Mh Technology AS
- Omsetning
- 10,6 mill
- +6,8 %
- Resultat
- −1,9 mill
- 4 års regnskap
Om Mh Technology AS
Mh Technology AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Hamed Mansouri er styrets leder. Selskapet er ett av 2 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Levanger, og ett av 910 i Norge. Det ble etablert samme år som 45 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Databehandling, datalagring og tilknyttede tjenester.
Formål
Lagring og prosessering av data.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på 68% (15M av 22M i eiendeler) vitner om en solid finansiell struktur for et selskap som kun er tre år gammelt, og plasserer det over branjesnittet blant 530 konkurrenter innen datainfrastruktur. Omsetningen på 11M kr med 7% vekst er lovende, men underskuddet på 2M kr antyder at selskapet fremdeles er i en investeringsfase — noe som forsterkes av det spanske morselskapet MH Casa Investments Spain S.L., som kan indikere internasjonal kapital bak satsingen i Levanger. Med ukjent ansattetall i bunn 25% av bransjen og høy omsetning relativt sett, tyder mye på en kapitalintensiv, lavbemannet driftsmodell typisk for datalagring og prosessering.
API og MCPGET /company/928987108
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"name": "MH TECHNOLOGY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.100",
"nace_desc": "Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mh Technology AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mh Technology AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Levanger holder Mh Technology AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · +6,8 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 10,60 mill kr | −884 222 kr | −1,92 mill kr | 22,35 mill kr | 15,17 mill kr | 7,18 mill kr |
| 2023 | 9,93 mill kr | −970 036 kr | −1,85 mill kr | 21,49 mill kr | −2,41 mill kr | 23,90 mill kr |
| 2022 | 2,68 mill kr | −237 947 kr | −584 694 kr | 19,44 mill kr | −560 264 kr | 20,00 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5 mill kr (22 % av balansen)
API og MCPGET /company/928987108/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 10597078,
"operating_profit": -884222,
"net_profit": -1918595,
"equity": 15170048,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 9925329,
"operating_profit": -970036,
"net_profit": -1851093,
"equity": -2411357,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Mh Technology AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mh Technology AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mh Technology AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 09.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2022Revisor
1Sist endret 09.12.2024API og MCPGET /company/928987108/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mh Technology AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mh Technology AS?
Hvem er regnskapsfører for Mh Technology AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mh Casa Investments Spain S.l | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928987108/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mh Technology AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mh Technology AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mh Technology AS | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Levanger | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2024 | Revisor ↗ |
| 30.9.2024 | Manglende roller ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Kapital ↗ |
| 11.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.11.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 16.11.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928987108/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-12-09", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mh Technology AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mh Technology AS sist endret?
Har Mh Technology AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 65,7 % av driftsinntektene — 37,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,3 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -18,1 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 67,9 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,78 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -12,6 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,8 % | +7,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 65,7 % | 28,0 % |
| Lønnskostnad | 11,6 % | 28,8 % |
| Annen driftskostnad | 21,7 % | 24,2 % |
| Avskrivninger | 9,4 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928987108/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928987108/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928987108",
"nace_code": "63.100",
"industry_count": 547,
"revenue": { "value": 10597078, "percentile": 0.7763 },
"operating_margin": { "value": -0.0834, "percentile": 0.3464 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928987108" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Mh Technology AS blant de 547 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mh Technology AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mh Technology AS blant de største selskapene innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester?
Lignende selskaper
AIOgså i Levanger
1 000+ til i Levanger →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Mh Technology AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mh Technology AS?
Det er registrert 910 selskaper i Norge innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, hvorav 2 i Levanger.
Er Mh Technology AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 45 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mh Technology AS?
Mh Technology AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Mh Technology AS?
Mh Technology AS driver innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, med NACE-kode 63.100 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Databehandling, datalagring og tilknyttede tjenester.
Hvilken selskapsform har Mh Technology AS?
Mh Technology AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Mh Technology AS?
Største aksjonær i Mh Technology AS er Mh Casa Investments Spain S.l med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Mh Technology AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 10,60 mill kr, opp 7 % fra 2023. Egenkapitalen var 15,17 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Mh Technology AS?
Mh Technology AS har en registrert aksjekapital på 630 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.