Rmatech AS
Org.nr 926056158
Om Rmatech AS
Rmatech AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Hans Olav Bakås er styrets leder. I 2025 hadde Rmatech AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,55 mill kr. Egenkapitalen var 22,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hegnaland DA med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 15 innen dataprogrammeringstjenester i Midt-Telemark, og ett av 17 663 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Teknologiselskap med utvikling av teknologi og det som naturlig hører sammen med dette, samt investering i aksjer og andeler i andre selskap som har økonomisk formål.
API og MCPGET /company/926056158
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"name": "RMATECH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Rmatech AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Rmatech AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Midt-Telemark holder Rmatech AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −68 292 kr | 3,55 mill kr | 25,75 mill kr | 22,05 mill kr | 3,70 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −53 914 kr | 2,26 mill kr | 6,50 mill kr | 4,20 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −37 787 kr | 2,98 mill kr | 7,26 mill kr | 5,73 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −45 716 kr | 114 456 kr | 4,28 mill kr | 4,28 mill kr | 1 070 kr |
| 2021 | 0 kr | −57 479 kr | 12 166 kr | 7,16 mill kr | 4,16 mill kr | 3,00 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/926056158/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -68292, "net_profit": 3553188, "equity": 22048759, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -53914, "net_profit": 2258849, "equity": 4195571, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rmatech AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rmatech AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rmatech AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 28.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 05.01.2021Revisor
1Sist endret 20.12.2025API og MCPGET /company/926056158/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rmatech AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Rmatech AS?
Hvem er regnskapsfører for Rmatech AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Hegnaland DA50 %
- Hegna Camping DAhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hegnaland DA | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 11 015 000 |
| Terje Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 11 015 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926056158/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HEGNALAND DA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TERJE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Rmatech AS eier Hegnaland DA, og hvem eier resten?
Er Rmatech AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Rmatech AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Rmatech AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/926056158/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"chain": [
{ "org_no": "926056158", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Rmatech AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rmatech | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Midt-Telemark | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2025 | Revisor ↗ |
| 20.12.2025 | Kapital ↗ |
| 20.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926056158/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Har Rmatech AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Rmatech AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rmatech AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 85,6 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,1 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926056158/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926056158/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926056158",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8469,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.002 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926056158" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Rmatech AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Rmatech AS blant de 8469 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Rmatech AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
RMATECH AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Høgvoll AS | Midt-Telemark | 100.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Liberty Now AS | Seljord | 96.2 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Ofte spurt om Rmatech AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rmatech AS?
Det er registrert 17 663 selskaper i Norge innen dataprogrammeringstjenester, hvorav 15 i Midt-Telemark.
Er Rmatech AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 57 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 064 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Rmatech AS et aktivt selskap?
Rmatech AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Rmatech AS?
Rmatech AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Rmatech AS?
Største aksjonær i Rmatech AS er Hegnaland DA med 50 % av aksjene, fulgt av Terje Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Rmatech AS?
Rmatech AS har 2 registrerte datterselskaper: Høgvoll AS og Liberty Now AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Rmatech AS?
Rmatech AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 3,55 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Rmatech AS?
I 2025 hadde Rmatech AS et driftsresultat på −68 292 kr.
Hva er aksjekapitalen i Rmatech AS?
Rmatech AS har en registrert aksjekapital på 22,03 mill kr, fordelt på 22 030 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Rmatech AS?
Rmatech AS har organisasjonsnummer 926 056 158. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.