Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ramstadsletta Næring AS

Org.nr 930123471
Omsetning
14,1 mill
+3,1 %
Resultat
9,9 mill
+10,6 %
Mer

Om Ramstadsletta Næring AS

Ramstadsletta Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Christian Holtedahl Bakke Thaugland er styrets leder. I 2025 hadde Ramstadsletta Næring AS en omsetning på 14,13 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 9,90 mill kr. Egenkapitalen var 2,70 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Thaugland Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Å utvikle, utbygge og drifte fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/930123471

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "name": "RAMSTADSLETTA NÆRING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Ramstadsletta Næring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Ramstadsletta Næring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Ramstadsletta Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +3,1 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202514,13 mill kr11,14 mill kr9,90 mill kr38,00 mill kr2,70 mill kr35,30 mill kr
202413,70 mill kr9,83 mill kr8,95 mill kr28,16 mill kr2,26 mill kr25,90 mill kr
202311,01 mill kr8,76 mill kr7,85 mill kr30,85 mill kr1,96 mill kr28,89 mill kr
20226,03 mill kr1,80 mill kr2,56 mill kr29,75 mill kr1,61 mill kr28,14 mill kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler38,00 mill kr
Anleggsmidler36 %13,76 mill krOmløpsmidler64 %24,25 mill kr
Egenkapital og gjeld38,00 mill kr
Innskutt egenkapital0 %77 648 krOpptjent egenkapital7 %2,63 mill krLangsiktig gjeld30 %11,43 mill krKortsiktig gjeld63 %23,87 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,98 mill kr
Finansinntekter1,68 mill kr
Finanskostnader132 394 kr
Netto finans1,55 mill kr
Ordinært resultat før skatt12,70 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 20 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
25 mill kr (66 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
9,5 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/930123471/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 14128563,
      "operating_profit": 11144445,
      "net_profit": 9903052,
      "equity": 2704140,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 13702094,
      "operating_profit": 9828229,
      "net_profit": 8954974,
      "equity": 2257407,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Ramstadsletta Næring AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Ramstadsletta Næring AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ramstadsletta Næring AS de siste årene.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 25.01.2023
Styrets lederSignatur
Thomas Berger(f. 1973)
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 12.09.2023
Revisor
repr. CROWE PARTNER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/930123471/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Ramstadsletta Næring AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ramstadsletta Næring AS?
  • List alle roller i Ramstadsletta Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Thaugland Eiendom ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %95 880

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/930123471/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "THAUGLAND EIENDOM AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Ramstadsletta Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Ramstadsletta Næring AS eier Thaugland Eiendom AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Ramstadsletta Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Mr. Francis J. DorrellStorbritannia
4,0 %
3,9 %
Vis 13 flere eiere ↓
2,0 %
Hans Anders Elis FranzenSverige
2,0 %
2,0 %

Viser de 25 største av 48 beregnede eiere.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ramstadsletta Næring ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer14

API og MCPGET /company/930123471/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Ramstadsletta Næring AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Ramstadsletta Næring AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Ramstadsletta Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 1,0 % av driftsinntektene — 13,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin78,9 %42,3 %
Resultatmargin70,1 %17,1 %
Egenkapitalandel7,1 %37,0 %
Likviditetsgrad1,021,76
Gjeldsgrad13,051,06
Egenkapitalrentabilitet366,2 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+3,1 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad20,2 %19,2 %
Avskrivninger1,0 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/930123471/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/930123471/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "930123471",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 14128563, "percentile": 0.9522 },
  "operating_margin": { "value": 0.7888, "percentile": 0.9056 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "930123471" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Ramstadsletta Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ramstadsletta Næring AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Ramstadsletta Næring AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Ofte spurt om Ramstadsletta Næring AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ramstadsletta Næring AS?

Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 573 i Oslo.

Er Ramstadsletta Næring AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 14 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 371 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Ramstadsletta Næring AS bedre enn andre i bransjen?

Ramstadsletta Næring AS hadde en driftsmargin på 78,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.

Er Ramstadsletta Næring AS et aktivt selskap?

Ramstadsletta Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Ramstadsletta Næring AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Thaugland Eiendom AS største eier i Ramstadsletta Næring AS med 100 % av aksjene.

Er Ramstadsletta Næring AS en del av et konsern?

Ramstadsletta Næring AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Thaugland Eiendom AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er H C Thauglands Trælastforretning AS.

Hva er omsetningen til Ramstadsletta Næring AS?

I 2025 omsatte Ramstadsletta Næring AS for 14,13 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 9,90 mill kr.

Er Ramstadsletta Næring AS registrert i MVA-registeret?

Ramstadsletta Næring AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem er revisor for Ramstadsletta Næring AS?

Crowe Partner Revisjon AS er registrert som revisor for Ramstadsletta Næring AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner