Telemark Fjellsprengning AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- −1,4 %
- Resultat
- 84 599
- 6 års regnskap
Om Telemark Fjellsprengning AS
Telemark Fjellsprengning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Morten Heian er daglig leder, og Morten Heian er styreleder. I 2025 hadde Telemark Fjellsprengning AS en omsetning på 3,89 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 84 599 kr. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espen Torstveit Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 42 innen grunnarbeid i Porsgrunn, og ett av 12 740 i Norge. Det ble etablert samme år som 688 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Fjellsprengning og fjellboring, utleie av mannskap for boring og sprengningstjeneste, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/927835266
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"name": "TELEMARK FJELLSPRENGNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "PORSGRUNN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Hva driver Telemark Fjellsprengning AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Telemark Fjellsprengning AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Telemark Fjellsprengning AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,4 % fra 2024 · −32,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,89 mill kr | 88 895 kr | 84 599 kr | 4,14 mill kr | 1,15 mill kr | 2,99 mill kr |
| 2024 | 3,95 mill kr | −378 849 kr | −319 873 kr | 2,76 mill kr | 1,06 mill kr | 1,69 mill kr |
| 2023 | 4,59 mill kr | 62 647 kr | 24 666 kr | 4,63 mill kr | 1,38 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2022 | 6,42 mill kr | 1,14 mill kr | 887 184 kr | 4,99 mill kr | 1,36 mill kr | 3,63 mill kr |
| 2021 | 5,79 mill kr | 602 781 kr | 472 787 kr | 4,48 mill kr | 472 787 kr | 4,01 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927835266/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3890332, "operating_profit": 88895, "net_profit": 84599, "equity": 1149364, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3947202,
"operating_profit": -378849,
"net_profit": -319873,
"equity": 1064765,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Telemark Fjellsprengning AS per år.
Hvordan har omsetningen til Telemark Fjellsprengning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Telemark Fjellsprengning AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
2Sist endret 29.09.2021Styre
2Sist endret 29.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 29.09.2021API og MCPGET /company/927835266/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Telemark Fjellsprengning AS?
List alle roller i Telemark Fjellsprengning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Telemark Fjellsprengning AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Morten Heian Holding AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espen Torstveit Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
| Morten Heian Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 100 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927835266/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ESPEN TORSTVEIT HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "MORTEN HEIAN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Telemark Fjellsprengning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Telemark Fjellsprengning AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Telemark Fjellsprengning AS eier Espen Torstveit Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Fjellsprengning AS | BEDR | Grunnarbeid | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 20.10.2023 | Revisor ↗ |
| 9.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2022 | Revisor ↗ |
| 2.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2021 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927835266/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-02-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Når ble Telemark Fjellsprengning AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Telemark Fjellsprengning AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Telemark Fjellsprengning AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 7,1 % av driftsinntektene — 18,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 27,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,38 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,60 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,4 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,4 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,1 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 33,7 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 50,6 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 6,2 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927835266/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927835266/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927835266",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 3890332, "percentile": 0.6191 },
"operating_margin": { "value": 0.0229, "percentile": 0.4325 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927835266" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Telemark Fjellsprengning AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Telemark Fjellsprengning AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Telemark Fjellsprengning AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Telemark Fjellsprengning AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Telemark Fjellsprengning AS?
Det er registrert 12 740 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 42 i Porsgrunn.
Er Telemark Fjellsprengning AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 34 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 688 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Telemark Fjellsprengning AS i Enhetsregisteret?
Telemark Fjellsprengning AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Telemark Fjellsprengning AS?
Daglig leder i Telemark Fjellsprengning AS er Morten Heian, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Telemark Fjellsprengning AS?
Største aksjonær i Telemark Fjellsprengning AS er Espen Torstveit Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Morten Heian Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Telemark Fjellsprengning AS?
I 2025 omsatte Telemark Fjellsprengning AS for 3,89 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 84 599 kr.
Hva er aksjekapitalen i Telemark Fjellsprengning AS?
Telemark Fjellsprengning AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 200 aksjer.
Hvor ligger Telemark Fjellsprengning AS?
Forretningsadressen til Telemark Fjellsprengning AS er Markavegen 853, 3948, PORSGRUNN i Porsgrunn kommune.
Er Telemark Fjellsprengning AS registrert i MVA-registeret?
Telemark Fjellsprengning AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.