Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Melkøyveien Hammerfest AS

Org.nr 927171856
Omsetning
6,9 mill
+5,3 %
Resultat
−456 548
5 års regnskap
Mer

Om Melkøyveien Hammerfest AS

Melkøyveien Hammerfest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Pål Georg Gundersen er styrets leder. I 2025 hadde Melkøyveien Hammerfest AS en omsetning på 6,92 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 456 548 kr. Egenkapitalen var 100 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Merkantilbygg Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie, forvaltning og utvikling av eiendom.

Formål

Kjøp, salg, drift og utleie av fast eiendom, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.

API og MCPGET /company/927171856

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "name": "MELKØYVEIEN HAMMERFEST AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Melkøyveien Hammerfest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Melkøyveien Hammerfest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Melkøyveien Hammerfest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +5,3 % fra 2024 · +237,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,92 mill kr3,06 mill kr−456 548 kr58,37 mill kr100 000 kr58,27 mill kr
20246,57 mill kr507 210 kr−2,55 mill kr65,27 mill kr269 545 kr65,01 mill kr
20236,85 mill kr1,92 mill kr196 917 kr57,59 mill kr−4,19 mill kr61,77 mill kr
20226,68 mill kr−4,39 mill kr−4,42 mill kr57,49 mill kr−4,38 mill kr61,87 mill kr
20212,05 mill kr616 533 kr482 712 kr62,74 mill kr36 000 kr62,70 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler58,37 mill kr
Anleggsmidler99 %57,77 mill krOmløpsmidler1 %608 753 kr
Egenkapital og gjeld58,37 mill kr
Innskutt egenkapital1 %556 547 krOpptjent egenkapital-1 %−456 548 krKortsiktig gjeld100 %58,27 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,86 mill kr
Finansinntekter4 497 kr
Finanskostnader3,65 mill kr
Netto finans−3,65 mill kr
Ordinært resultat før skatt−585 253 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
290 000 kr
Gjeld til konsernselskaper
55 mill kr (94 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
3,7 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/927171856/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6917807,
      "operating_profit": 3061085,
      "net_profit": -456548,
      "equity": 100000,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6569309,
      "operating_profit": 507210,
      "net_profit": -2545314,
      "equity": 269545,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Melkøyveien Hammerfest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Melkøyveien Hammerfest AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Melkøyveien Hammerfest AS per år.

Roller og styre5

Styre

2Sist endret 31.03.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 19.06.2026
Regnskapsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte mars 2026

Revisor

1Sist endret 25.10.2024
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Forretningsfører

1Sist endret 14.04.2026
Forretningsfører
repr. MALLING & CO FORVALTNING AS
API og MCPGET /company/927171856/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "roles": [
    { "role_type": "Forretningsfører", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Melkøyveien Hammerfest AS?
  • List alle roller i Melkøyveien Hammerfest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Melkøyveien Hammerfest AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Merkantilbygg Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927171856/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "MERKANTILBYGG HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Melkøyveien Hammerfest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Melkøyveien Hammerfest AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Melkøyveien Hammerfest AS eier Merkantilbygg Holding AS, og hvem eier resten?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Melkøyveien Hammerfest ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer18

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/927171856/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2026-03-30", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Melkøyveien Hammerfest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Melkøyveien Hammerfest AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Melkøyveien Hammerfest AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    −AIDER AS(Regnskapsfører)
  3. Endring i roller og styre
    +MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)
  4. Endring i roller og styre
    +MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)+Thorodd Bakken(Styremedlem)
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 47,5 % av driftsinntektene — 28,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin44,2 %42,3 %
Resultatmargin-6,6 %17,1 %
Egenkapitalandel0,2 %37,0 %
Likviditetsgrad0,011,76
Gjeldsgrad582,741,06
Egenkapitalrentabilitet-456,5 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+5,3 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Annen driftskostnad47,5 %19,2 %
Avskrivninger8,2 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927171856/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927171856/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927171856",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64570,
  "revenue": { "value": 6917807, "percentile": 0.9017 },
  "operating_margin": { "value": 0.4425, "percentile": 0.5197 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927171856" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Melkøyveien Hammerfest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Melkøyveien Hammerfest AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Melkøyveien Hammerfest AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Melkøyveien Hammerfest AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Melkøyveien Hammerfest AS?

Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 587 i Oslo.

Er Melkøyveien Hammerfest AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 20 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 157 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Melkøyveien Hammerfest AS?

Melkøyveien Hammerfest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Melkøyveien Hammerfest AS?

Største aksjonær i Melkøyveien Hammerfest AS er Merkantilbygg Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Er Melkøyveien Hammerfest AS en del av et konsern?

Melkøyveien Hammerfest AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Merkantilbygg Holding AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er P. G. Gundersen Gruppen AS.

Hvordan går det økonomisk med Melkøyveien Hammerfest AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,92 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 100 000 kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Melkøyveien Hammerfest AS?

I 2025 hadde Melkøyveien Hammerfest AS et driftsresultat på 3,06 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 44,2 %.

Er Melkøyveien Hammerfest AS registrert i MVA-registeret?

Melkøyveien Hammerfest AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner