Aqualung Carbon Capture AS
- Omsetning
- 3,9 mill
- −19,9 %
- Resultat
- −41,8 mill
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 17
Om Aqualung Carbon Capture AS
Aqualung Carbon Capture AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Erik Mogens Mathiesen er styrets leder. Selskapet er ett av 644 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Bærum, og ett av 18 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 187 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Kommersialisering og videreutvikling av eksisterende karbonfangst teknologi.
Formål
Kommersialisering og videreutvikling av eksisterende karbon fangst teknologi.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på hele 95% gir et solid økonomisk fundament, men et underskudd på 42 mill. kr mot en omsetning på bare 4 mill. kr (ned 20%) viser at virksomheten fortsatt er i en kapitalkrevende oppstartsfase der den finansieres av egenkapitalen. Et styre på seks og en internasjonal investor som Piney Point som største eier med 28,8% tyder på at karbonfangstteknologien har tiltrukket seg seriøs kapital, men den gjenværende egenkapitalen på 103 mill. kr blir avgjørende med tanke på det høye kostnadsnivået.
API og MCPGET /company/926695401
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"name": "AQUALUNG CARBON CAPTURE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": 17,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hva driver Aqualung Carbon Capture AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Aqualung Carbon Capture AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Aqualung Carbon Capture AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −19,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,86 mill kr | −38,85 mill kr | −41,84 mill kr | 108,64 mill kr | 102,69 mill kr | 5,96 mill kr |
| 2024 | 4,81 mill kr | −32,58 mill kr | −55,78 mill kr | 16,09 mill kr | 9,06 mill kr | 7,03 mill kr |
| 2023 | 15,39 mill kr | −13,99 mill kr | −11,67 mill kr | 79,44 mill kr | 64,83 mill kr | 14,61 mill kr |
| 2022 | 2,40 mill kr | −27,14 mill kr | −27,39 mill kr | 59,75 mill kr | 56,24 mill kr | 3,52 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −4,16 mill kr | −4,16 mill kr | 640 355 kr | 19 953 kr | 620 402 kr |
Balanse
2025API og MCPGET /company/926695401/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3856050,
"operating_profit": -38848029,
"net_profit": -41840248,
"equity": 102688169,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4811446,
"operating_profit": -32582148,
"net_profit": -55775751,
"equity": 9055108,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Aqualung Carbon Capture AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Aqualung Carbon Capture AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Aqualung Carbon Capture AS per år.
Roller og styre8
Styre
6Sist endret 22.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 08.06.2026Revisor
1Sist endret 23.06.2021API og MCPGET /company/926695401/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Aqualung Carbon Capture AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Aqualung Carbon Capture AS?
Hvem er regnskapsfører for Aqualung Carbon Capture AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 3 endret eierandel
- Piney Point Carbon Opportunities Lp31,9 % → 28,8 %
- Haagenti Ltd24,1 % → 21,7 %
- Sisu Holding AS23,3 % → 21 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Piney Point Carbon Opportunities Lp | Selskap | Ordinære aksjer | 28,8 % | 1 303 229 |
| Haagenti Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 21,7 % | 982 158 |
| Sisu Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21,0 % | 950 000 |
| Nitto Denko Corporation | Selskap | Ordinære aksjer | 7,4 % | 334 885 |
| Golar Lng Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 180 000 |
| Standard Litihium Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 179 175 |
| Denbury Aqualung Investment, Llc | Selskap | Ordinære aksjer | 3,0 % | 136 601 |
| Dk Innovations Us Inc | Selskap | Ordinære aksjer | 2,2 % | 99 633 |
| Liquid Gas Equipment Limited | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 66 976 |
| Ses AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,1 % | 50 000 |
20 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926695401/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PINEY POINT CARBON OPPORTUNITIES LP",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 28.83,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HAAGENTI LTD", "is_corporate": true, "ownership_pct": 21.73, "year": 2025, … },
…
],
"total": 20
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Aqualung Carbon Capture AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Aqualung Carbon Capture AS eier Piney Point Carbon Opportunities Lp, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Aqualung Carbon Capture AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 12 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Aqualung Carbon Capture AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Bærum | 17 |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Kapital ↗ |
| 23.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.9.2025 | Styre ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 12.5.2025 | Kapital ↗ |
| 12.5.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926695401/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-23", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Når leverte Aqualung Carbon Capture AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Aqualung Carbon Capture AS sist endret?
Har Aqualung Carbon Capture AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Aqualung Carbon Capture AS Veritasveien 9→Veritasveien 14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→18
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−QUALITY REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 596,3 % av driftsinntektene — 582,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1007,5 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | -1085,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 94,5 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 17,57 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -40,7 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -19,9 % | +2,5 % |
| Omsetning per ansatt | 226 826,471 kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 499,8 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 596,3 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 11,3 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926695401/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9236,
"revenue": { "value": 3856050, "percentile": 0.8237 },
"operating_margin": { "value": -10.0746, "percentile": 0.027 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Aqualung Carbon Capture AS på i bransjen?
Hvor ligger Aqualung Carbon Capture AS blant de 9236 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Aqualung Carbon Capture AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Aqualung Carbon Capture AS er registrert med 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (15,37 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2023–2026 | Advanced Membrane-based solutions for CCUS in Shipping | ENERGIFORSKNING | 10,37 mill kr | Bevilgning |
| 2021–2023 | Industrialisation of membrane technology for CO2-capture from flue gas - final submission | Kommersialisering fra forskning | − | Avslag |
| 2021–2023 | Industrialisation of membrane technology for CO2-capture from flue gas | FORNY2020 | 5,00 mill kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/926695401/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926695401/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926695401",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Advanced Membrane-based solutions for CCUS in Shipping",
"prosjektstart": 2023,
"tildelt_belop": 10369000,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Avansert membranbasert CO₂-fangst- og håndteringssystem for maritim demonstrasjon",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-10-23",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "926695401" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Aqualung Carbon Capture AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Aqualung Carbon Capture AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Aqualung Carbon Capture AS hatt hos Forskningsrådet?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Aqualung Carbon Capture AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Aqualung Carbon Capture AS?
Det er registrert 18 741 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 644 i Bærum.
Er Aqualung Carbon Capture AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 187 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Aqualung Carbon Capture AS bedre enn andre i bransjen?
Aqualung Carbon Capture AS hadde en driftsmargin på −1 007,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,7 % for annen teknisk konsulentvirksomhet.
Hvilken status har Aqualung Carbon Capture AS i Enhetsregisteret?
Aqualung Carbon Capture AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Aqualung Carbon Capture AS?
Største aksjonær i Aqualung Carbon Capture AS er Piney Point Carbon Opportunities Lp med 28,8 % av aksjene, fulgt av Haagenti Ltd (21,7 %) og Sisu Holding AS (21 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Aqualung Carbon Capture AS?
I 2025 omsatte Aqualung Carbon Capture AS for 3,86 mill kr, ned 20 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 41,84 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Aqualung Carbon Capture AS?
Aqualung Carbon Capture AS har en registrert aksjekapital på 90 401,8 kr, fordelt på 4 520 090 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Aqualung Carbon Capture AS?
Aqualung Carbon Capture AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Aqualung Carbon Capture AS registrert i MVA-registeret?
Aqualung Carbon Capture AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.