Fuella AS
- Omsetning
- 26,2 mill
- −19,4 %
- Resultat
- −16,8 mill
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 6
Om Fuella AS
Fuella AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Igor Emilevic Lukin er styrets leder. Selskapet er ett av 4 innen produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser i Bergen, og ett av 71 i Norge. Det ble etablert samme år som 6 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet og formål
Utvikling og drift av eiendom og infrastruktur innen energi og industri, inkludert men ikke begrenset til produksjon av hydrogen. Kan eie, selge og utleie eiendom.
AI-sammendrag
Etter kommunereformen i sektoren rundt hydrogenproduksjon er selskapet fortsatt i en tidlig investeringsfase, med negativt resultat på -17M kr til tross for solid egenkapitalandel på 96%. Eierskapet gjennom Allianz Leben Direkt Infrastruktur (35%) signaliserer langsiktig industriell kapital snarere enn kortsiktig avkastningsjakt, noe som er typisk for infrastrukturprosjekter innen ny energi. Omsetningsfallet på 19% bør følges opp, men den solide balansen gir betydelig finansiell buffer for videre utvikling.
API og MCPGET /company/927074788
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"name": "FUELLA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "20.150",
"nace_desc": "Produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fuella AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fuella AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Fuella AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −19,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26,21 mill kr | −852 596 kr | −16,77 mill kr | 138,91 mill kr | 132,61 mill kr | 6,30 mill kr |
| 2024 | 32,54 mill kr | −12,47 mill kr | −8,54 mill kr | 155,62 mill kr | 21,14 mill kr | 134,48 mill kr |
| 2023 | 1,42 mill kr | −6,83 mill kr | −6,20 mill kr | 60,09 mill kr | 29,68 mill kr | 30,41 mill kr |
| 2022 | 867 200 kr | −1,59 mill kr | −1,60 mill kr | 2,91 mill kr | 1,90 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −528 923 kr | −528 923 kr | 662 761 kr | 495 508 kr | 167 253 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 76 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 65 mill kr (47 % av balansen)
API og MCPGET /company/927074788/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 26209955,
"operating_profit": -852596,
"net_profit": -16771933,
"equity": 132608111,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 32538373,
"operating_profit": -12467632,
"net_profit": -8537236,
"equity": 21142863,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fuella AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fuella AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fuella AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 26.09.2023Regnskapsfører
1Sist endret 23.06.2021Revisor
1Sist endret 08.02.2024API og MCPGET /company/927074788/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fuella AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fuella AS?
Hvem er regnskapsfører for Fuella AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 1 ute · 6 endret eierandel
- Allianz Leben Direkt Infrastruktur35 %
- Sanhed AS13 %
- Bautship Llc3,3 %
- Cornel Russihadde 10 %
- Johannes Vetsch15,5 % → 8,4 %
- Victor Weisberg15,5 % → 8,4 %
- Ville Herlin15,5 % → 8,4 %
- Rolf Kehlhofer15,5 % → 8,4 %
- Peter Giller15,5 % → 8,4 %
- Thorsten Helms12,4 % → 6,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Allianz Leben Direkt Infrastruktur | Person | Preferanse aksjer | 35,0 % | 2 153 846 |
| Sanhed AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,0 % | 800 000 |
| Johannes Vetsch | Person | Ordinære aksjer | 8,4 % | 517 241 |
| Peter Giller | Person | Ordinære aksjer | 8,4 % | 517 241 |
| Rolf Kehlhofer | Person | Ordinære aksjer | 8,4 % | 517 241 |
| Victor Weisberg | Person | Ordinære aksjer | 8,4 % | 517 241 |
| Ville Herlin | Person | Ordinære aksjer | 8,4 % | 517 241 |
| Thorsten Helms | Person | Ordinære aksjer | 6,7 % | 413 795 |
| Bautship Llc | Selskap | Ordinære aksjer | 3,3 % | 200 000 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927074788/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SANHED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 13, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BAUTSHIP LLC", "is_corporate": true, "ownership_pct": 3.25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fuella AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fuella AS eier Sanhed AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Fuella AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/927074788/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"chain": [
{ "org_no": "927074788", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Fuella AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fuella AS | BEDR | Produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser | Bergen | 6 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 20.8.2026 | Kapital ↗ |
| 20.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2025 | Kapital ↗ |
| 23.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927074788/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-17", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-08-20", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fuella AS sist endret?
Har Fuella AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Fuella AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 76,2 % av driftsinntektene — 61,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,3 % | -2,0 % |
| Resultatmargin | -64,0 % | -8,5 % |
| Egenkapitalandel | 95,5 % | 46,6 % |
| Likviditetsgrad | 26,16 | 1,27 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | -12,6 % | -3,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -19,4 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,37 mill kr | 4,52 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 76,2 % | 15,1 % |
| Annen driftskostnad | 27,0 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927074788/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"nace_code": "20.150",
"industry_count": 47,
"revenue": { "value": 26209955, "percentile": 0.8864 },
"operating_margin": { "value": -0.0325, "percentile": 0.4583 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Er Fuella AS blant de største selskapene innen produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser?
Hvor solid er Fuella AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fuella AS på i bransjen?
Offentlig støtte
Fuella AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (50 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 4.4.2024 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 50 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/927074788/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927074788/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927074788",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 50000,
"innvilget_dato": "2024-04-04",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "927074788" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Fuella AS fått?
Hvor mye har Fuella AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Investeringer
FUELLA AS eier aksjer i 3 selskaper
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+28 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Fuella AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fuella AS?
Det er registrert 71 selskaper i Norge innen produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser, hvorav 4 i Bergen.
Er Fuella AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 6 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Fuella AS?
Fuella AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Fuella AS?
Fuella AS driver innen produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser, med NACE-kode 20.150 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utvikling og drift av eiendom og infrastruktur innen energi og industri, inkludert men ikke begrenset til produksjon av hydrogen.
Hvem eier Fuella AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Allianz Leben Direkt Infrastruktur største eier i Fuella AS med 35 % av aksjene. Nest størst er Sanhed AS med 13 %.
Hva er omsetningen til Fuella AS?
Fuella AS hadde i 2025 en omsetning på 26,21 mill kr og et underskudd på 16,77 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Fuella AS?
I 2025 hadde Fuella AS et driftsresultat på −852 596 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −3,3 %.
Hvor solid er balansen til Fuella AS?
Egenkapitalen i Fuella AS var 132,61 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 95,5 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Fuella AS?
Fuella AS har 6 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Fuella AS registrert i MVA-registeret?
Fuella AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.