Gartnersletta Næring AS
- Omsetning
- 15 000
- 2025
- Resultat
- −447 242
- 5 års regnskap
Om Gartnersletta Næring AS
Gartnersletta Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tommy Ka Chun Yip er styrets leder. I 2025 hadde Gartnersletta Næring AS en omsetning på 15 000 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 447 242 kr. Egenkapitalen var −145 314 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Toru Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 564 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 976 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling, oppføring, drift og utleie av eiendom.
Formål
Utvikling, oppføring, drift og utleie av eiendom og tilliggende aktiviteter som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/929363140
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"name": "GARTNERSLETTA NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Når ble Gartnersletta Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Gartnersletta Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gartnersletta Næring AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15 000 kr | −300 505 kr | −447 242 kr | 5,60 mill kr | −145 314 kr | 5,75 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −130 365 kr | −101 684 kr | 5,23 mill kr | −95 499 kr | 5,33 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −17 474 kr | −13 630 kr | 4,11 mill kr | 6 186 kr | 4,10 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −13 373 kr | −10 183 kr | 1,38 mill kr | 19 816 kr | 1,36 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 510 000 kr (9 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5,8 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 270 000 kr
API og MCPGET /company/929363140/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15000,
"operating_profit": -300505,
"net_profit": -447242,
"equity": -145314,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -130365, "net_profit": -101684, "equity": -95499, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Gartnersletta Næring AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gartnersletta Næring AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Gartnersletta Næring AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 07.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2025API og MCPGET /company/929363140/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gartnersletta Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gartnersletta Næring AS?
Hvem er regnskapsfører for Gartnersletta Næring AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Toru Holding AS100 %
- Skanska Norge AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Toru Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929363140/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TORU HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gartnersletta Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gartnersletta Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gartnersletta Næring AS eier Toru Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Toru Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/929363140/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"chain": [
{ "org_no": "928355349", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929363140", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gartnersletta Næring AS?
Hvem eier Gartnersletta Næring AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 7.1.2025 | Signatur ↗ |
| 7.1.2025 | Revisor ↗ |
| 7.1.2025 | Styre ↗ |
| 22.10.2024 | Styre ↗ |
| 11.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929363140/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gartnersletta Næring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Gartnersletta Næring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Gartnersletta Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -2,6 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 83,17 | 2,04 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929363140/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929363140/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929363140",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 15000, "percentile": 0.5592 },
"operating_margin": { "value": -20.0337, "percentile": 0.0259 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929363140" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gartnersletta Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gartnersletta Næring AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Gartnersletta Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gartnersletta Næring AS
Hvor stor er bransjen Gartnersletta Næring AS tilhører?
Gartnersletta Næring AS er ett av 564 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Gartnersletta Næring AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gartnersletta Næring AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gartnersletta Næring AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gartnersletta Næring AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Gartnersletta Næring AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Toru Holding AS største eier i Gartnersletta Næring AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til Gartnersletta Næring AS?
Selskapet er datterselskap av Toru Holding AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Gartnersletta Næring AS for i 2025?
I 2025 omsatte Gartnersletta Næring AS for 15 000 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 447 242 kr.
Hvilket org.nr har Gartnersletta Næring AS?
Organisasjonsnummeret til Gartnersletta Næring AS er 929 363 140. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 15.06.2022.
Hvilken regnskapsfører bruker Gartnersletta Næring AS?
I Enhetsregisteret er Gartnersletta Næring AS registrert med regnskapsfører Kl Økonomi Og Hr AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.