Bluelux AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- +54,7 %
- Resultat
- 1 103
- +123,7 %
Om Bluelux AS
Bluelux AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Ole Edvind Karlsen er daglig leder, og Geir Ivar Hauge er styreleder. I 2025 hadde Bluelux AS en omsetning på 2,75 mill kr, en økning på 55 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1 103 kr. Egenkapitalen var 30 996 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Subsurface AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Sola, og ett av 1 850 i Norge. Det ble etablert samme år som 115 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (66 %).
Aktivitet og formål
Forskning, utvikling, produksjon og salg av produkter innen laserteknologi, samt salg av produkter og tjenester innen visualiserings- og kamerasystem - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/929529995
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"name": "BLUELUX AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "72.100",
"nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Når ble Bluelux AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sola holder Bluelux AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bluelux AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +54,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,75 mill kr | −14 263 kr | 1 103 kr | 22,07 mill kr | 30 996 kr | 22,03 mill kr |
| 2024 | 1,78 mill kr | 69 814 kr | 493 kr | 12,38 mill kr | 29 893 kr | 12,35 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −1 480 kr | −934 kr | 8,85 mill kr | 5,83 mill kr | 3,02 mill kr |
| 2022 | 6 000 kr | 430 kr | 335 kr | 5,83 mill kr | 5,83 mill kr | 95 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/929529995/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2748470, "operating_profit": -14263, "net_profit": 1103, "equity": 30996, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1777019, "operating_profit": 69814, "net_profit": 493, "equity": 29893, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bluelux AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bluelux AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bluelux AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 22.07.2022Styre
1Sist endret 22.07.2022API og MCPGET /company/929529995/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Bluelux AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bluelux AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Bluelux AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Subsurface AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929529995/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SUBSURFACE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Bluelux AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bluelux AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bluelux AS eier Subsurface AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Subsurface AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/929529995/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"chain": [
{ "org_no": "915432808", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929529995", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Bluelux AS?
Hvem eier Bluelux AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bluelux AS | BEDR | Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | Sola | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.11.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.11.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929529995/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-06", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-11-06", "type": "Foretaksnavn", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bluelux AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bluelux AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bluelux AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:ZERLUX AS→BLUELUX AS
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,8 % av driftsinntektene — 31,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -0,5 % | -4,4 % |
| Resultatmargin | 0,0 % | -3,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,1 % | 50,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,35 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 710,90 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,6 % | -1,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,8 % | 23,3 % |
| Lønnskostnad | 28,6 % | 52,1 % |
| Annen driftskostnad | 17,1 % | 28,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929529995/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"nace_code": "72.100",
"industry_count": 1247,
"revenue": { "value": 2748470, "percentile": 0.7736 },
"operating_margin": { "value": -0.0052, "percentile": 0.5385 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bluelux AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bluelux AS blant de største selskapene innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk?
Hvor solid er Bluelux AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Bluelux AS er registrert med 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2026–2029 | Blå laserteknologi for bruk i olje- & gassbrønner, med spesielt fokus på plugging og forlating av brønner (P&A) i P&A fase 1 og P&A fase 2. | Innovasjonsprosjekt i næringslivet 2025 | − | Avslag |
| 2025–2026 | Zerlux AS laserteknologi for olje & gassbrønner, med spesielt fokus på plugging og forlating av brønner (P&A). | Innovasjonsprosjekt i næringslivet 2024 | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/929529995/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929529995/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929529995",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Blå laserteknologi for bruk i olje- & gassbrønner, med spesielt fokus på plugging og forlating av brønner (P&A) i P&A fase 1 og P&A fase 2.",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "Laser brønnverktøy", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2023-08-31", … }
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "929529995" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Bluelux AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Bluelux AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Bluelux AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+49 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Bluelux AS
Hvor stor er bransjen Bluelux AS tilhører?
Bluelux AS er ett av 13 selskaper innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Sola, og ett av 1 850 på landsbasis.
Hvor lenge har Bluelux AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bluelux AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 24 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Bluelux AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bluelux AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Bluelux AS med?
Bluelux AS er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk (næringskode 72.100).
Hvem leder Bluelux AS?
Ole Edvind Karlsen er registrert som daglig leder i Bluelux AS.
Hvilke eiere står bak Bluelux AS?
Største aksjonær i Bluelux AS er Subsurface AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bluelux AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,75 mill kr, opp 55 % fra 2024. Egenkapitalen var 30 996 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Bluelux AS?
Driftsresultatet for 2025 var −14 263 kr (driftsmargin −0,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Bluelux AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bluelux AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Bluelux AS mottatt offentlig støtte?
Bluelux AS er registrert med 2 prosjekter hos Forskningsrådet og 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.