Smaken Av Ryfylke Event AS
Org.nr 929172957
Om Smaken Av Ryfylke Event AS
Smaken Av Ryfylke Event AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hjelmeland, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Signe Schläwicke er daglig leder, og Signe Schläwicke er styreleder. I 2025 hadde Smaken Av Ryfylke Event AS en omsetning på 3,33 mill kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 107 267 kr. Egenkapitalen var 209 137 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er T+s Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Hjelmeland, og ett av 2 732 i Norge. Det ble etablert samme år som 199 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Eventaktiviteter og alt som står i den forbindelse. Utleie av sykler, kajakker og alt som står i den forbindelse. Tilrettelegging av turer, arrangementer, kjøp og salg av varer og alt som står i den forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,33 mill kr | 92 874 kr | −107 267 kr | 5,12 mill kr | 209 137 kr | 4,91 mill kr |
| 2024 | 2,44 mill kr | 338 514 kr | 72 579 kr | 5,65 mill kr | 316 404 kr | 5,34 mill kr |
| 2023 | 2,68 mill kr | 481 130 kr | 177 796 kr | 6,03 mill kr | 243 825 kr | 5,79 mill kr |
| 2022 | 214 419 kr | 36 689 kr | 29 431 kr | 506 258 kr | 66 029 kr | 440 229 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.02.2026Styre
1Sist endret 29.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 31.01.2025Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| T+s Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av T+s Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smaken Av Ryfylke Event AS | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Hjelmeland | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Styre ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Signe Schläwicke(Styrets leder)−Signe Schläwicke(Styremedlem)−Torsten Schläwicke(Styrets leder)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 52,8 % av driftsinntektene — 12,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -3,2 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | 4,1 % | 32,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,77 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 23,47 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | -51,3 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +36,7 % | +4,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,8 % | 40,5 % |
| Annen driftskostnad | 32,0 % | 25,5 % |
| Avskrivninger | 12,5 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Smaken Av Ryfylke Event AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (150 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 1.12.2022 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 150 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Smaken Av Ryfylke Event AS
Hvor stor er bransjen Smaken Av Ryfylke Event AS tilhører?
Smaken Av Ryfylke Event AS er ett av 3 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Hjelmeland, og ett av 2 732 på landsbasis.
Hvor lenge har Smaken Av Ryfylke Event AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smaken Av Ryfylke Event AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Er Smaken Av Ryfylke Event AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smaken Av Ryfylke Event AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Smaken Av Ryfylke Event AS?
Signe Schläwicke er registrert som daglig leder i Smaken Av Ryfylke Event AS.
Hvem er styreleder i Smaken Av Ryfylke Event AS?
Styrets leder i Smaken Av Ryfylke Event AS er Signe Schläwicke.
Hvilke eiere står bak Smaken Av Ryfylke Event AS?
Største aksjonær i Smaken Av Ryfylke Event AS er T+s Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Smaken Av Ryfylke Event AS for i 2025?
Smaken Av Ryfylke Event AS hadde i 2025 en omsetning på 3,33 mill kr og et underskudd på 107 267 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilket org.nr har Smaken Av Ryfylke Event AS?
Organisasjonsnummeret til Smaken Av Ryfylke Event AS er 929 172 957. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 09.05.2022.
Hvilken regnskapsfører bruker Smaken Av Ryfylke Event AS?
I Enhetsregisteret er Smaken Av Ryfylke Event AS registrert med regnskapsfører Addvant Ryfylke AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.