Byggmester Andresen AS
Org.nr 920541186
Om Byggmester Andresen AS
Byggmester Andresen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Erlend Lunde Andresen er daglig leder, og Erlend Lunde Andresen er styreleder. I 2025 hadde Byggmester Andresen AS en omsetning på 3,04 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 138 978 kr. Egenkapitalen var 225 063 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erlend Lunde Andresen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 224 innen oppføring av bygninger i Skien, og ett av 24 650 i Norge. Det ble etablert samme år som 943 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Oppføring av bygninger.
Formål
Oppføring av nybygg, tilbygg, restaurering, produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,04 mill kr | −53 594 kr | −138 978 kr | 1,98 mill kr | 225 063 kr | 1,75 mill kr |
| 2024 | 3,13 mill kr | −69 042 kr | −147 103 kr | 2,22 mill kr | 364 041 kr | 1,85 mill kr |
| 2023 | 2,61 mill kr | 85 312 kr | 31 616 kr | 1,77 mill kr | 511 144 kr | 1,26 mill kr |
| 2022 | 2,37 mill kr | 13 123 kr | −26 671 kr | 1,59 mill kr | 479 528 kr | 1,11 mill kr |
| 2021 | 1,83 mill kr | 134 353 kr | 100 823 kr | 1,38 mill kr | 506 199 kr | 873 792 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 05.03.2018Styre
1Sist endret 05.03.2018Regnskapsfører
1Sist endret 05.03.2018Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erlend Lunde Andresen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 2 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Byggmester Andresen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Skien | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 39,7 % av driftsinntektene — 6,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,8 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -4,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 11,4 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,10 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 7,78 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -61,8 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,9 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 39,7 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 10,8 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 5,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Byggmester Andresen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Skien
1 000+ til i Skien →Ofte spurt om Byggmester Andresen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Byggmester Andresen AS?
Det er registrert 24 650 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 224 i Skien.
Er Byggmester Andresen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 943 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Byggmester Andresen AS bedre enn andre i bransjen?
Byggmester Andresen AS hadde en driftsmargin på −1,8 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,8 % for oppføring av bygninger.
Er Byggmester Andresen AS et aktivt selskap?
Byggmester Andresen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Byggmester Andresen AS?
Daglig leder i Byggmester Andresen AS er Erlend Lunde Andresen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Byggmester Andresen AS?
Største aksjonær i Byggmester Andresen AS er Erlend Lunde Andresen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Byggmester Andresen AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,04 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 225 063 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Byggmester Andresen AS?
Byggmester Andresen AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 2 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Byggmester Andresen AS?
Byggmester Andresen AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Byggmester Andresen AS?
Grenland Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Byggmester Andresen AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.