Strandgata 41 AS
- Omsetning
- 17,8 mill
- +6,1 %
- Resultat
- 3,3 mill
- +43,8 %
Om Strandgata 41 AS
Strandgata 41 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Eirik Espejord er daglig leder, og Eirik Espejord er styreleder. I 2025 hadde Strandgata 41 AS en omsetning på 17,81 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,26 mill kr. Egenkapitalen var 13,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pellerin AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 930 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tromsø, og ett av 76 545 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie, leie og drifte fast eiendom, samt annen økonomisk virksomhet i tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/930337838
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"name": "STRANDGATA 41 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hva driver Strandgata 41 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Strandgata 41 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Strandgata 41 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +6,1 % fra 2024 · +9,7 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17,81 mill kr | 9,03 mill kr | 3,26 mill kr | 107,89 mill kr | 13,38 mill kr | 94,51 mill kr |
| 2024 | 16,79 mill kr | 8,03 mill kr | 2,27 mill kr | 108,93 mill kr | 10,12 mill kr | 98,81 mill kr |
| 2023 | 16,23 mill kr | 8,11 mill kr | 4,42 mill kr | 112,47 mill kr | 2,86 mill kr | 109,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 83 mill kr (77 % av balansen)
API og MCPGET /company/930337838/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17808239,
"operating_profit": 9026143,
"net_profit": 3259479,
"equity": 13382861,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 16785995,
"operating_profit": 8027583,
"net_profit": 2266096,
"equity": 10123382,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Strandgata 41 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Strandgata 41 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Strandgata 41 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2023Styre
1Sist endret 09.02.2023Revisor
1Sist endret 22.03.2024API og MCPGET /company/930337838/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Strandgata 41 AS?
List alle roller i Strandgata 41 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Strandgata 41 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pellerin AS100 %
- Nytt Foretak AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pellerin AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930337838/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PELLERIN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Strandgata 41 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Strandgata 41 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Strandgata 41 AS eier Pellerin AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Pellerin AS
8 selskaperAPI og MCPGET /company/930337838/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"chain": [
{ "org_no": "915171176", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925923982", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "930337838", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Strandgata 41 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Strandgata 41 AS?
Hvem eier Strandgata 41 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Strandgata 41 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Tromsø | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 8.3.2023 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 9.2.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 9.2.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.2.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930337838/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Når ble Strandgata 41 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Strandgata 41 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Strandgata 41 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,9 % av driftsinntektene — 13,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 50,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 18,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 12,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,93 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 7,06 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,4 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 27,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930337838/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930337838/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930337838",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64557,
"revenue": { "value": 17808239, "percentile": 0.9633 },
"operating_margin": { "value": 0.5069, "percentile": 0.5917 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930337838" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Strandgata 41 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Strandgata 41 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Strandgata 41 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+23 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Strandgata 41 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Strandgata 41 AS?
Det er registrert 76 545 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 930 i Tromsø.
Er Strandgata 41 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 13 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 371 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Strandgata 41 AS bedre enn andre i bransjen?
Strandgata 41 AS hadde en driftsmargin på 50,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hva er statusen til Strandgata 41 AS?
Strandgata 41 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Strandgata 41 AS?
Daglig leder i Strandgata 41 AS er Eirik Espejord, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Strandgata 41 AS?
Eirik Espejord er registrert som styreleder i Strandgata 41 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Strandgata 41 AS?
Største aksjonær i Strandgata 41 AS er Pellerin AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Strandgata 41 AS?
I 2025 omsatte Strandgata 41 AS for 17,81 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,26 mill kr.
Hvor solid er balansen til Strandgata 41 AS?
Egenkapitalen i Strandgata 41 AS var 13,38 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 12,4 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.