Gjallar Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 12,0 mill
- +123,6 %
Om Gjallar Invest AS
Gjallar Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Fondsforvaltningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Sten Stenersen er styrets leder. I 2025 hadde Gjallar Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 12,04 mill kr. Egenkapitalen var 69,33 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jakob Hatteland Holding AS med 24,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 229 i Norge innen fondsforvaltningsvirksomhet. Det ble etablert samme år som 17 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (98 %).
Aktivitet
Holdingselskap. Investeringer i aksjer og andre verdipapirer.
Formål
Drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper, samt all annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/930097608
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"name": "GJALLAR INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "66.300",
"nace_desc": "Fondsforvaltningsvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VINDAFJORD", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gjallar Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gjallar Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gjallar Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −971 861 kr | 12,04 mill kr | 70,30 mill kr | 69,33 mill kr | 973 710 kr |
| 2024 | 0 kr | −45 932 kr | 5,38 mill kr | 76,50 mill kr | 74,58 mill kr | 1,93 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −336 824 kr | −5,78 mill kr | 70,42 mill kr | 69,20 mill kr | 1,23 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −33 456 kr | −33 456 kr | 79,48 mill kr | 74,97 mill kr | 4,50 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/930097608/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -971861, "net_profit": 12035682, "equity": 69331174, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -45932, "net_profit": 5381636, "equity": 74576987, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gjallar Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gjallar Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gjallar Invest AS per år.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 19.12.2022Revisor
1Sist endret 15.11.2025API og MCPGET /company/930097608/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gjallar Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gjallar Invest AS?
List alle roller i Gjallar Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jakob Hatteland Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,3 % | 243 436 |
| Lyngneset Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,3 % | 243 436 |
| Viss AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,7 % | 217 029 |
| Flytevesten AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,6 % | 135 903 |
| V-Finans AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,2 % | 81 981 |
| Current AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,8 % | 27 887 |
| Kambe AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 19 606 |
| Vic AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 12 624 |
| Eilert Nickolay Suther | Person | Ordinære aksjer | 0,9 % | 8 493 |
| Hundseid AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,7 % | 6 803 |
11 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930097608/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "JAKOB HATTELAND HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 24.34,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "LYNGNESET INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 24.34,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 11
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gjallar Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gjallar Invest AS eier Jakob Hatteland Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Gjallar Invest AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 31 beregnede eiere.
Datterselskaper av Gjallar Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/930097608/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"chain": [
{ "org_no": "930097608", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gjallar Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2022 | Kapital ↗ |
| 19.12.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 19.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.12.2022 | Revisor ↗ |
| 19.12.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930097608/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Har Gjallar Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Gjallar Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gjallar Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,6 % | 53,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,27 | 1,69 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,80 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,4 % | 28,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930097608/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930097608/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930097608",
"nace_code": "66.300",
"industry_count": 220,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930097608" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gjallar Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gjallar Invest AS blant de største selskapene innen fondsforvaltningsvirksomhet?
Hvor solid er Gjallar Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
GJALLAR INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Heimdal Forvaltning AS | Stavanger | 78,4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gjallar Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gjallar Invest AS?
Det er registrert 229 selskaper i Norge innen fondsforvaltningsvirksomhet.
Er Gjallar Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 17 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gjallar Invest AS?
Gjallar Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gjallar Invest AS med?
Gjallar Invest AS driver innen fondsforvaltningsvirksomhet, med NACE-kode 66.300 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Holdingselskap. Investeringer i aksjer og andre verdipapirer.
Hvem er største aksjonær i Gjallar Invest AS?
Største aksjonær i Gjallar Invest AS er Jakob Hatteland Holding AS med 24,3 % av aksjene, fulgt av Lyngneset Invest AS (24,3 %) og Viss AS (21,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Gjallar Invest AS?
Gjallar Invest AS har 1 registrert datterselskap: Heimdal Forvaltning AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Gjallar Invest AS?
Gjallar Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 12,04 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Gjallar Invest AS?
I 2025 hadde Gjallar Invest AS et driftsresultat på −971 861 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gjallar Invest AS?
Gjallar Invest AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Gjallar Invest AS?
Cedra Norge AS er registrert som revisor for Gjallar Invest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.