Xo Holdco AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,6 mill
- +1,9 %
Om Xo Holdco AS
Xo Holdco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utgivelse av annen programvare. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Torkild Hebbert Haukaas er styrets leder. I 2025 hadde Xo Holdco AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,61 mill kr. Egenkapitalen var 320,83 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Xo Topco AS med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 276 innen utgivelse av annen programvare i Oslo, og ett av 823 i Norge. Det ble etablert samme år som 29 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (81 %).
Aktivitet og formål
Investere i, eie og utvikle andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/927062984
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"name": "XO HOLDCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "58.290",
"nace_desc": "Utgivelse av annen programvare",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Er Xo Holdco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Xo Holdco AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Xo Holdco AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −140 369 kr | 2,61 mill kr | 323,41 mill kr | 320,83 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −94 884 kr | 2,56 mill kr | 320,66 mill kr | 318,18 mill kr | 2,47 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −256 067 kr | 2,17 mill kr | 317,02 mill kr | 316,40 mill kr | 621 443 kr |
| 2022 | 0 kr | −347 917 kr | 244 190 kr | 312,97 mill kr | 312,94 mill kr | 30 265 kr |
| 2021 | 0 kr | −335 903 kr | −265 305 kr | 272,28 mill kr | 272,13 mill kr | 144 425 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/927062984/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -140369, "net_profit": 2609182, "equity": 320825156, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -94884, "net_profit": 2560911, "equity": 318183683, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Xo Holdco AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Xo Holdco AS per år.
Hvordan har omsetningen til Xo Holdco AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 28.10.2021Regnskapsfører
1Sist endret 11.03.2024Revisor
1Sist endret 13.07.2021API og MCPGET /company/927062984/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Xo Holdco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Xo Holdco AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Xo Holdco AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
9 nye · 11 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 11 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Xo Topco AS | Selskap | Preferanse aksjer | 51,0 % | 1 607 677 |
| Xo Topco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,8 % | 689 005 |
| Øb Holding Fladhus AS | Selskap | Preferanse aksjer | 4,4 % | 140 000 |
| Sneaky Blinders AS | Selskap | Preferanse aksjer | 2,9 % | 90 800 |
| Tosi Invest AS | Selskap | Preferanse aksjer | 2,6 % | 80 585 |
| Øb Holding Fladhus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,9 % | 60 000 |
| Nästegård AS | Selskap | Preferanse aksjer | 1,5 % | 47 008 |
| Sneaky Blinders AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,2 % | 38 914 |
| Tosi Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 34 536 |
| Xo Holdco AS | Selskap | Preferanse aksjer | 1,1 % | 32 985 |
150 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927062984/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "XO TOPCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50.95, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "XO TOPCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.84, "year": 2025, … },
…
],
"total": 150
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Er Xo Holdco AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Xo Holdco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Xo Holdco AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 46 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Xo Holdco AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927062984/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"chain": [
{ "org_no": "927063042", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927062984", "owner_pct": 72.79, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Xo Holdco AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Xo Holdco AS helt til toppen av eierkjeden?
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 23.4.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2025 | Kapital ↗ |
| 14.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2024 | Avtalepant i egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 18.1.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 18.1.2024 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927062984/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Når leverte Xo Holdco AS sist godkjent årsregnskap?
Har Xo Holdco AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Xo Holdco AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,2 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad | 32,00 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,8 % | 10,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927062984/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927062984/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927062984",
"nace_code": "58.290",
"industry_count": 674,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.003 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927062984" })Spør AI-assistenten
Er Xo Holdco AS blant de største selskapene innen utgivelse av annen programvare?
Hvor solid er Xo Holdco AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Xo Holdco AS blant de 674 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
XO HOLDCO AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Xo Bidco AS | Oslo | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Xo Holdco AS | Oslo | 1,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Xo Holdco AS
Hvor stor er bransjen Xo Holdco AS tilhører?
Xo Holdco AS er ett av 276 selskaper innen utgivelse av annen programvare i Oslo, og ett av 823 på landsbasis.
Hvor lenge har Xo Holdco AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Xo Holdco AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Xo Holdco AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Xo Holdco AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Xo Holdco AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Xo Holdco AS?
Xo Holdco AS eies i hovedsak av Xo Topco AS (51 %). Totalt er det registrert 150 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Xo Holdco AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 320,83 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Xo Holdco AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Xo Holdco AS en egenkapital på 320,83 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,2 %.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Xo Holdco AS?
I Enhetsregisteret er Xo Holdco AS registrert med regnskapsfører Control Plus AS og revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.