Skansen Performance Center AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- −4,6 %
- Resultat
- 254 338
- 5 års regnskap
Om Skansen Performance Center AS
Skansen Performance Center AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Åsnes, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Eskil Nerby er daglig leder, og Tom Andre Kolstad er styreleder. I 2025 hadde Skansen Performance Center AS en omsetning på 4,57 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 254 338 kr. Egenkapitalen var 174 259 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tom Andre Kolstad med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Åsnes, og ett av 7 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 382 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Vedlikehold og reparasjon av motorvogner, unntatt motorsykler.
Formål
Vedlikehold og reparasjon av motorvogner, unntatt motorsykler og andre produkter tjenester og andre produkter/tjenester som hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/928688267
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"name": "SKANSEN PERFORMANCE CENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ÅSNES", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Hva driver Skansen Performance Center AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Skansen Performance Center AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Skansen Performance Center AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,57 mill kr | 307 390 kr | 254 338 kr | 690 960 kr | 174 259 kr | 516 701 kr |
| 2024 | 4,79 mill kr | −97 513 kr | −110 208 kr | 428 454 kr | −71 576 kr | 500 030 kr |
| 2023 | 3,47 mill kr | 11 532 kr | 8 765 kr | 317 787 kr | 38 632 kr | 279 155 kr |
| 2022 | 1,73 mill kr | −170 135 kr | −170 135 kr | 251 971 kr | 29 865 kr | 222 106 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/928688267/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4566295,
"operating_profit": 307390,
"net_profit": 254338,
"equity": 174259,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4786068,
"operating_profit": -97513,
"net_profit": -110208,
"equity": -71576,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Skansen Performance Center AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Skansen Performance Center AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skansen Performance Center AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.02.2026Styre
2Sist endret 08.08.2024API og MCPGET /company/928688267/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Skansen Performance Center AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Skansen Performance Center AS?
List alle roller i Skansen Performance Center AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Ivan Langaard Bekkebråtenhadde 45 %
- Tom Andre Kolstad45 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tom Andre Kolstad | Person | Ordinære aksjer | 90,0 % | 180 |
| Eskil Nerby | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928688267/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Er Skansen Performance Center AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Skansen Performance Center AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Skansen Performance Center AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skansen Performance Center AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Åsnes | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2026 | Daglig leder ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Styre ↗ |
| 8.8.2024 | Daglig leder ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928688267/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-04", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Når ble Skansen Performance Center AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Skansen Performance Center AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Skansen Performance Center AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Rotasjonsforbrenningsmotor med hovedfokus på gassdrift.(Godkjent)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 52,8 % av driftsinntektene — 15,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 25,2 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,97 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 146,0 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,6 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 52,8 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 25,6 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 14,1 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928688267/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 4566295, "percentile": 0.5273 },
"operating_margin": { "value": 0.0673, "percentile": 0.6112 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Skansen Performance Center AS blant de 3622 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Skansen Performance Center AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Skansen Performance Center AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Offentlig støtte
Skansen Performance Center AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 8.3.2024 | Rotasjonsforbrenningsmotor med hovedfokus på gassdrift. | 2024–2026 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/928688267/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928688267/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928688267",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Rotasjonsforbrenningsmotor med hovedfokus på gassdrift.",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-03-08",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "928688267" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Skansen Performance Center AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Skansen Performance Center AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Skansen Performance Center AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Skansen Performance Center AS?
Det er registrert 7 164 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 25 i Åsnes.
Er Skansen Performance Center AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 382 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Skansen Performance Center AS bedre enn andre i bransjen?
Skansen Performance Center AS hadde en driftsmargin på 6,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for reparasjon og vedlikehold av motorvogner.
Hva er statusen til Skansen Performance Center AS?
Skansen Performance Center AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Skansen Performance Center AS?
Daglig leder i Skansen Performance Center AS er Eskil Nerby, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Skansen Performance Center AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tom Andre Kolstad største eier i Skansen Performance Center AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Eskil Nerby med 10 %.
Hvordan går det økonomisk med Skansen Performance Center AS?
Skansen Performance Center AS hadde i 2025 en omsetning på 4,57 mill kr og et overskudd på 254 338 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Skansen Performance Center AS?
Skansen Performance Center AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Får Skansen Performance Center AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Skansen Performance Center AS oppført med 1 godkjent SkatteFUNN-søknad. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Hva er organisasjonsnummeret til Skansen Performance Center AS?
Skansen Performance Center AS har org.nr 928 688 267 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.