Håndverker Meier AS
Org.nr 926837869
Om Håndverker Meier AS
Håndverker Meier AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Tanel Meier er daglig leder, og Thore Erling Pettersen er styreleder. I 2025 hadde Håndverker Meier AS en omsetning på 2,92 mill kr, en nedgang på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 75 188 kr. Egenkapitalen var 15 754 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tanel Meier med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 71 innen oppføring av bygninger i Steinkjer, og ett av 24 636 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 451 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Sette opp nybygg, tilbygg og rehabilitere gamle bygg.
Formål
Byggevirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,92 mill kr | −101 137 kr | −75 188 kr | 893 430 kr | 15 754 kr | 877 676 kr |
| 2024 | 3,94 mill kr | 347 981 kr | 265 146 kr | 331 424 kr | 91 917 kr | 239 507 kr |
| 2023 | 2,61 mill kr | −187 285 kr | −146 488 kr | 199 588 kr | −174 204 kr | 373 792 kr |
| 2022 | 1,83 mill kr | −29 624 kr | −23 055 kr | 156 707 kr | −27 716 kr | 184 423 kr |
| 2021 | 767 490 kr | −44 436 kr | −34 661 kr | 23 330 kr | −4 661 kr | 27 991 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.03.2021Styre
2Sist endret 21.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 06.12.2021Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tanel Meier100 %
- Marika Martinsonhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tanel Meier | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Håndverker Meier AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Steinkjer | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2026 | Styre ↗ |
| 18.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2024 | Styre ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Tanel Meier(Styremedlem)+Thore Erling Pettersen(Styrets leder)−Marika Martinson(Styremedlem)−Tanel Meier(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 24,5 % av driftsinntektene — 23,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,5 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -2,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 1,8 % | 29,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 55,71 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -477,3 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -25,8 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 52,0 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,4 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Steinkjer
1 000+ til i Steinkjer →Ofte spurt om Håndverker Meier AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Håndverker Meier AS?
Det er registrert 24 636 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 71 i Steinkjer.
Er Håndverker Meier AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 451 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Håndverker Meier AS bedre enn andre i bransjen?
Håndverker Meier AS hadde en driftsmargin på −3,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,8 % for oppføring av bygninger.
Hva er statusen til Håndverker Meier AS?
Håndverker Meier AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Håndverker Meier AS?
Daglig leder i Håndverker Meier AS er Tanel Meier, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Håndverker Meier AS?
Største aksjonær i Håndverker Meier AS er Tanel Meier med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Håndverker Meier AS?
Håndverker Meier AS hadde i 2025 en omsetning på 2,92 mill kr og et underskudd på 75 188 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Håndverker Meier AS?
Egenkapitalen i Håndverker Meier AS var 15 754 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 1,8 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Håndverker Meier AS?
Forretningsadressen til Håndverker Meier AS er Dalbygdvegen 315, 7730, BEITSTAD i Steinkjer kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.