Las Ruinas AS
- Omsetning
- 4,0 mill
- −17,2 %
- Resultat
- −845 920
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 8
Om Las Ruinas AS
Las Ruinas AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tamara Gomez er styrets leder. I 2025 hadde Las Ruinas AS en omsetning på 4,01 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 845 920 kr. Egenkapitalen var −2,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hoi! AS med 30 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 356 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 i Norge. Det ble etablert samme år som 693 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Servering av mat og drikke.
API og MCPGET /company/930023736
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"name": "LAS RUINAS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Er Las Ruinas AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Las Ruinas AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Las Ruinas AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,01 mill kr | −819 286 kr | −845 920 kr | 785 483 kr | −2,23 mill kr | 3,01 mill kr |
| 2024 | 4,84 mill kr | −820 991 kr | −850 774 kr | 925 401 kr | −1,58 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2023 | 2,85 mill kr | −733 459 kr | −749 418 kr | 1,02 mill kr | −727 648 kr | 1,75 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −161 kr | −161 kr | 24 270 kr | 21 770 kr | 2 500 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/930023736/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4008619,
"operating_profit": -819286,
"net_profit": -845920,
"equity": -2226843,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4841387,
"operating_profit": -820991,
"net_profit": -850774,
"equity": -1578423,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Las Ruinas AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Las Ruinas AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Las Ruinas AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 07.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.10.2022API og MCPGET /company/930023736/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Las Ruinas AS?
Hvem er regnskapsfører for Las Ruinas AS?
List alle roller i Las Ruinas AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 endret eierandel
- Andreas Log10 %
- Ojalá AS33,3 % → 30 %
- Kensimo Konsult AS33,3 % → 30 %
- Hoi! AS33,3 % → 30 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hoi! AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 10 000 |
| Kensimo Konsult AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 10 000 |
| Ojalá AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 10 000 |
| Andreas Log | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 333 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/930023736/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HOI! AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "KENSIMO KONSULT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Er Las Ruinas AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Las Ruinas AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Las Ruinas AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Las Ruinas AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 8 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2026 | Styre ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2025 | Kapital ↗ |
| 11.4.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.3.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 9.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/930023736/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-08-07", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Når ble Las Ruinas AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Las Ruinas AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Las Ruinas AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Morten Engebretsen(Styremedlem)−Kari Anne Solfjeld Eid(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 51,0 % av driftsinntektene — 11,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -20,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -21,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -283,5 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,21 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,2 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 501 077,375 kr | 561 110,903 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,0 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 51,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 34,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/930023736/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/930023736/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "930023736",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8002,
"revenue": { "value": 4008619, "percentile": 0.5133 },
"operating_margin": { "value": -0.2044, "percentile": 0.1035 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "930023736" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Las Ruinas AS på i bransjen?
Hvor ligger Las Ruinas AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Las Ruinas AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 1 tilVis færre
Spørsmål og svar om Las Ruinas AS
Hvor stor er bransjen Las Ruinas AS tilhører?
Las Ruinas AS er ett av 2 356 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 256 på landsbasis.
Hvor lenge har Las Ruinas AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Las Ruinas AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Er Las Ruinas AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Las Ruinas AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Las Ruinas AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hoi! AS største eier i Las Ruinas AS med 30 % av aksjene. Nest størst er Kensimo Konsult AS med 30 %.
Går Las Ruinas AS med overskudd?
Las Ruinas AS hadde i 2025 en omsetning på 4,01 mill kr og et underskudd på 845 920 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Las Ruinas AS?
Driftsresultatet for 2025 var −819 286 kr (driftsmargin −20,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Las Ruinas AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Las Ruinas AS økonomisk helse-vurderingen D (Svak) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Las Ruinas AS?
Det er registrert 8 ansatte i Las Ruinas AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilken regnskapsfører bruker Las Ruinas AS?
I Enhetsregisteret er Las Ruinas AS registrert med regnskapsfører Gerhard & Sønn AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.