Badmash AS
- Omsetning
- 12,7 mill
- +157,5 %
- Resultat
- 260 693
- +290,2 %
- Ansatte
- 20
- +1 siden mars
Om Badmash AS
Badmash AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Nishan Singh Dhami er daglig leder, og Nishan Singh Dhami er styreleder. Selskapet er ett av 218 innen drift av restauranter i Lillestrøm, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 692 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Drift av restauranter og kafeer.
AI-sammendrag
Omsetningen mer enn firedoblet seg til 13 mill. kr på tre år, og lønnsomheten holder seg over bransjesnittet med et resultat på 261 000 kr. Den tynne egenkapitalen på 134 000 kr mot 5 mill. kr i gjeld (under 3% egenkapitalandel) gjør driften sårbar for bakslag, særlig siden eierskapet er samlet hos én aksjonær. Med 20 ansatte og topp 25% på omsetning i en bransje med mange aktører har restauranten etablert seg raskt, men de mange kunngjøringene siste to år tyder på en organisasjon i endring.
API og MCPGET /company/929619838
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"name": "BADMASH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 20,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Er Badmash AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Badmash AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Badmash AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +157,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,70 mill kr | 423 387 kr | 260 693 kr | 4,78 mill kr | 133 578 kr | 4,65 mill kr |
| 2024 | 4,93 mill kr | 86 080 kr | 66 804 kr | 5,67 mill kr | −127 115 kr | 5,80 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −215 197 kr | −217 115 kr | 78 994 kr | −193 919 kr | 272 913 kr |
| 2022 | 0 kr | −8 722 kr | −6 804 kr | 23 196 kr | 23 196 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929619838/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12701382,
"operating_profit": 423387,
"net_profit": 260693,
"equity": 133578,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 4933482, "operating_profit": 86080, "net_profit": 66804, "equity": -127115, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Badmash AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Badmash AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Badmash AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 23.02.2024Styre
2Sist endret 25.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 09.08.2022Revisor
1Sist endret 06.07.2026API og MCPGET /company/929619838/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Badmash AS?
Hvem er regnskapsfører for Badmash AS?
List alle roller i Badmash AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Baljit Holding AShadde 50 %
- Chandandeep Kaur50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Chandandeep Kaur | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929619838/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Badmash AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Badmash AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Badmash AS | BEDR | Drift av restauranter | Lillestrøm | 20 |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Revisor ↗ |
| 1.7.2026 | Manglende roller ↗ |
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.6.2025 | Styre ↗ |
| 25.6.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 20.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929619838/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Badmash AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Badmash AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Badmash AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:21→20
- Endring i roller og styre+INTRA REVISJON DA(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,8 % av driftsinntektene — 7,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 2,8 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 34,82 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 195,2 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +157,5 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 635 069,1 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,3 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 38,0 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 30,8 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929619838/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929619838/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929619838",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 12701382, "percentile": 0.8483 },
"operating_margin": { "value": 0.0333, "percentile": 0.5792 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929619838" })Spør AI-assistenten
Er Badmash AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Badmash AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Badmash AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Badmash AS
Hvor stor er bransjen Badmash AS tilhører?
Badmash AS er ett av 218 selskaper innen drift av restauranter i Lillestrøm, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Badmash AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Badmash AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.
Er Badmash AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Badmash AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Badmash AS?
Badmash AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Drift av restauranter og kafeer.
Hvem leder Badmash AS?
Nishan Singh Dhami er registrert som daglig leder i Badmash AS.
Hvem er største aksjonær i Badmash AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Chandandeep Kaur største eier i Badmash AS med 100 % av aksjene.
Går Badmash AS med overskudd?
Badmash AS hadde i 2025 en omsetning på 12,70 mill kr og et overskudd på 260 693 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Badmash AS?
Driftsresultatet for 2025 var 423 387 kr (driftsmargin 3,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.