Ilaveien 2 AS
- Omsetning
- 26,5 mill
- +23,7 %
- Resultat
- 790 156
- −69,9 %
Om Ilaveien 2 AS
Ilaveien 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Marius Bjelland er styrets leder. I 2025 hadde Ilaveien 2 AS en omsetning på 26,52 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 790 156 kr. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er M3 Boliger Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 568 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 i Norge. Det ble etablert samme år som 975 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av eiendom og det som står i naturlig forbindelse med dette.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928654524
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"name": "ILAVEIEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Når ble Ilaveien 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Ilaveien 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ilaveien 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26,52 mill kr | 3,05 mill kr | 790 156 kr | 22,70 mill kr | 1,92 mill kr | 20,79 mill kr |
| 2024 | 21,44 mill kr | 4,12 mill kr | 2,62 mill kr | 21,34 mill kr | 1,13 mill kr | 20,21 mill kr |
| 2023 | 97 105 kr | 31 435 kr | −734 635 kr | 16,93 mill kr | −1,50 mill kr | 18,43 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −7 310 kr | −791 990 kr | 16,65 mill kr | −761 990 kr | 17,41 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 87 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 99 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,7 mill kr (21 % av balansen)
API og MCPGET /company/928654524/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 26518824,
"operating_profit": 3048238,
"net_profit": 790156,
"equity": 1916418,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21435645,
"operating_profit": 4121084,
"net_profit": 2622886,
"equity": 1126262,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Ilaveien 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ilaveien 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Ilaveien 2 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 21.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 31.07.2025Revisor
1Sist endret 08.10.2025API og MCPGET /company/928654524/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ilaveien 2 AS?
Hvem er regnskapsfører for Ilaveien 2 AS?
List alle roller i Ilaveien 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- M3 Boliger Invest AS100 %
- Christor AShadde 50 %
- Topaas Holding AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| M3 Boliger Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928654524/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "M3 BOLIGER INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Ilaveien 2 AS eier M3 Boliger Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Ilaveien 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ilaveien 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av M3 Boliger Invest AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/928654524/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"chain": [
{ "org_no": "997052226", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921527837", "owner_pct": 90.01, … },
{ "org_no": "928654524", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ilaveien 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Ilaveien 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ilaveien 2 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ilaveien 2 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Oslo | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.12.2025 | Innstilling av bobehandling ↗ |
| 8.10.2025 | Revisor ↗ |
| 4.9.2025 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 11.6.2025 | Manglende roller ↗ |
| 3.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.3.2025 | Signatur ↗ |
| 21.2.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928654524/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-19", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Når leverte Ilaveien 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Ilaveien 2 AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Ilaveien 2 AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 7,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 8,4 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,94 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 10,85 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,2 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +23,7 % | -15,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 87,0 % | 82,7 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 1,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928654524/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928654524/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928654524",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 26518824, "percentile": 0.954 },
"operating_margin": { "value": 0.1149, "percentile": 0.5425 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928654524" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ilaveien 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ilaveien 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Ilaveien 2 AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+75 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ilaveien 2 AS
Hvor stor er bransjen Ilaveien 2 AS tilhører?
Ilaveien 2 AS er ett av 2 568 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo, og ett av 14 387 på landsbasis.
Hvor lenge har Ilaveien 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ilaveien 2 AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Ilaveien 2 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ilaveien 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Ilaveien 2 AS?
Ilaveien 2 AS eies i hovedsak av M3 Boliger Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Ilaveien 2 AS?
Selskapet er datterselskap av M3 Boliger Invest AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er M3 Holding AS.
Går Ilaveien 2 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 26,52 mill kr, opp 24 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Ilaveien 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 3,05 mill kr (driftsmargin 11,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Ilaveien 2 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Ilaveien 2 AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Ilaveien 2 AS til?
Ilaveien 2 AS holder til i Nedre Skøyen vei 3, 0277, OSLO, i Oslo kommune.
Hvilket org.nr har Ilaveien 2 AS?
Organisasjonsnummeret til Ilaveien 2 AS er 928 654 524. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 01.02.2022.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.