Renol Invest AS
- Omsetning
- 316 157
- −81,4 %
- Resultat
- −23,3 mill
- −107 %
Om Renol Invest AS
Renol Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hustadvika, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Einar Norvall Naas er daglig leder, og Lars Eivind Haugnes Naas er styreleder. I 2025 hadde Renol Invest AS en omsetning på 316 157 kr, en nedgang på 81 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 23,28 mill kr. Egenkapitalen var 62,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roose Invest 2 AS med 28,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Hustadvika, og ett av 2 732 i Norge. Det ble etablert samme år som 183 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Investeringsvirksomhet, herunder å eie og forvalte aksjer i andre selskap.
Formål
Å være et holdingsselskap som skal eie og forvalte aksjer og andeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/927729873
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"name": "RENOL INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "79.121",
"nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HUSTADVIKA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hva driver Renol Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Renol Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Renol Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −81,4 % fra 2024 · −96,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 316 157 kr | −699 740 kr | −23,28 mill kr | 81,78 mill kr | 62,23 mill kr | 19,54 mill kr |
| 2024 | 1,70 mill kr | −2,92 mill kr | 334,82 mill kr | 267,23 mill kr | 250,51 mill kr | 16,71 mill kr |
| 2023 | 1,28 mill kr | −607 684 kr | 83,03 mill kr | 116,55 mill kr | 13,70 mill kr | 102,85 mill kr |
| 2022 | 1,82 mill kr | −55 451 kr | 32,16 mill kr | 33,21 mill kr | 13,67 mill kr | 19,54 mill kr |
| 2021 | 9,00 mill kr | 8,80 mill kr | 55,46 mill kr | 75,07 mill kr | 514 240 kr | 74,56 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 8 mill kr (10 % av balansen)
API og MCPGET /company/927729873/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 316157,
"operating_profit": -699740,
"net_profit": -23280005,
"equity": 62232191,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1701613,
"operating_profit": -2917665,
"net_profit": 334816715,
"equity": 250512983,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Renol Invest AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Renol Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Renol Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 15.09.2021Styre
3Sist endret 15.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 15.09.2021Revisor
1Sist endret 20.10.2025API og MCPGET /company/927729873/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Renol Invest AS?
List alle roller i Renol Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Renol Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 nye · 1 ute
- Roose Invest 2 AS28,3 %
- Jarn Invest 2 AS28,3 %
- Lehn Invest 2 AS28,3 %
- Matrosen Invest 2 AS15 %
- Roose AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roose Invest 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,3 % | 2 834 |
| Jarn Invest 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,3 % | 2 833 |
| Lehn Invest 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 28,3 % | 2 833 |
| Matrosen Invest 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15,0 % | 1 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927729873/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ROOSE INVEST 2 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 28.34, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JARN INVEST 2 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 28.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Renol Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Renol Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Renol Invest AS eier Roose Invest 2 AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Renol Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927729873/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"chain": [
{ "org_no": "927729873", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Renol Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Renol Invest AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Hustadvika | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.10.2025 | Revisor ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2024 | Kapital ↗ |
| 27.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.11.2024 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927729873/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Har Renol Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Renol Invest AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Renol Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 76,1 % | 32,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,92 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 0,31 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | -37,4 % | 5,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927729873/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927729873/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927729873",
"nace_code": "79.121",
"industry_count": 1106,
"revenue": { "value": 316157, "percentile": 0.4649 },
"operating_margin": { "value": -2.2133, "percentile": 0.054 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927729873" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Renol Invest AS blant de 1106 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Renol Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Renol Invest AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
Investeringer
RENOL INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bergtatt Opplevelser AS | Hustadvika | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Vixly AS | Tromsø | 0,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Elliptic Laboratories ASA | Oslo | 0,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Hustadvika
1 000+ til i Hustadvika →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Renol Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Renol Invest AS?
Det er registrert 2 732 selskaper i Norge innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, hvorav 8 i Hustadvika.
Er Renol Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 183 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Renol Invest AS et aktivt selskap?
Renol Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Renol Invest AS?
Daglig leder i Renol Invest AS er Einar Norvall Naas, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Renol Invest AS?
Største aksjonær i Renol Invest AS er Roose Invest 2 AS med 28,3 % av aksjene, fulgt av Jarn Invest 2 AS (28,3 %) og Lehn Invest 2 AS (28,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Renol Invest AS?
I 2025 omsatte Renol Invest AS for 316 157 kr, ned 81 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 23,28 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Renol Invest AS?
I 2025 hadde Renol Invest AS et driftsresultat på −699 740 kr.
Hvor solid er balansen til Renol Invest AS?
Egenkapitalen i Renol Invest AS var 62,23 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 76,1 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Renol Invest AS?
Forretningsadressen til Renol Invest AS er Nåsvegen 304, 6490, EIDE i Hustadvika kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.