- Omsetning
- 58,3 mill
- +34 %
- Resultat
- 381 032
- −65,5 %
- Ansatte
- 21
- −6 siden mars
Om Femur Bygg AS
Femur Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alstahaug, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Odd Petter Olderskog Leknes er daglig leder, og Odd Petter Olderskog Leknes er styreleder. Selskapet er ett av 12 innen snekkerarbeid i Alstahaug, og ett av 11 278 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av bygg, vaktmestertjenester og snekkertjenester.
Formål
Drift av bygg, vaktmestertjenester, snekkertjenester og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 34% til 58 mill. kr plasserer virksomheten blant de 10% største i bransjen, men et resultat på kun 381 000 kr betyr at lønnsomheten ikke har fulgt med og driftsmarginen ligger under snittet. Egenkapitalandelen på om lag 33% er derimot over bransjesnittet og gir en viss buffer, mens eierskapet er knyttet til eiendomsselskapet Femur Eiendom AS (53,3%), noe som antyder en struktur der bygg- og eiendomsdrift henger tett sammen.
API og MCPGET /company/913062159
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"name": "FEMUR BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "ALSTAHAUG", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Hva driver Femur Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Femur Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Femur Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +34 % fra 2024 · +167,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 58,27 mill kr | 816 170 kr | 381 032 kr | 23,60 mill kr | 8,31 mill kr | 15,29 mill kr |
| 2024 | 43,49 mill kr | 1,56 mill kr | 1,10 mill kr | 28,31 mill kr | 7,93 mill kr | 20,39 mill kr |
| 2023 | 30,51 mill kr | 3,59 mill kr | 2,58 mill kr | 19,26 mill kr | 6,82 mill kr | 12,43 mill kr |
| 2022 | 29,11 mill kr | 1,21 mill kr | 898 708 kr | 14,33 mill kr | 4,24 mill kr | 10,09 mill kr |
| 2021 | 21,77 mill kr | 1,23 mill kr | 835 766 kr | 8,54 mill kr | 3,34 mill kr | 5,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 48 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 11 mill kr (45 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 78 000 kr
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 350 000 kr
API og MCPGET /company/913062159/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 58274915,
"operating_profit": 816170,
"net_profit": 381032,
"equity": 8308046,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 43493857,
"operating_profit": 1564650,
"net_profit": 1103115,
"equity": 7927013,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Femur Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Femur Bygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Femur Bygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 19.12.2017Styre
2Sist endret 13.01.2014Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/913062159/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Femur Bygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Femur Bygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Femur Bygg AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Anne Berit Tilrem50 % → 46,7 %
- Femur Eiendom AS50 % → 53,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Femur Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53,3 % | 16 |
| Anne Berit Tilrem | Person | Ordinære aksjer | 46,7 % | 14 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/913062159/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FEMUR EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 53.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Femur Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Femur Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Femur Bygg AS eier Femur Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Femur Eiendom AS
8 selskaperDatterselskaper av Femur Bygg AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/913062159/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"chain": [
{ "org_no": "989301179", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "913062159", "owner_pct": 53.33, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Femur Bygg AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Femur Bygg AS?
Hvem eier Femur Bygg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Femur Bygg AS Avd Snekkertjenester | BEDR | Snekkerarbeid | Alstahaug | 21 |
| Femur Bygg AS Avd Utleie Av Arbeidskraft | BEDR | Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester | Alstahaug | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 23.12.2025 | Revisor ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/913062159/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Når leverte Femur Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Femur Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Femur Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→21
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 64,0 % av driftsinntektene — 24,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,80 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 1,84 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,6 % | 17,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +34,0 % | -1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,77 mill kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 64,0 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 27,0 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 7,2 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/913062159/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/913062159/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "913062159",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2779,
"revenue": { "value": 58274915, "percentile": 0.9827 },
"operating_margin": { "value": 0.014, "percentile": 0.4483 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "913062159" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Femur Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Femur Bygg AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Hvor solid er Femur Bygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Femur Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Montering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Plasstøpte betongkonstruksjoner | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
FEMUR BYGG AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Betongteam AS | Alstahaug | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Femur Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Femur Bygg AS?
Det er registrert 11 278 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 12 i Alstahaug.
Er Femur Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 73 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 281 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Femur Bygg AS i Enhetsregisteret?
Femur Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Femur Bygg AS?
Daglig leder i Femur Bygg AS er Odd Petter Olderskog Leknes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Femur Bygg AS?
Odd Petter Olderskog Leknes er registrert som styreleder i Femur Bygg AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Femur Bygg AS?
Største aksjonær i Femur Bygg AS er Femur Eiendom AS med 53,3 % av aksjene, fulgt av Anne Berit Tilrem (46,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Femur Bygg AS?
Femur Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 58,27 mill kr og et overskudd på 381 032 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Femur Bygg AS?
Femur Bygg AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hvor mange ansatte har Femur Bygg AS?
Femur Bygg AS har 21 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvilke godkjenninger har Femur Bygg AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Femur Bygg AS oppført med sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.