Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Kastellveien 19 AS

Org.nr 929145054
Omsetning
60 000
−20,4 %
Resultat
−2,0 mill
5 års regnskap
Mer

Om Kastellveien 19 AS

Kastellveien 19 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Pål Georg Gundersen er styrets leder. I 2025 hadde Kastellveien 19 AS en omsetning på 60 000 kr, en nedgang på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,02 mill kr. Egenkapitalen var 4,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Merkantilbygg Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Eiendomsdrift og -utvikling.

Formål

Kjøp, salg, utvikling og forvaltning av eiendom, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/929145054

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "name": "KASTELLVEIEN 19 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • Er Kastellveien 19 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Kastellveien 19 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Kastellveien 19 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −20,4 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202560 000 kr−249 958 kr−2,02 mill kr10,08 mill kr4,51 mill kr5,57 mill kr
202475 415 kr−17,15 mill kr−17,15 mill kr10,07 mill kr−18,69 mill kr28,76 mill kr
2023109 032 kr−219 923 kr−1,29 mill kr26,95 mill kr−1,54 mill kr28,48 mill kr
202260 086 kr−52 248 kr−282 940 kr24,90 mill kr−246 940 kr25,15 mill kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler10,08 mill kr
Anleggsmidler99 %9,97 mill krOmløpsmidler1 %107 782 kr
Egenkapital og gjeld10,08 mill kr
Innskutt egenkapital45 %4,51 mill krLangsiktig gjeld18 %1,77 mill krKortsiktig gjeld38 %3,80 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader309 958 kr
Finansinntekter1 500 kr
Finanskostnader1,77 mill kr
Netto finans−1,77 mill kr
Ordinært resultat før skatt−2,02 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
5,4 mill kr (54 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
1 500 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
1,8 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/929145054/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 60000,
      "operating_profit": -249958,
      "net_profit": -2021958,
      "equity": 4507925,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 75415,
      "operating_profit": -17145002,
      "net_profit": -17153679,
      "equity": -18690117,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kastellveien 19 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kastellveien 19 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Kastellveien 19 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre5

Styre

2Sist endret 31.03.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 18.06.2026
Regnskapsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte mars 2026

Revisor

1Sist endret 15.01.2025
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 14.04.2026
Forretningsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING AS
API og MCPGET /company/929145054/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Kastellveien 19 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Kastellveien 19 AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Kastellveien 19 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 1 endret eierandel

Ut (1)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Merkantilbygg Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/929145054/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "MERKANTILBYGG HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Kastellveien 19 AS eier Merkantilbygg Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Kastellveien 19 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Kastellveien 19 AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kastellveien 19 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer16

DatoKunngjøring
23.6.2026Godkjente årsregnskap ↗
30.3.2026Styre ↗
25.11.2025Kapital ↗
25.11.2025Vedtektsdato ↗
30.7.2025Godkjente årsregnskap ↗
23.5.2025Styre ↗
13.2.2025Styre ↗
15.1.2025Revisor ↗
15.1.2025Styre ↗
5.11.2024Forretningsadresse ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/929145054/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-03-30", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Kastellveien 19 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Kastellveien 19 AS sist endret?
  • Har Kastellveien 19 AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    −AIDER AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    +MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)
  4. Endring i roller og styre
    +MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)+Thorodd Bakken(Styremedlem)
  5. Endring i aksjekapital

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel44,7 %37,0 %
Likviditetsgrad0,031,76
Gjeldsgrad1,241,06
Egenkapitalrentabilitet-44,9 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/929145054/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929145054/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929145054",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 60000, "percentile": 0.292 },
  "operating_margin": { "value": -4.166, "percentile": 0.0319 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "929145054" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Kastellveien 19 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Kastellveien 19 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Kastellveien 19 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Godt å vite om Kastellveien 19 AS

Hvor stor er bransjen Kastellveien 19 AS tilhører?

Kastellveien 19 AS er ett av 12 574 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 533 på landsbasis.

Hvor lenge har Kastellveien 19 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Kastellveien 19 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Kastellveien 19 AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kastellveien 19 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Kastellveien 19 AS med?

Kastellveien 19 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eiendomsdrift og -utvikling.

Hvem er største aksjonær i Kastellveien 19 AS?

Største aksjonær i Kastellveien 19 AS er Merkantilbygg Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvem er morselskapet til Kastellveien 19 AS?

Selskapet er datterselskap av Merkantilbygg Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er P. G. Gundersen Gruppen AS.

Hva omsatte Kastellveien 19 AS for i 2025?

I 2025 omsatte Kastellveien 19 AS for 60 000 kr, ned 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 2,02 mill kr.

Hvor mye egenkapital har Kastellveien 19 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Kastellveien 19 AS en egenkapital på 4,51 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 44,7 %.

Hvilket org.nr har Kastellveien 19 AS?

Kastellveien 19 AS har org.nr 929 145 054 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Kastellveien 19 AS?

I Enhetsregisteret er Kastellveien 19 AS registrert med regnskapsfører Malling & Co Forvaltning AS og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner