Maura Pizza Bar Maura AS
Org.nr 927946769
Om Maura Pizza Bar Maura AS
Maura Pizza Bar Maura AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Sedra Salman er daglig leder, og Sedra Salman er styreleder. I 2025 hadde Maura Pizza Bar Maura AS en omsetning på 4,88 mill kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 494 591 kr. Egenkapitalen var 72 448 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hassan Mohamad Shikho med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen drift av restauranter i Nannestad, og ett av 11 257 i Norge. Det ble etablert samme år som 632 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av restaurant/kafe.
Formål
Drift av restaurant og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/927946769
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"name": "MAURA PIZZA BAR MAURA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Maura Pizza Bar Maura AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Maura Pizza Bar Maura AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maura Pizza Bar Maura AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,88 mill kr | 655 684 kr | 494 591 kr | 1,45 mill kr | 72 448 kr | 1,38 mill kr |
| 2024 | 3,42 mill kr | 327 784 kr | 257 859 kr | 1,03 mill kr | −422 143 kr | 1,45 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 382 875 kr | −680 002 kr | 1,06 mill kr |
| 2022 | 2,30 mill kr | −639 316 kr | −528 465 kr | 305 376 kr | −662 318 kr | 967 694 kr |
| 2021 | 129 395 kr | −165 604 kr | −165 604 kr | 211 779 kr | −133 854 kr | 345 633 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927946769/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4882024, "operating_profit": 655684, "net_profit": 494591, "equity": 72448, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3424901,
"operating_profit": 327784,
"net_profit": 257859,
"equity": -422143,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maura Pizza Bar Maura AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maura Pizza Bar Maura AS per år.
Hvordan har omsetningen til Maura Pizza Bar Maura AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 27.08.2025Styre
1Sist endret 29.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.09.2023Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/927946769/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Maura Pizza Bar Maura AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maura Pizza Bar Maura AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Maura Pizza Bar Maura AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Hassan Mohamad Shikho90 %
- Sabrin Shikho100 % → 10 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hassan Mohamad Shikho | Person | Ordinære aksjer | 90.0 % | 90 |
| Sabrin Shikho | Person | Ordinære aksjer | 10.0 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927946769/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
Er Maura Pizza Bar Maura AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Maura Pizza Bar Maura AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maura Pizza Bar Maura AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dr. Food | BEDR | Drift av restauranter | Rælingen | 7 |
| Maura Pizza Bar Maura AS | BEDR | Drift av restauranter | Nannestad | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2026 | Styre ↗ |
| 27.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.1.2024 | Styre ↗ |
| 31.1.2024 | Daglig leder ↗ |
| 31.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927946769/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
Når leverte Maura Pizza Bar Maura AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maura Pizza Bar Maura AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Maura Pizza Bar Maura AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→6
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 12,4 % av driftsinntektene — 27,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,0 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,19 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 19,02 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 682,7 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +42,5 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 697 432 kr | 561 248,452 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,4 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 12,4 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,5 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 3,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927946769/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927946769/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927946769",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8002,
"revenue": { "value": 4882024, "percentile": 0.5673 },
"operating_margin": { "value": 0.1343, "percentile": 0.8644 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927946769" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Maura Pizza Bar Maura AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Maura Pizza Bar Maura AS på i bransjen?
Hvor ligger Maura Pizza Bar Maura AS blant de 8002 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Maura Pizza Bar Maura AS
Hvor stor er bransjen Maura Pizza Bar Maura AS tilhører?
Maura Pizza Bar Maura AS er ett av 19 selskaper innen drift av restauranter i Nannestad, og ett av 11 257 på landsbasis.
Hvor lenge har Maura Pizza Bar Maura AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Maura Pizza Bar Maura AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Maura Pizza Bar Maura AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Maura Pizza Bar Maura AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Maura Pizza Bar Maura AS?
Organisasjonsformen til Maura Pizza Bar Maura AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Maura Pizza Bar Maura AS?
Sedra Salman er registrert som daglig leder i Maura Pizza Bar Maura AS.
Hvem er styreleder i Maura Pizza Bar Maura AS?
Styrets leder i Maura Pizza Bar Maura AS er Sedra Salman.
Hvem eier Maura Pizza Bar Maura AS?
Maura Pizza Bar Maura AS eies i hovedsak av Hassan Mohamad Shikho (90 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Maura Pizza Bar Maura AS for i 2025?
I 2025 omsatte Maura Pizza Bar Maura AS for 4,88 mill kr, opp 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 494 591 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.