Vensåsseter SA
- Omsetning
- 11 832
- +2,6 %
- Resultat
- −79 038
- 2 års regnskap
Om Vensåsseter SA
Vensåsseter SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Stål Bø er styrets leder. I 2025 hadde Vensåsseter SA en omsetning på 11 832 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 79 038 kr. Egenkapitalen var 188 301 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 675 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 522 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 372 andre selskaper i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Utleie og vedlikehold av bygninger på en gammel seter.
Formål
Holde Vensåsseter i drift ved utleie. Bygningsmassen består av seterhus, gamlestua, fjøs og vedskjul. Innkommen leie og eventuelle tilskudd går til forsikring og vedlikehold. Oppgradering ved behov.
API og MCPGET /company/929150902
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929150902" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929150902",
"name": "VENSÅSSETER SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929150902" })Spør AI-assistenten
Er Vensåsseter SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vensåsseter SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vensåsseter SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2024–2025 · +2,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 832 kr | −80 926 kr | −79 038 kr | 194 186 kr | 188 301 kr | 5 885 kr |
| 2024 | 11 537 kr | −8 892 kr | −7 289 kr | 267 683 kr | 267 339 kr | 344 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929150902/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929150902/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929150902",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 11832, "operating_profit": -80926, "net_profit": -79038, "equity": 188301, … },
{ "year": 2024, "revenue": 11537, "operating_profit": -8892, "net_profit": -7289, "equity": 267339, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929150902" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Vensåsseter SA utviklet seg fra 2024 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Vensåsseter SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Vensåsseter SA fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.06.2026API og MCPGET /company/929150902/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929150902/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929150902",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929150902" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vensåsseter SA?
Hvem er regnskapsfører for Vensåsseter SA?
List alle roller i Vensåsseter SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vensåsseter SA | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bærum | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.7.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929150902/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929150902/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929150902",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-01-01", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929150902" })Spør AI-assistenten
Når ble Vensåsseter SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vensåsseter SA sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vensåsseter SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+LIER REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−ASKER OG BÆRUM REGNSKAP SA(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,35 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -42,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929150902/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929150902/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929150902",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 11832, "percentile": 0.2677 },
"operating_margin": { "value": -6.8396, "percentile": 0.0221 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929150902" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vensåsseter SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vensåsseter SA på i bransjen?
Hvor ligger Vensåsseter SA blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vensåsseter SA
Hvor stor er bransjen Vensåsseter SA tilhører?
Vensåsseter SA er ett av 1 675 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 522 på landsbasis.
Hvor lenge har Vensåsseter SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Vensåsseter SA ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.
Er Vensåsseter SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vensåsseter SA i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen SA?
Organisasjonsformen til Vensåsseter SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem er styreleder i Vensåsseter SA?
Styrets leder i Vensåsseter SA er Stål Bø. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Går Vensåsseter SA med overskudd?
Vensåsseter SA hadde i 2025 en omsetning på 11 832 kr og et underskudd på 79 038 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Vensåsseter SA?
Driftsresultatet for 2025 var −80 926 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Vensåsseter SA?
Ved utgangen av 2025 hadde Vensåsseter SA en egenkapital på 188 301 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 97 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Vensåsseter SA?
I Enhetsregisteret er Vensåsseter SA registrert med regnskapsfører Lier Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.