- Omsetning
- 335 mill
- +15,7 %
- Resultat
- 9,0 mill
- +111,9 %
- Ansatte
- 111
- +6 siden mars
Om Emp Secure AS
Emp Secure AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 1993 og har vært i drift i 33 år. Stig Roar Lier Habbestad er daglig leder, og Knut Johan Dommersnes er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Vindafjord, og ett av 911 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Handelsvirksomhet med kontor,- tele og datautstyr, programvare, IT-drift og datasenter, opplærings- og konsulentvirksomhet og hva dermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender med tilsvarende virksomhet.
Formål
Selskapets formål er å drive handelsvirksomhet med kontor-, tele- og datautstyr, programvare, IT-drift og datasenter, opplærings- og konsulentvirksomhet og hva dermed står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender med tilsvarende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningsvekst på 16% til 335 mill. kr plasserer aktøren blant de største i bransjen, både på omsetning og antall ansatte, og driftsmarginen ligger over snittet. Egenkapitalen på 59 mill. kr utgjør rundt 38% av eiendelene, noe som er under bransjesnittet og gir noe mindre buffer enn konkurrentene. Eierskapet er svært konsentrert, med 91,2% hos morselskapet, og det gir korte beslutningsveier, men også stor avhengighet av én eier.
API og MCPGET /company/968504436
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"name": "EMP SECURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.100",
"nace_desc": "Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester",
"employees": 111,
"address": { "municipality": "VINDAFJORD", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Emp Secure AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Emp Secure AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Emp Secure AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,7 % fra 2024 · +73,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 334,56 mill kr | 9,83 mill kr | 9,00 mill kr | 155,73 mill kr | 58,97 mill kr | 96,76 mill kr |
| 2024 | 289,22 mill kr | 5,59 mill kr | 4,25 mill kr | 139,56 mill kr | 49,98 mill kr | 89,58 mill kr |
| 2023 | 266,80 mill kr | −523 439 kr | −1,83 mill kr | 122,83 mill kr | 45,73 mill kr | 77,10 mill kr |
| 2022 | 227,49 mill kr | −21,94 mill kr | −22,59 mill kr | 122,78 mill kr | 47,56 mill kr | 75,22 mill kr |
| 2021 | 193,09 mill kr | −30,04 mill kr | −30,22 mill kr | 112,97 mill kr | 70,16 mill kr | 42,81 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 23 mill kr (15 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 1,3 mill kr
API og MCPGET /company/968504436/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 334556648,
"operating_profit": 9830471,
"net_profit": 8997227,
"equity": 58973533,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 289222041,
"operating_profit": 5587119,
"net_profit": 4246820,
"equity": 49976306,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Emp Secure AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Emp Secure AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Emp Secure AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 13.09.2023Styre
2Sist endret 10.02.2026Revisor
1Sist endret 31.10.2025API og MCPGET /company/968504436/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Emp Secure AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Emp Secure AS?
List alle roller i Emp Secure AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Reigurd AS2,9 %
- Emp Secure Holding AS95,1 % → 91,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Emp Secure Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 91,2 % | 281 |
| Kdo Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 5,8 % | 18 |
| Reigurd AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,9 % | 9 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/968504436/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "EMP SECURE HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 91.23,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "KDO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5.84, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Er Emp Secure AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Emp Secure AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Emp Secure AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 7 flere eiere ↓Vis færre ↑
API og MCPGET /company/968504436/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"chain": [
{ "org_no": "926286773", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "968504436", "owner_pct": 91.23, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Emp Secure AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Emp Secure AS Avd Lysaker | BEDR | Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Bærum | 9 |
| Emp Secure AS Avd Nedre Vats | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Vindafjord | 17 |
| Emp Secure AS Avd Nesttun | BEDR | Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr | Bergen | − |
| Emp Secure AS Avd Raglamyr | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Haugesund | 75 |
| Emp Secure AS Avd Stavanger | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Stavanger | 7 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.10.2026 | Signatur ↗ |
| 7.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2025 | Revisor ↗ |
| 15.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/968504436/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-15", "type": "Signatur", … },
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Emp Secure AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Emp Secure AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Emp Secure AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:110→111
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:106→110
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:107→106
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:106→107
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 43,5 % av driftsinntektene — 15,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 37,9 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 1,64 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,3 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,7 % | +7,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,01 mill kr | 2,86 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,5 % | 28,0 % |
| Lønnskostnad | 30,7 % | 28,8 % |
| Annen driftskostnad | 19,3 % | 24,2 % |
| Avskrivninger | 3,5 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/968504436/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "968504436",
"nace_code": "63.100",
"industry_count": 547,
"revenue": { "value": 334556648, "percentile": 0.9593 },
"operating_margin": { "value": 0.0294, "percentile": 0.512 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Emp Secure AS blant de 547 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Emp Secure AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Emp Secure AS blant de største selskapene innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester?
Offentlige anbud
Emp Secure AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.1.2026 | Rådgiver | Driftsavtale IKT-tjenester | Oslo | − | − | Tildelt |
| 9.12.2022 | Vinner | Anskaffelse av IT-driftstjenester | — | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/968504436/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/968504436/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-101929",
"heading": "Driftsavtale IKT-tjenester",
"publication_date": "2026-01-28",
"role": "tender_organiser",
…
},
{
"notice_id": "2022-661572",
"heading": "Anskaffelse av IT-driftstjenester",
"publication_date": "2022-12-09",
"role": "winner",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "968504436" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Driftsavtale IKT-tjenester» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Emp Secure AS vunnet det siste året?
Immaterielle rettigheter
Emp Secure AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| EMP SECURE ↗ | 202012339 | − | Under behandling | − |
| EMP SECURE ↗ | 201701462 | − | Avslått | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
EMP SECURE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sauda Vekst AS | Sauda | 0,2 % | 2015 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+24 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Emp Secure AS
Hvor stor er bransjen Emp Secure AS tilhører?
Emp Secure AS er ett av 2 selskaper innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Vindafjord, og ett av 911 på landsbasis.
Hvor lenge har Emp Secure AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Emp Secure AS ble etablert i 1993 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Hvem leder Emp Secure AS?
Stig Roar Lier Habbestad er registrert som daglig leder i Emp Secure AS.
Hvem er største aksjonær i Emp Secure AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Emp Secure Holding AS største eier i Emp Secure AS med 91,2 % av aksjene. Nest størst er Kdo Invest AS med 5,8 %.
Hvem er morselskapet til Emp Secure AS?
Selskapet er datterselskap av Emp Secure Holding AS (91,2 % eierandel).
Går Emp Secure AS med overskudd?
I 2025 omsatte Emp Secure AS for 334,56 mill kr, opp 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 9,00 mill kr.
Eier Emp Secure AS patenter eller varemerker?
Emp Secure AS har 2 varemerker registrert hos Patentstyret.
Hvilket revisjonsselskap bruker Emp Secure AS?
I Enhetsregisteret er Emp Secure AS registrert med revisor Cedra Norge AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.