Om Amend AS
Amend AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tommy Halvorsen er daglig leder, og Tommy Halvorsen er styreleder. I 2025 hadde Amend AS en omsetning på 8,98 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,64 mill kr. Egenkapitalen var 1,93 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Havdal AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Modum, og ett av 15 775 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 033 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi, leveranse av tjenester og produkter tilknyttet informasjonsteknologi.
Formål
Konsulentvirksomhet, prosjektledelse, rådgivning, coaching, salg av tjenster og det som naturlig faller inn under dette tilknyttet informasjonsteknologi, herunder deltagelse i andre selskaper og investeringer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,98 mill kr | 2,07 mill kr | 1,64 mill kr | 5,37 mill kr | 1,93 mill kr | 3,43 mill kr |
| 2024 | 9,03 mill kr | 2,24 mill kr | 1,76 mill kr | 6,27 mill kr | 1,99 mill kr | 4,28 mill kr |
| 2023 | 6,02 mill kr | 1,62 mill kr | 1,30 mill kr | 3,50 mill kr | 1,23 mill kr | 2,27 mill kr |
| 2022 | 1,69 mill kr | 299,40K kr | 233,64K kr | 1,40 mill kr | 533,64K kr | 863,61K kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 61 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 74 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 02.05.2022Styre
3Sist endret 26.04.2025Revisor
1Sist endret 08.07.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Havdal AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 000 |
| Kløver Ess AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Amend AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Modum | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Signatur ↗ |
| 8.7.2025 | Revisor ↗ |
| 30.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Styre ↗ |
| 7.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 10,6 % av driftsinntektene — 13,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,1 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 18,3 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,0 % | 57,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 1,78 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,9 % | 10,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,6 % | +2,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,6 % | 24,3 % |
| Lønnskostnad | 60,8 % | 48,8 % |
| Annen driftskostnad | 5,4 % | 11,1 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Amend AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Amend AS?
Det er registrert 15 775 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 17 i Modum.
Er Amend AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 033 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Amend AS?
Amend AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Amend AS?
Amend AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Amend AS?
Daglig leder i Amend AS er Tommy Halvorsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Amend AS?
Amend AS eies i hovedsak av Havdal AS (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Hvordan går det økonomisk med Amend AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,98 mill kr, ned 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,93 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Amend AS?
Amend AS har en registrert aksjekapital på 300,00K kr, fordelt på 300 000 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Amend AS?
Amend AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Amend AS?
Stiansen & Co AS er registrert som revisor for Amend AS.
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.