Intakt Øst AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,7 mill
- +52,4 %
Om Intakt Øst AS
Intakt Øst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Fredrik Karlsen er styrets leder. I 2025 hadde Intakt Øst AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,72 mill kr. Egenkapitalen var 9,40 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Intakt Bilskade Drift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 223 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Trondheim, og ett av 7 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 379 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Bilskadeverksted for private og næringsdrivende.
Formål
Bilskadeverksted for private og næringsdrivende, og alt hva som dermed står i forbindelse, derunder også deltagelse i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/928255018
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"name": "INTAKT ØST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Intakt Øst AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Intakt Øst AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Intakt Øst AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −46 891 kr | 2,72 mill kr | 31,08 mill kr | 9,40 mill kr | 21,67 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −7 311 kr | 1,78 mill kr | 31,86 mill kr | 8,04 mill kr | 23,82 mill kr |
| 2023 | – | – | 2 904 kr | 3,02 mill kr | −17,13 mill kr | 20,16 mill kr |
| 2022 | – | – | 4 497 kr | 1,14 mill kr | 337 497 kr | 801 268 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,7 mill kr (15 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 22 mill kr (70 % av balansen)
API og MCPGET /company/928255018/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -46891, "net_profit": 2716479, "equity": 9404477, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -7311, "net_profit": 1782806, "equity": 8035949, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Intakt Øst AS per år.
Hvordan har omsetningen til Intakt Øst AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Intakt Øst AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 08.04.2025Revisor
1Sist endret 05.09.2023API og MCPGET /company/928255018/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Intakt Øst AS?
List alle roller i Intakt Øst AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Intakt Øst AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Bertel O Steen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Intakt Bilskade Drift AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 230 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928255018/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "INTAKT BILSKADE DRIFT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Intakt Øst AS eier Intakt Bilskade Drift AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Intakt Øst AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Intakt Øst AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 62,2 %Gjensidigestiftelsen
- 4,9 %Folketrygdfondet
- 2,3 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 1,3 %Citibank, N.a.· Irland
- 1,1 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 0,7 %State Street Bank And Trust Comp· USA
- 0,5 %Jpmorgan Chase Bank, N.a., London· Storbritannia
- 0,5 %Verdipapirfond Odin Norge
- 0,5 %Verdipapirfondet Klp Aksjenorge Indeks
- 0,5 %Verdipapirfondet Storebrand Norge Institusjon
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 44 beregnede eiere.
Andre selskaper eid av Intakt Bilskade Drift AS
6 selskaperDatterselskaper av Intakt Øst AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/928255018/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"chain": [
{ "org_no": "929749715", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931226347", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "928255018", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Intakt Øst AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Intakt Øst AS?
Hvilke datterselskaper har Intakt Øst AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2025 | Styre ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.1.2024 | Styre ↗ |
| 10.1.2024 | Styre ↗ |
| 20.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.9.2023 | Styre ↗ |
| 20.9.2023 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928255018/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Når leverte Intakt Øst AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Intakt Øst AS sist endret?
Har Intakt Øst AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,00 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,30 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,9 % | 18,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928255018/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928255018/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928255018",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0008 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928255018" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Intakt Øst AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Intakt Øst AS blant de 3620 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Intakt Øst AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
INTAKT ØST AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Intakt Bilskade Drammen AS | Lier | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Intakt Bilskade Hønefoss AS | Ringerike | 59,9 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Karosseriforum AS | Gjøvik | 50,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Bilskadesenteret Telemark AS | Skien | 45,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Lillehammer Bilskadesenter AS | Lillehammer | 33,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Skade Og Lakk AS | Fredrikstad | 33,3 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Intakt Øst AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Intakt Øst AS?
Det er registrert 7 164 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 223 i Trondheim.
Er Intakt Øst AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 379 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Intakt Øst AS?
Intakt Øst AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Intakt Øst AS?
Fredrik Karlsen er registrert som styreleder i Intakt Øst AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Intakt Øst AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Intakt Bilskade Drift AS største eier i Intakt Øst AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Intakt Øst AS?
I 2025 omsatte Intakt Øst AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 2,72 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Intakt Øst AS?
Intakt Øst AS har en registrert aksjekapital på 230 000 kr, fordelt på 230 aksjer.
Er Intakt Øst AS registrert i MVA-registeret?
Intakt Øst AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Intakt Øst AS?
Pricewaterhousecoopers AS er registrert som revisor for Intakt Øst AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.