Hv Tømrerteknikk AS
Org.nr 926470515
Om Hv Tømrerteknikk AS
Hv Tømrerteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Lars Henrik Hveding er daglig leder, og Lars Henrik Hveding er styreleder. I 2025 hadde Hv Tømrerteknikk AS en omsetning på 5,07 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 136,18K kr. Egenkapitalen var 118,18K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Henrik Hveding med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 280 innen oppføring av bygninger i Indre Østfold, og ett av 24 569 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 464 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Snekring, vedlikehold, nybygg, renovasjon av bygninger og diverse arbeid i tilknytting til tømrerog betongfaget. Mulighet for frilans arbeid i andre firmaer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,07 mill kr | −69,39K kr | −136,18K kr | 1,93 mill kr | 118,18K kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 5,73 mill kr | 313,71K kr | 186,28K kr | 1,62 mill kr | 254,36K kr | 1,37 mill kr |
| 2023 | 4,51 mill kr | 33,25K kr | −14,51K kr | 1,93 mill kr | 68,08K kr | 1,86 mill kr |
| 2022 | 1,83 mill kr | −80,20K kr | −59,25K kr | 528,19K kr | 82,59K kr | 445,60K kr |
| 2021 | 2,22 mill kr | 143,48K kr | 111,84K kr | 726,38K kr | 141,84K kr | 584,54K kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 27.01.2021Styre
1Sist endret 04.01.2023Regnskapsfører
1Sist endret 12.02.2021Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Cato Bårlihadde 50 %
- Lars Henrik Hveding50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Henrik Hveding | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hv Tømrerteknikk AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Indre Østfold | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.1.2023 | Styre ↗ |
| 4.1.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 9.11.2022 | Styre ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 21,1 % av driftsinntektene — 9,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -1,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -2,7 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 15,37 | 1,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | -115,2 % | 11,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,5 % | +1,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,5 % | 48,0 % |
| Lønnskostnad | 31,5 % | 33,3 % |
| Annen driftskostnad | 21,1 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 6,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hv Tømrerteknikk AS
Hvor stor er bransjen Hv Tømrerteknikk AS tilhører?
Hv Tømrerteknikk AS er ett av 280 selskaper innen oppføring av bygninger i Indre Østfold, og ett av 24 569 på landsbasis.
Hvor lenge har Hv Tømrerteknikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hv Tømrerteknikk AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Hv Tømrerteknikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hv Tømrerteknikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hv Tømrerteknikk AS?
Lars Henrik Hveding er registrert som daglig leder i Hv Tømrerteknikk AS.
Hvilke eiere står bak Hv Tømrerteknikk AS?
Største aksjonær i Hv Tømrerteknikk AS er Lars Henrik Hveding med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Hv Tømrerteknikk AS for i 2025?
Hv Tømrerteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 5,07 mill kr og et underskudd på 136,18K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Hv Tømrerteknikk AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hv Tømrerteknikk AS en egenkapital på 118,18K kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 6,1 %.
Er Hv Tømrerteknikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2021. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.