Folkestadvegen 21 AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- +76,6 %
- Resultat
- −1,0 mill
- 5 års regnskap
Om Folkestadvegen 21 AS
Folkestadvegen 21 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Hans Olav Bakås er styrets leder. I 2025 hadde Folkestadvegen 21 AS en omsetning på 2,03 mill kr, en økning på 77 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,02 mill kr. Egenkapitalen var −2,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Høgvoll AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 29 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Midt-Telemark, og ett av 14 382 i Norge. Det ble etablert samme år som 976 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av eiendom.
API og MCPGET /company/929565673
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"name": "FOLKESTADVEGEN 21 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Folkestadvegen 21 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Folkestadvegen 21 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Midt-Telemark holder Folkestadvegen 21 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +76,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,03 mill kr | 725 387 kr | −1,02 mill kr | 43,03 mill kr | −2,27 mill kr | 45,31 mill kr |
| 2024 | 1,15 mill kr | 249 859 kr | −622 141 kr | 43,22 mill kr | −1,25 mill kr | 44,47 mill kr |
| 2023 | 1,15 mill kr | 249 482 kr | −650 519 kr | 44,12 mill kr | −626 550 kr | 44,75 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −6 031 kr | −6 031 kr | 45,02 mill kr | 23 969 kr | 45,00 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 20 mill kr (45 % av balansen)
API og MCPGET /company/929565673/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2031050,
"operating_profit": 725387,
"net_profit": -1023388,
"equity": -2272079,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1150339,
"operating_profit": 249859,
"net_profit": -622141,
"equity": -1248691,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Folkestadvegen 21 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Folkestadvegen 21 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Folkestadvegen 21 AS per år.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 28.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 24.01.2023Revisor
1Sist endret 29.09.2025API og MCPGET /company/929565673/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Folkestadvegen 21 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Folkestadvegen 21 AS?
Hvem er regnskapsfører for Folkestadvegen 21 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Høgvoll AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929565673/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HØGVOLL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Folkestadvegen 21 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Folkestadvegen 21 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Folkestadvegen 21 AS eier Høgvoll AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/929565673/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"chain": [
{ "org_no": "926056158", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922127891", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "929565673", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Folkestadvegen 21 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Folkestadvegen 21 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Folkestadvegen 21 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Midt-Telemark | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.10.2025 | Styre ↗ |
| 29.9.2025 | Revisor ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Signatur ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.8.2023 | Revisor ↗ |
| 8.8.2023 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929565673/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-28", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Folkestadvegen 21 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Folkestadvegen 21 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Folkestadvegen 21 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 44,3 % av driftsinntektene — 42,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,7 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | -50,4 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | -5,3 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 2,04 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20,0 % | 4,8 % |
| Avskrivninger | 44,3 % | 1,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929565673/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929565673/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929565673",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13691,
"revenue": { "value": 2031050, "percentile": 0.8088 },
"operating_margin": { "value": 0.3571, "percentile": 0.6984 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929565673" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Folkestadvegen 21 AS på i bransjen?
Hvor ligger Folkestadvegen 21 AS blant de 13691 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Folkestadvegen 21 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Folkestadvegen 21 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Folkestadvegen 21 AS?
Det er registrert 14 382 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 29 i Midt-Telemark.
Er Folkestadvegen 21 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 976 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Folkestadvegen 21 AS bedre enn andre i bransjen?
Folkestadvegen 21 AS hadde en driftsmargin på 35,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,2 % for utvikling og salg av byggeprosjekter.
Hvilken status har Folkestadvegen 21 AS i Enhetsregisteret?
Folkestadvegen 21 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Folkestadvegen 21 AS?
Folkestadvegen 21 AS eies i hovedsak av Høgvoll AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Folkestadvegen 21 AS en del av et konsern?
Folkestadvegen 21 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Høgvoll AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Rmatech AS.
Hva er omsetningen til Folkestadvegen 21 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,03 mill kr, opp 77 % fra 2024. Egenkapitalen var −2,27 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Folkestadvegen 21 AS?
Folkestadvegen 21 AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Folkestadvegen 21 AS?
Folkestadvegen 21 AS har org.nr 929 565 673 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.