Vesterålen Rorbuer AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- +42,9 %
- Resultat
- 84 601
- −42,3 %
Om Vesterålen Rorbuer AS
Vesterålen Rorbuer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bø, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Solveig Dahl Thommessen er styrets leder. I 2025 hadde Vesterålen Rorbuer AS en omsetning på 2,81 mill kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 84 601 kr. Egenkapitalen var 357 765 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kåre Nikolai Gilje Thommessen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Bø, og ett av 2 047 i Norge. Det ble etablert samme år som 127 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Eie rorbuer som skal leies ut på korte og lange kontrakter. Eier et restaurantbygg der man skal skape aktivitet via utleie av turutstyr, salg av mat/drikke og ta med turister på guidede turer.
Formål
Utleie av hytter - drift av restaurant - utleie av turutstyr - salg og utleie av turutstyr.
API og MCPGET /company/927081733
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"name": "VESTERÅLEN RORBUER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BØ", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bø holder Vesterålen Rorbuer AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Vesterålen Rorbuer AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vesterålen Rorbuer AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +42,9 % fra 2024 · +519,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,81 mill kr | 263 886 kr | 84 601 kr | 3,37 mill kr | 357 765 kr | 3,01 mill kr |
| 2024 | 1,97 mill kr | 376 118 kr | 146 604 kr | 2,94 mill kr | 273 165 kr | 2,67 mill kr |
| 2023 | 1,34 mill kr | 330 468 kr | 181 616 kr | 3,24 mill kr | 126 560 kr | 3,11 mill kr |
| 2022 | 1,04 mill kr | 165 205 kr | 65 101 kr | 3,12 mill kr | −55 055 kr | 3,18 mill kr |
| 2021 | 454 321 kr | −84 984 kr | −144 587 kr | 3,09 mill kr | −120 156 kr | 3,24 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927081733/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2814763, "operating_profit": 263886, "net_profit": 84601, "equity": 357765, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1969686,
"operating_profit": 376118,
"net_profit": 146604,
"equity": 273165,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vesterålen Rorbuer AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vesterålen Rorbuer AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vesterålen Rorbuer AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 02.10.2024API og MCPGET /company/927081733/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vesterålen Rorbuer AS?
List alle roller i Vesterålen Rorbuer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Jon Holm Holding AShadde 33,3 %
- Kåre Nikolai Gilje Thommessen33,3 % → 50 %
- Solveig Dahl Thommessen33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kåre Nikolai Gilje Thommessen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Solveig Dahl Thommessen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927081733/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vesterålen Rorbuer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vesterålen Rorbuer AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vesterålen Rorbuer AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vesterålen Rorbuer AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Bø | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2024 | Styre ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.8.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.5.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927081733/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Når ble Vesterålen Rorbuer AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vesterålen Rorbuer AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Vesterålen Rorbuer AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Oppstartstilskudd(400 000 kr)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 62,5 % av driftsinntektene — 24,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,4 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 10,6 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 8,41 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,6 % | 2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,3 % | 15,6 % |
| Lønnskostnad | 7,6 % | 26,5 % |
| Annen driftskostnad | 62,5 % | 37,7 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 4,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927081733/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 905,
"revenue": { "value": 2814763, "percentile": 0.7603 },
"operating_margin": { "value": 0.0938, "percentile": 0.56 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vesterålen Rorbuer AS på i bransjen?
Hvor ligger Vesterålen Rorbuer AS blant de 905 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Vesterålen Rorbuer AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Vesterålen Rorbuer AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (400 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 2.5.2024 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/927081733/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927081733/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927081733",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 400000,
"innvilget_dato": "2024-05-02",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "927081733" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Vesterålen Rorbuer AS fått?
Hvor mye har Vesterålen Rorbuer AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vesterålen Rorbuer AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vesterålen Rorbuer AS?
Det er registrert 2 047 selskaper i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, hvorav 4 i Bø.
Er Vesterålen Rorbuer AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 127 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Vesterålen Rorbuer AS i Enhetsregisteret?
Vesterålen Rorbuer AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Vesterålen Rorbuer AS?
Største aksjonær i Vesterålen Rorbuer AS er Kåre Nikolai Gilje Thommessen med 50 % av aksjene, fulgt av Solveig Dahl Thommessen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Vesterålen Rorbuer AS?
I 2025 omsatte Vesterålen Rorbuer AS for 2,81 mill kr, opp 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 84 601 kr.
Hva er driftsresultatet til Vesterålen Rorbuer AS?
I 2025 hadde Vesterålen Rorbuer AS et driftsresultat på 263 886 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 9,4 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vesterålen Rorbuer AS?
Vesterålen Rorbuer AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Vesterålen Rorbuer AS?
Forretningsadressen til Vesterålen Rorbuer AS er Handkleppveien 14, 8475, STRAUMSJØEN i Bø kommune.
Er Vesterålen Rorbuer AS registrert i MVA-registeret?
Vesterålen Rorbuer AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Vesterålen Rorbuer AS?
Organisasjonsnummeret til Vesterålen Rorbuer AS er 927 081 733. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 07.05.2021.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.