- Omsetning
- 3,6 mill
- +52,5 %
- Resultat
- 128 704
- +152,4 %
Om Gulen Blikk Og Vedlikehold AS
Gulen Blikk Og Vedlikehold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gulen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Eva Susann Kløvtveit er daglig leder, og Rune Larsen er styreleder. I 2025 hadde Gulen Blikk Og Vedlikehold AS en omsetning på 3,57 mill kr, en økning på 53 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 128 704 kr. Egenkapitalen var 336 679 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eva Susann Kløvtveit med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 592 i Norge innen takarbeid. Det ble etablert samme år som 64 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet og formål
Blikkenslagervirksomhet og andre produkter/tjenester so naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eler på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/922347883
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"name": "GULEN BLIKK OG VEDLIKEHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GULEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gulen Blikk Og Vedlikehold AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gulen Blikk Og Vedlikehold AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gulen Blikk Og Vedlikehold AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +52,5 % fra 2024 · +119,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,57 mill kr | 195 792 kr | 128 704 kr | 1,98 mill kr | 336 679 kr | 1,64 mill kr |
| 2024 | 2,34 mill kr | 105 116 kr | 50 988 kr | 1,86 mill kr | 207 975 kr | 1,66 mill kr |
| 2023 | 2,95 mill kr | −676 111 kr | −559 734 kr | 1,85 mill kr | 156 987 kr | 1,70 mill kr |
| 2022 | 4,12 mill kr | 547 537 kr | 404 245 kr | 2,77 mill kr | 516 721 kr | 2,26 mill kr |
| 2021 | 1,62 mill kr | 571 568 kr | 531 173 kr | 1,86 mill kr | 312 475 kr | 1,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 970 000 kr (49 % av balansen)
API og MCPGET /company/922347883/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3572924,
"operating_profit": 195792,
"net_profit": 128704,
"equity": 336679,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2342422, "operating_profit": 105116, "net_profit": 50988, "equity": 207975, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gulen Blikk Og Vedlikehold AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gulen Blikk Og Vedlikehold AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gulen Blikk Og Vedlikehold AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.10.2019Styre
2Sist endret 27.03.2019Regnskapsfører
1Sist endret 04.11.2024API og MCPGET /company/922347883/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
List alle roller i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Kløv Invest AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eva Susann Kløvtveit | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Rul Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922347883/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RUL INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gulen Blikk Og Vedlikehold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gulen Blikk Og Vedlikehold AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gulen Blikk Og Vedlikehold AS eier Rul Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulen Blikk Og Vedlikehold AS | BEDR | Takarbeid | Gulen | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.10.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.10.2019 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922347883/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gulen Blikk Og Vedlikehold AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gulen Blikk Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gulen Blikk Og Vedlikehold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 24,4 % av driftsinntektene — 7,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 17,0 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,51 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 4,87 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,2 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +52,5 % | +0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,7 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 33,8 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,4 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922347883/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922347883/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922347883",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 3572924, "percentile": 0.5469 },
"operating_margin": { "value": 0.0548, "percentile": 0.5223 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922347883" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gulen Blikk Og Vedlikehold AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gulen Blikk Og Vedlikehold AS på i bransjen?
Hvor ligger Gulen Blikk Og Vedlikehold AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Gulen Blikk Og Vedlikehold AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 1 |
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 1 |
| Utførende | Ventilasjon- og klimainstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gulen Blikk Og Vedlikehold AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
Det er registrert 1 592 selskaper i Norge innen takarbeid.
Er Gulen Blikk Og Vedlikehold AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 64 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gulen Blikk Og Vedlikehold AS i Enhetsregisteret?
Gulen Blikk Og Vedlikehold AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Gulen Blikk Og Vedlikehold AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
Daglig leder i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS er Eva Susann Kløvtveit, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Eva Susann Kløvtveit største eier i Gulen Blikk Og Vedlikehold AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rul Invest AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
I 2025 omsatte Gulen Blikk Og Vedlikehold AS for 3,57 mill kr, opp 53 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 128 704 kr.
Hvilke godkjenninger har Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Gulen Blikk Og Vedlikehold AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 3 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Hvor ligger Gulen Blikk Og Vedlikehold AS?
Forretningsadressen til Gulen Blikk Og Vedlikehold AS er Fensfjordvegen 1621, 5960, DALSØYRA i Gulen kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.