Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Ventilasjon Og Inneklima AS

Org.nr 927440563www.vi-as.no
Omsetning
13,8 mill
+45,7 %
Resultat
815 136
−47,6 %
Ansatte
6

Om Ventilasjon Og Inneklima AS

Ventilasjon Og Inneklima AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Ventilasjonsarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Kjell Ressem er daglig leder, og Joar Nyborg er styreleder. Selskapet er ett av 7 innen ventilasjonsarbeid i Steinkjer, og ett av 707 i Norge. Det ble etablert samme år som 49 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).

Aktivitet

Blikkenslagertjenester (ventilasjon, kanaler).

Formål

Planlegging, prosjektering, levering og montering av ventilasjon og klimaanlegg og teknisk entreprenørvirksomhet og teknisk drift.

AI-sammendrag

Veksten på 46% til 14 mill. kr på bare fire år etter stiftelse viser at Steinkjer-aktøren tar markedsandeler innen ventilasjonsarbeid raskere enn bransjesnittet. Sterk eierkonsentrasjon med VI-Gruppen AS på 90% gir stabil strategisk styring, men en egenkapitalandel i bunnsjiktet (15%) gjør selskapet sårbart for likviditetspress dersom veksten krever ytterligere kapitalinnsats. Driftsmarginen over bransjesnittet antyder god kostnadskontroll til tross for at virksomheten fortsatt er i en tidlig oppbyggingsfase.

API og MCPGET /company/927440563

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "name": "VENTILASJON OG INNEKLIMA AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.223",
  "nace_desc": "Ventilasjonsarbeid",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Steinkjer holder Ventilasjon Og Inneklima AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Ventilasjon Og Inneklima AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Ventilasjon Og Inneklima AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +45,7 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202513,83 mill kr952 386 kr815 136 kr3,98 mill kr600 000 kr3,38 mill kr
20249,49 mill kr1,17 mill kr1,56 mill kr4,63 mill kr600 000 kr4,03 mill kr
20230 kr−22 490 kr−22 490 kr540 956 kr539 948 kr1 008 kr
20220 kr−24 777 kr−24 777 kr562 528 kr562 438 kr90 kr
20210 kr−12 785 kr−12 785 kr587 493 kr587 215 kr278 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,98 mill kr
Anleggsmidler6 %245 301 krOmløpsmidler94 %3,74 mill kr
Egenkapital og gjeld3,98 mill kr
Innskutt egenkapital15 %600 000 krLangsiktig gjeld11 %429 732 krKortsiktig gjeld74 %2,95 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader12,88 mill kr
Finansinntekter87 035 kr
Finanskostnader2 849 kr
Netto finans84 186 kr
Ordinært resultat før skatt1,04 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 35 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 50 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.

API og MCPGET /company/927440563/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 13828839,
      "operating_profit": 952386,
      "net_profit": 815136,
      "equity": 600000,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9492661,
      "operating_profit": 1170717,
      "net_profit": 1556653,
      "equity": 600000,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ventilasjon Og Inneklima AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Ventilasjon Og Inneklima AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Ventilasjon Og Inneklima AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 08.04.2024
Kjell Ressem(f. 1964)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 08.04.2024
Joar Nyborg(f. 1965)
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene
Kjell Ressem(f. 1964)
StyremedlemSignatur
Representant for de ansatte

Regnskapsfører

1Sist endret 06.09.2024
Regnskapsfører
repr. BERG ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 20.07.2021
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927440563/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ventilasjon Og Inneklima AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Ventilasjon Og Inneklima AS?
  • List alle roller i Ventilasjon Og Inneklima AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 3 ute

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
VI-Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer90,0 %540
Espen Kristiansen JohnsenPersonOrdinære aksjer10,0 %60

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927440563/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "VI-GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Ventilasjon Og Inneklima AS eier VI-Gruppen AS, og hvem eier resten?
  • Er Ventilasjon Og Inneklima AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Ventilasjon Og Inneklima AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ventilasjon Og Inneklima ASBEDRVentilasjonsarbeidSteinkjer6

Kunngjøringer16

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/927440563/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Ventilasjon Og Inneklima AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Ventilasjon Og Inneklima AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Ventilasjon Og Inneklima AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Bransje:43.220 VVS-arbeid→43.223 Ventilasjonsarbeid
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin6,9 %5,0 %
Resultatmargin5,9 %4,0 %
Egenkapitalandel15,1 %37,7 %
Likviditetsgrad1,271,47
Gjeldsgrad5,641,35
Egenkapitalrentabilitet135,9 %19,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+45,7 %+3,1 %
Omsetning per ansatt2,30 mill kr1,77 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad43,2 %44,8 %
Lønnskostnad35,1 %34,7 %
Annen driftskostnad14,5 %12,9 %
Avskrivninger0,3 %1,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927440563/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927440563",
  "nace_code": "43.223",
  "industry_count": 460,
  "revenue": { "value": 13828839, "percentile": 0.7445 },
  "operating_margin": { "value": 0.0689, "percentile": 0.607 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ventilasjon Og Inneklima AS blant de største selskapene innen ventilasjonsarbeid?
  • Hvor solid er Ventilasjon Og Inneklima AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ventilasjon Og Inneklima AS på i bransjen?

Godkjenninger og registre

Ventilasjon Og Inneklima AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.

Gyldig til 29. aug. 2027
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
ProsjekterendeVentilasjon- og klimainstallasjoner3
UtførendeVentilasjon- og klimainstallasjoner3
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Offentlige anbud

Ventilasjon Og Inneklima AS har organisert 1 anbud.

PublisertRolleAnbudStedFristVerdiStatus
20.12.2024RådgiverRammeavtale Håndverkertjenester Steinkjer kommuneTrøndelag30.11.202645,60 mill krTildelt

Kilde: Doffin

API og MCPGET /company/927440563/tenders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927440563/tenders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
  "hits": [
    {
      "notice_id": "2024-118465",
      "heading": "Rammeavtale Håndverkertjenester Steinkjer kommune",
      "publication_date": "2024-12-20",
      "role": "tender_organiser",
      …
    }
  ]
}

MCP

get_company_tenders({ "org_no": "927440563" })

Spør AI-assistenten

  • Hva gikk anbudet «Rammeavtale Håndverkertjenester Steinkjer kommune» ut på?

Investeringer

VENTILASJON OG INNEKLIMA AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Ventilasjon Og Inneklima ASSteinkjer33,3 %20212023Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Ventilasjon Og Inneklima AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ventilasjon Og Inneklima AS?

Det er registrert 707 selskaper i Norge innen ventilasjonsarbeid, hvorav 7 i Steinkjer.

Er Ventilasjon Og Inneklima AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 49 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Ventilasjon Og Inneklima AS bedre enn andre i bransjen?

Ventilasjon Og Inneklima AS hadde en driftsmargin på 6,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5 % for ventilasjonsarbeid.

Er Ventilasjon Og Inneklima AS et aktivt selskap?

Ventilasjon Og Inneklima AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Ventilasjon Og Inneklima AS?

Ventilasjon Og Inneklima AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Ventilasjon Og Inneklima AS?

Daglig leder i Ventilasjon Og Inneklima AS er Kjell Ressem, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke eiere står bak Ventilasjon Og Inneklima AS?

Ventilasjon Og Inneklima AS eies i hovedsak av VI-Gruppen AS (90 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva er omsetningen til Ventilasjon Og Inneklima AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 13,83 mill kr, opp 46 % fra 2024. Egenkapitalen var 600 000 kr ved årsslutt.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag