- Omsetning
- 1,9 mrd
- +104,2 %
- Resultat
- −32,6 mill
- −218 %
- Ansatte
- 142
- −34 siden mars
Om Contur AS
Contur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av broer og tunneler. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Finn Erik Espegren er daglig leder, og Lars Hæhre er styreleder. Selskapet er ett av 94 i Norge innen bygging av broer og tunneler. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen.
Aktivitet
Bygging av bruer og tunneler.
Formål
Å drive entreprenørvirksomhet og det som står i naturlig forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Rask vekst på 104% til 1,9 mrd kr i omsetning viser en aggressiv ekspansjon i bro- og tunnelsegmentet, men bunnlinjen henger ikke med – et underskudd på 33M kr og en EK-andel på kun 15% signaliserer at veksten spiser kapitalbufferen. Som heleid datterselskap av Infra Group AS opererer virksomheten trolig med konsernstøtte, noe som trolig demper risikoen ved den tynne egenkapitalen, men lønnsomheten under bransjesnittet bør følges tett fremover.
API og MCPGET /company/927612372
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"name": "CONTUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.130",
"nace_desc": "Bygging av broer og tunneler",
"employees": 142,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Er Contur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Contur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Contur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +104,2 % fra 2024 · +349,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,92 mrd kr | −23,25 mill kr | −32,61 mill kr | 481,44 mill kr | 72,67 mill kr | 408,77 mill kr |
| 2024 | 941,48 mill kr | 42,82 mill kr | 27,63 mill kr | 464,23 mill kr | 73,91 mill kr | 390,32 mill kr |
| 2023 | 1,25 mrd kr | 70,01 mill kr | 70,15 mill kr | 455,11 mill kr | 71,25 mill kr | 383,86 mill kr |
| 2022 | 1,13 mrd kr | −7,62 mill kr | −2,40 mill kr | 430,15 mill kr | 45,11 mill kr | 385,04 mill kr |
| 2021 | 427,95 mill kr | −74,93 mill kr | −59,31 mill kr | 257,55 mill kr | −74,60 mill kr | 332,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 87 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 66 prosent av eiendelene.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 3,8 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,9 mill kr
API og MCPGET /company/927612372/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1922411000,
"operating_profit": -23246000,
"net_profit": -32610000,
"equity": 72667000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 941475000,
"operating_profit": 42821000,
"net_profit": 27627000,
"equity": 73912000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Contur AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Contur AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Contur AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 18.01.2023Styre
3Sist endret 15.07.2026Revisor
1Sist endret 16.09.2024API og MCPGET /company/927612372/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Contur AS?
List alle roller i Contur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Contur AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Infra Group AS100 %
- Kruse Smith AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Infra Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927612372/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INFRA GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Contur AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Contur AS eier Infra Group AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Contur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 52,1 %Knarten Holding II AS
- 10,6 %Hca Melbye AS
- 6,1 %Rune Isachsen Holding AS
- 2,5 %Flygind AS
- 2,5 %Akh Gruppen AS
- 2,2 %Melesio Invest AS
- 1,8 %Tronrud AS
- 1,3 %Jag Holding AS
- 1,1 %Constructio AS
- 1,1 %M.a.s. AS
Andre selskaper eid av Infra Group AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/927612372/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"chain": [
{ "org_no": "927254204", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991916466", "owner_pct": 65.24, … },
{ "org_no": "931403729", "owner_pct": 94, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Contur AS?
Hvem eier Contur AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Contur AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Contur AS Avd Kristiansand | BEDR | Bygging av broer og tunneler | Kristiansand | 142 |
| Contur AS Avd Øst | BEDR | Bygging av broer og tunneler | Drammen | − |
| Contur AS Avd Stavanger | BEDR | Bygging av broer og tunneler | Sola | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2026 | Signatur ↗ |
| 15.7.2026 | Styre ↗ |
| 16.6.2026 | Styre ↗ |
| 19.12.2025 | Styre ↗ |
| 30.10.2025 | Signatur ↗ |
| 17.9.2025 | Styre ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.1.2025 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927612372/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Når ble Contur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Contur AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Contur AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:141→142
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:155→141
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:163→155
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Halvard Peter Kvisgaard(Varamedlem)+Jonas Gunstad(Styremedlem)+Lars Hæhre(Styrets leder)−Alf Netland Helgeland(Styremedlem)−Anders Høiback(Styrets leder)−Anne Margrethe Horsrud(Styremedlem)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 86,8 % av driftsinntektene — 35,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,2 % | 1,4 % |
| Resultatmargin | -1,7 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 28,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 5,63 | 1,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | -44,9 % | 11,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +104,2 % | +5,8 % |
| Omsetning per ansatt | 13,54 mill kr | 3,60 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 86,8 % | 50,9 % |
| Lønnskostnad | 10,2 % | 25,4 % |
| Annen driftskostnad | 3,8 % | 17,1 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927612372/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927612372",
"nace_code": "42.130",
"industry_count": 56,
"revenue": { "value": 1922411000, "percentile": 0.9259 },
"operating_margin": { "value": -0.0121, "percentile": 0.3111 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Contur AS på i bransjen?
Hvor ligger Contur AS blant de 56 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Contur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Contur AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 3 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 3 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Contur AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.4.2025 | Rådgiver | Fv.40 – Flesberg kommune - Grettefoss bru | Viken | 30.10.2026 | − | Tildelt |
| 8.7.2024 | Vinner | E6 Hommelvikbrua sørgående | Trøndelag | 1.12.2025 | 110,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/927612372/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927612372/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-106612",
"heading": "Fv.40 – Flesberg kommune - Grettefoss bru",
"publication_date": "2025-04-28",
"role": "tender_organiser",
…
},
{
"notice_id": "2024-110557",
"heading": "E6 Hommelvikbrua sørgående ",
"publication_date": "2024-07-08",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "927612372" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Fv.40 – Flesberg kommune - Grettefoss bru» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Contur AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Contur AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| CONTUR ↗ | 202305455 | 327339 | Registrert | 26.4.2033 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
CONTUR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Byggopp, Opplæringskontor For Bygg- Og Anleggsteknikk Rogaland AS | Stavanger | 0,2 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+47 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Contur AS
Hvor stor er bransjen Contur AS tilhører?
Contur AS er ett av 94 selskaper i Norge innen bygging av broer og tunneler.
Hvor lenge har Contur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Contur AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Contur AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for bygging av broer og tunneler er en driftsmargin på 1,4 %. Contur AS lå på −1,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken bransje tilhører Contur AS?
Contur AS er registrert i bransjen Bygging av broer og tunneler (næringskode 42.130). Registrert aktivitet: Bygging av bruer og tunneler.
Hvem leder Contur AS?
Finn Erik Espegren er registrert som daglig leder i Contur AS.
Hvilke eiere står bak Contur AS?
Største aksjonær i Contur AS er Infra Group AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Contur AS for i 2025?
Contur AS hadde i 2025 en omsetning på 1,92 mrd kr og et underskudd på 32,61 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange avdelinger har Contur AS?
Contur AS har 3 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Hvilket org.nr har Contur AS?
Organisasjonsnummeret til Contur AS er 927 612 372. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 30.08.2021.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.