Destinasjon 71 Grader Nord AS
Org.nr 930092169
Om Destinasjon 71 Grader Nord AS
Destinasjon 71 Grader Nord AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordkapp, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Reisearrangørvirksomhet ellers. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Daniel Ness Myhre er daglig leder, og Runar Johnsen er styreleder. I 2025 hadde Destinasjon 71 Grader Nord AS en omsetning på 38,10 mill kr, en nedgang på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,92 mill kr. Egenkapitalen var 2,72 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Destinasjon 71 Grader Nord Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen reisearrangørvirksomhet ellers i Nordkapp, og ett av 798 i Norge. Det ble etablert samme år som 39 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Salg av naturbaserte opplevelser, overnatting og bevertning til turister, lokalbefolkning, grupper og bedrifter. I tillegg kan selskapet drive med kontroll og service av brannvernutstyr og tilknyttet virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 38,10 mill kr | 3,90 mill kr | 1,92 mill kr | 25,45 mill kr | 2,72 mill kr | 22,72 mill kr |
| 2024 | 49,64 mill kr | −2,60 mill kr | −3,97 mill kr | 31,40 mill kr | 799 574 kr | 30,60 mill kr |
| 2023 | 49,39 mill kr | 3,78 mill kr | 1,96 mill kr | 37,60 mill kr | 4,77 mill kr | 32,84 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.01.2023Styre
1Sist endret 12.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 27.09.2023Revisor
1Sist endret 22.08.2023Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Destinasjon 71 Grader Nord Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Destinasjon 71 Grader Nord AS | BEDR | Reisearrangørvirksomhet ellers | Nordkapp | 34 |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2024 | Kapital ↗ |
| 4.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 22.8.2023 | Revisor ↗ |
| 20.7.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:33→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→33
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→45
- Stilling utlystKombinasjon av kokk og guide
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→38
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 46,3 % av driftsinntektene — 30,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 10,7 % | 29,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 8,34 | 1,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 70,6 % | 10,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -23,3 % | +2,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 mill kr | 3,84 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,3 % | 76,8 % |
| Lønnskostnad | 23,3 % | 12,7 % |
| Annen driftskostnad | 16,1 % | 9,0 % |
| Avskrivninger | 4,0 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Destinasjon 71 Grader Nord AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (10,00 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 12.9.2024 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 4,50 mill kr | Lån |
| 12.9.2024 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 5,50 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Destinasjon 71 Grader Nord AS
Hvor stor er bransjen Destinasjon 71 Grader Nord AS tilhører?
Destinasjon 71 Grader Nord AS er ett av 4 selskaper innen reisearrangørvirksomhet ellers i Nordkapp, og ett av 798 på landsbasis.
Hvor lenge har Destinasjon 71 Grader Nord AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Destinasjon 71 Grader Nord AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.
Er Destinasjon 71 Grader Nord AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Destinasjon 71 Grader Nord AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Destinasjon 71 Grader Nord AS?
Daniel Ness Myhre er registrert som daglig leder i Destinasjon 71 Grader Nord AS.
Hvem er styreleder i Destinasjon 71 Grader Nord AS?
Styrets leder i Destinasjon 71 Grader Nord AS er Runar Johnsen.
Hvem er største aksjonær i Destinasjon 71 Grader Nord AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Destinasjon 71 Grader Nord Holding AS største eier i Destinasjon 71 Grader Nord AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Destinasjon 71 Grader Nord AS for i 2025?
Destinasjon 71 Grader Nord AS hadde i 2025 en omsetning på 38,10 mill kr og et overskudd på 1,92 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Destinasjon 71 Grader Nord AS?
Driftsresultatet for 2025 var 3,90 mill kr (driftsmargin 10,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.