Re Blikk AS
Org.nr 929156560
Om Re Blikk AS
Re Blikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Ruben Evensen er daglig leder, og Ruben Evensen er styreleder. I 2025 hadde Re Blikk AS en omsetning på 2,37 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 113 791 kr. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ruben Evensen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen takarbeid i Modum, og ett av 1 587 i Norge. Det ble etablert samme år som 83 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Blikkenslagertjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Formål
Blikkenslager og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,37 mill kr | 182 040 kr | 113 791 kr | 1,92 mill kr | 1,01 mill kr | 905 390 kr |
| 2024 | 2,47 mill kr | 424 181 kr | 259 053 kr | 1,97 mill kr | 897 278 kr | 1,07 mill kr |
| 2023 | 2,28 mill kr | 393 931 kr | 305 673 kr | 1,27 mill kr | 638 225 kr | 636 396 kr |
| 2022 | 1,31 mill kr | 302 607 kr | 302 552 kr | 892 799 kr | 332 552 kr | 560 249 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 49 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 05.05.2022Styre
1Sist endret 05.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 20.05.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ruben Evensen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Re Blikk AS | BEDR | Takarbeid | Modum | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 23,4 % av driftsinntektene — 11,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 52,8 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 4,40 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 0,90 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,3 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,1 % | +0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,4 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 41,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 20,4 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 7,3 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Modum
1 000+ til i Modum →Godt å vite om Re Blikk AS
Hvor stor er bransjen Re Blikk AS tilhører?
Re Blikk AS er ett av 16 selskaper innen takarbeid i Modum, og ett av 1 587 på landsbasis.
Hvor lenge har Re Blikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Re Blikk AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Re Blikk AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for takarbeid er en driftsmargin på 4,9 %. Re Blikk AS lå på 7,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Re Blikk AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Re Blikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Re Blikk AS med?
Re Blikk AS er registrert i bransjen Takarbeid (næringskode 43.410). Registrert aktivitet: Blikkenslagertjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Hvem leder Re Blikk AS?
Ruben Evensen er registrert som daglig leder i Re Blikk AS.
Hvem er største aksjonær i Re Blikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ruben Evensen største eier i Re Blikk AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Re Blikk AS for i 2025?
I 2025 omsatte Re Blikk AS for 2,37 mill kr, ned 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 113 791 kr.
Hvor mye egenkapital har Re Blikk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Re Blikk AS en egenkapital på 1,01 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 52,8 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.