Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS

Org.nr 930702811

Om Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av broer og tunneler. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Ketil Myklebost er daglig leder, og Peder Ronny Sødal er styreleder. I 2025 hadde Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS en omsetning på 573,71 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 106 143 kr. Egenkapitalen var 1,38 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 6 innen bygging av broer og tunneler i Bærum, og ett av 94 i Norge. Det ble etablert samme år som 7 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Bygging av E03 Boknafjordtunnelen sør" for Statens vegvesen.

Formål

Gjennomføre entreprisen "E03 Boknafjordtunnelen sør" for Statens vegvesen.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler209,77 mill kr
Omløpsmidler100 %209,77 mill kr
Egenkapital og gjeld209,77 mill kr
Innskutt egenkapital0 %997 750 krOpptjent egenkapital0 %385 843 krKortsiktig gjeld99 %208,39 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader573,71 mill kr
Finansinntekter109 253 kr
Netto finans109 253 kr
Ordinært resultat før skatt106 143 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025573,71 mill kr−3 110 kr106 143 kr209,77 mill kr1,38 mill kr208,39 mill kr
2024514,26 mill kr−29 083 kr148 207 kr260,52 mill kr1,28 mill kr259,24 mill kr
2023355,70 mill kr−6 837 kr131 492 kr321,00 mill kr1,13 mill kr319,87 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 100 prosent av driftsinntektene.

Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Roller og styre6

Daglig leder

1Sist endret 30.01.2025
Daglig leder

Styre

2Sist endret 06.02.2024
Styrets leder
Styremedlem

Revisor

1Sist endret 24.01.2023
Revisor
repr. PRICEWATERHOUSECOOPERS ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Deltakere

2Sist endret 24.01.2023
Deltaker med fullt ansvar
repr. IMPLENIA NORGE AS
Deltaker med fullt ansvar
repr. STANGELAND MASKIN AS

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANSBEDRBygging av broer og tunnelerBærum−

Kunngjøringer9

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 100,0 % av driftsinntektene — 49,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-0,0 %1,4 %
Resultatmargin0,0 %1,6 %
Egenkapitalandel0,7 %28,2 %
Likviditetsgrad1,011,23
Gjeldsgrad150,612,05
Egenkapitalrentabilitet7,7 %12,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+11,6 %+5,8 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad100,0 %50,9 %
Annen driftskostnad0,0 %17,1 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS

Hvor stor er bransjen Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS tilhører?

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS er ett av 6 selskaper innen bygging av broer og tunneler i Bærum, og ett av 94 på landsbasis.

Hvor lenge har Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS eksistert sammenlignet med bransjen?

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 20 % av selskapene i bransjen.

Hva gjør Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS?

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS er registrert i bransjen Bygging av broer og tunneler (næringskode 42.130). Registrert aktivitet: Bygging av E03 Boknafjordtunnelen sør" for Statens vegvesen.

Hvem leder Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS?

Ketil Myklebost er registrert som daglig leder i Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS.

Hva omsatte Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 573,71 mill kr, opp 12 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,38 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS?

Driftsresultatet for 2025 var −3 110 kr (driftsmargin −0 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor holder Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS til?

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS holder til i Fornebuveien 11, 1366, LYSAKER, i Bærum kommune i Akershus.

Hvilket org.nr har Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS?

Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS har org.nr 930 702 811 og er registrert som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar i Brønnøysundregistrene.

Hvilket revisjonsselskap bruker Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS?

I Enhetsregisteret er Jv Implenia Stangeland E39 Rogfast ANS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus