Prestegården Næring AS
- Omsetning
- 1,6 mill
- +278,9 %
- Resultat
- 162 327
- +1 628,2 %
Om Prestegården Næring AS
Prestegården Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alstahaug, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Inga Marie Lund er styrets leder. I 2025 hadde Prestegården Næring AS en omsetning på 1,64 mill kr, en økning på 279 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 162 327 kr. Egenkapitalen var 37,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alstahaug Kommune med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 121 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Alstahaug, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Utleie av næringsbygg til kommunal tjenesteyting relatert til eldreomsorg, samt virksomhet som naturlig oppstår i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/928171612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"name": "PRESTEGÅRDEN NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALSTAHAUG", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Prestegården Næring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Prestegården Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Prestegården Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +278,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,64 mill kr | 560 047 kr | 162 327 kr | 45,54 mill kr | 37,30 mill kr | 8,25 mill kr |
| 2024 | 432 890 kr | 12 042 kr | 9 393 kr | 43,26 mill kr | 37,13 mill kr | 6,13 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −169 880 kr | −132 506 kr | 19,60 mill kr | −144 788 kr | 19,75 mill kr |
| 2022 | 14 413 kr | −121 715 kr | −94 938 kr | 1,49 mill kr | −12 282 kr | 1,50 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −22 236 kr | −17 344 kr | 1,64 mill kr | 82 656 kr | 1,55 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/928171612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1640199,
"operating_profit": 560047,
"net_profit": 162327,
"equity": 37297188,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 432890, "operating_profit": 12042, "net_profit": 9393, "equity": 37134861, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Prestegården Næring AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Prestegården Næring AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Prestegården Næring AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 21.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 25.03.2025Revisor
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/928171612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Prestegården Næring AS?
Hvem er regnskapsfører for Prestegården Næring AS?
List alle roller i Prestegården Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alstahaug Kommune100 %
- Otiumpluss Alstahaug Bolig AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alstahaug Kommune | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928171612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALSTAHAUG KOMMUNE", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Prestegården Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Prestegården Næring AS eier Alstahaug Kommune, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Prestegården Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Alstahaug Kommune
2 selskaperAPI og MCPGET /company/928171612/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"chain": [
{ "org_no": "938712441", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928171612", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Prestegården Næring AS?
Hvem eier Prestegården Næring AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Prestegården Næring AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Alstahaug | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2025 | Revisor ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.1.2025 | Kapital ↗ |
| 6.1.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.11.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 21.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.11.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.11.2024 | Styre ↗ |
| 21.11.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928171612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-01", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Har Prestegården Næring AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Prestegården Næring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Prestegården Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 15,23 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928171612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928171612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928171612",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 1640199, "percentile": 0.7032 },
"operating_margin": { "value": 0.3415, "percentile": 0.4263 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928171612" })Spør AI-assistenten
Er Prestegården Næring AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Prestegården Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Prestegården Næring AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Prestegården Næring AS
Hvor stor er bransjen Prestegården Næring AS tilhører?
Prestegården Næring AS er ett av 121 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Alstahaug, og ett av 76 547 på landsbasis.
Hvor lenge har Prestegården Næring AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Prestegården Næring AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Prestegården Næring AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Prestegården Næring AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Prestegården Næring AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Alstahaug Kommune største eier i Prestegården Næring AS med 100 % av aksjene.
Går Prestegården Næring AS med overskudd?
I 2025 omsatte Prestegården Næring AS for 1,64 mill kr, opp 279 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 162 327 kr.
Hvor mye egenkapital har Prestegården Næring AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Prestegården Næring AS en egenkapital på 37,30 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 81,9 %.
Hvor holder Prestegården Næring AS til?
Prestegården Næring AS holder til i Strandgata 52, 8800, SANDNESSJØEN, i Alstahaug kommune i Nordland.
Er Prestegården Næring AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.