Carling Bygg AS
Org.nr 926907166
Om Carling Bygg AS
Carling Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Surnadal, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Girts Stablinieks er styrets leder. I 2025 hadde Carling Bygg AS en omsetning på 21,28 mill kr, en økning på 132 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 516 154 kr. Egenkapitalen var 19 324 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Girts Stablinieks med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen snekkerarbeid i Surnadal, og ett av 11 275 i Norge. Det ble etablert samme år som 716 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Snekringstjenester, bygningstjenester og installasjon av treramme hus.
Formål
Snekringstjenester, bygningstjenester, installasjon av treramme hus og annet som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,28 mill kr | −537 295 kr | −516 154 kr | 7,08 mill kr | 19 324 kr | 7,06 mill kr |
| 2024 | 9,17 mill kr | 250 876 kr | 208 791 kr | 17,62 mill kr | 535 478 kr | 17,09 mill kr |
| 2023 | 11,97 mill kr | 226 733 kr | 58 067 kr | 12,15 mill kr | 475 381 kr | 11,67 mill kr |
| 2022 | 28,27 mill kr | 247 279 kr | 110 127 kr | 4,71 mill kr | 417 314 kr | 4,29 mill kr |
| 2021 | 4,06 mill kr | 352 740 kr | 277 187 kr | 1,69 mill kr | 307 187 kr | 1,38 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.04.2021Revisor
1Sist endret 17.02.2026Fullmakt
(ikke i roller)Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Girts Stablinieks | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Carling Bygg AS | BEDR | Snekkerarbeid | Surnadal | 24 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2026 | Revisor ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.12.2023 | Revisor ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.4.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:15→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→11
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 25,4 % av driftsinntektene — 12,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -2,4 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 0,3 % | 26,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,95 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 365,23 | 1,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2671,1 % | 17,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +131,9 % | -1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 886 529 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,0 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 25,4 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 26,6 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Carling Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Surnadal
1 000+ til i Surnadal →Folk spør om Carling Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Carling Bygg AS?
Det er registrert 11 275 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 20 i Surnadal.
Er Carling Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 716 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Carling Bygg AS i Enhetsregisteret?
Carling Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Carling Bygg AS?
Carling Bygg AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Carling Bygg AS?
Carling Bygg AS eies i hovedsak av Girts Stablinieks (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Carling Bygg AS?
Carling Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 21,28 mill kr og et underskudd på 516 154 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Carling Bygg AS?
Egenkapitalen i Carling Bygg AS var 19 324 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 0,3 % av totalkapitalen.
Hvilke godkjenninger har Carling Bygg AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Carling Bygg AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.