Jarn Invest 2 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,0 mill
- −67,9 %
Om Jarn Invest 2 AS
Jarn Invest 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hustadvika, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Nils Olav Naas er styrets leder. I 2025 hadde Jarn Invest 2 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,00 mill kr. Egenkapitalen var 128,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nils Olav Naas med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Hustadvika, og ett av 3 316 i Norge. Det ble etablert samme år som 154 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet
Holdingselskap.
Formål
Eie og forvalte aksjer i andre selskaper.
API og MCPGET /company/929406117
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"name": "JARN INVEST 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HUSTADVIKA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Jarn Invest 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Jarn Invest 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Jarn Invest 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −32 694 kr | 2,00 mill kr | 129,47 mill kr | 128,87 mill kr | 596 235 kr |
| 2024 | 0 kr | −1 210 kr | 6,24 mill kr | 25,49 mill kr | 11,47 mill kr | 14,02 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −2 393 kr | 25 099 kr | 5,24 mill kr | 5,23 mill kr | 11 002 kr |
| 2022 | 0 kr | −7 170 kr | −1 931 kr | 5,22 mill kr | 5,21 mill kr | 18 172 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 43 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 42 mill kr (32 % av balansen)
API og MCPGET /company/929406117/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -32694, "net_profit": 2001048, "equity": 128869009, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -1210, "net_profit": 6238050, "equity": 11468665, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jarn Invest 2 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jarn Invest 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jarn Invest 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 23.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2026Revisor
1Sist endret 03.09.2026API og MCPGET /company/929406117/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Jarn Invest 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Jarn Invest 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Jarn Invest 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nils Olav Naas | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929406117/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jarn Invest 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Jarn Invest 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Jarn Invest 2 AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/929406117/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"chain": [
{ "org_no": "929406117", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Jarn Invest 2 AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.9.2026 | Revisor ↗ |
| 24.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Kapital ↗ |
| 18.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.6.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 25.3.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929406117/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-03", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-24", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Jarn Invest 2 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Jarn Invest 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Jarn Invest 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+TFO REVISJON & RÅDGIVNING AS(Revisor)+AKTUELT REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−TFO REVISJON & RÅDGIVNING AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 138,93 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,6 % | 14,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929406117/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929406117/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929406117",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0029 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929406117" })Spør AI-assistenten
Er Jarn Invest 2 AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Jarn Invest 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Jarn Invest 2 AS blant de 2409 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
JARN INVEST 2 AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Anleggsdeler AS | Hustadvika | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Veiskiftet Eiendom AS | Hustadvika | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Bolli Motor AS | Hustadvika | 28,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Renol Invest AS | Hustadvika | 28,3 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Salmon Evolution ASA | Hustadvika | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Jarn Invest 2 AS
Hvor stor er bransjen Jarn Invest 2 AS tilhører?
Jarn Invest 2 AS er ett av 8 selskaper innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Hustadvika, og ett av 3 316 på landsbasis.
Hvor lenge har Jarn Invest 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jarn Invest 2 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Jarn Invest 2 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jarn Invest 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Jarn Invest 2 AS?
Jarn Invest 2 AS er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers (næringskode 46.640). Registrert aktivitet: Holdingselskap.
Hvilken selskapsform har Jarn Invest 2 AS?
Organisasjonsformen til Jarn Invest 2 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Jarn Invest 2 AS?
Jarn Invest 2 AS eies i hovedsak av Nils Olav Naas (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Jarn Invest 2 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 128,87 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Jarn Invest 2 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Jarn Invest 2 AS er 583 300 kr (300 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Jarn Invest 2 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Jarn Invest 2 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Jarn Invest 2 AS?
Jarn Invest 2 AS har org.nr 929 406 117 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.