Smerteklinikken AS
- Omsetning
- 2,3 mill
- −30,8 %
- Resultat
- 3 323
- −96 %
Om Smerteklinikken AS
Smerteklinikken AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Abdullah Mohammud er styrets leder. I 2025 hadde Smerteklinikken AS en omsetning på 2,29 mill kr, en nedgang på 31 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3 323 kr. Egenkapitalen var 511 264 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Vin-Med AS med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 983 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Oslo, og ett av 3 714 i Norge. Det ble etablert samme år som 203 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Drift av smerteklinikk.
Formål
Mdisinsk service, handel, investering i andre selskaper og hva herved står i forbindelse.
API og MCPGET /company/926203452
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"name": "SMERTEKLINIKKEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Er Smerteklinikken AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Smerteklinikken AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Smerteklinikken AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −30,8 % fra 2024 · −18,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,29 mill kr | 2 623 kr | 3 323 kr | 594 301 kr | 511 264 kr | 83 037 kr |
| 2024 | 3,31 mill kr | 86 058 kr | 82 882 kr | 779 116 kr | 507 941 kr | 271 174 kr |
| 2023 | 3,26 mill kr | −21 704 kr | −25 009 kr | 681 414 kr | 425 060 kr | 256 354 kr |
| 2022 | 3,25 mill kr | 126 596 kr | 109 996 kr | 740 399 kr | 450 068 kr | 290 331 kr |
| 2021 | 2,79 mill kr | −82 304 kr | −84 928 kr | 525 904 kr | −54 928 kr | 580 832 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/926203452/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2288038, "operating_profit": 2623, "net_profit": 3323, "equity": 511264, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3305792, "operating_profit": 86058, "net_profit": 82882, "equity": 507941, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Smerteklinikken AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Smerteklinikken AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Smerteklinikken AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 25.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.08.2026API og MCPGET /company/926203452/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Smerteklinikken AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Smerteklinikken AS?
Hvem er regnskapsfører for Smerteklinikken AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Vin-Med AS60 %
- Morten Vinjehadde 60 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vin-Med AS | Selskap | Ordinære aksjer | 60,0 % | 25 500 |
| Abdullah Mohammud | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 17 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926203452/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "VIN-MED AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 60, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Er Smerteklinikken AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Smerteklinikken AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Smerteklinikken AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/926203452/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"chain": [
{ "org_no": "989033778", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "926203452", "owner_pct": 60, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Smerteklinikken AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smerteklinikken AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.9.2025 | Styre ↗ |
| 8.9.2025 | Styre ↗ |
| 13.8.2025 | Daglig leder ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2023 | Styre ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2023 | Kapital ↗ |
| 6.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926203452/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-25", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Smerteklinikken AS sist endret?
Har Smerteklinikken AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Smerteklinikken AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ECIT LILLEHAMMER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 75,5 % av driftsinntektene — 52,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandel | 86,0 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,09 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,6 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -30,8 % | +4,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 1,1 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 23,3 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 75,5 % | 23,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926203452/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926203452/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926203452",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1287,
"revenue": { "value": 2288038, "percentile": 0.4718 },
"operating_margin": { "value": 0.0011, "percentile": 0.172 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926203452" })Spør AI-assistenten
Er Smerteklinikken AS blant de største selskapene innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester?
Hvor solid er Smerteklinikken AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Smerteklinikken AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+33 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Smerteklinikken AS
Hvor stor er bransjen Smerteklinikken AS tilhører?
Smerteklinikken AS er ett av 983 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Oslo, og ett av 3 714 på landsbasis.
Hvor lenge har Smerteklinikken AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smerteklinikken AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 47 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Smerteklinikken AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester er en driftsmargin på 28 %. Smerteklinikken AS lå på 0,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Smerteklinikken AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smerteklinikken AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Smerteklinikken AS med?
Smerteklinikken AS er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester (næringskode 86.221). Registrert aktivitet: Drift av smerteklinikk.
Hvem er største aksjonær i Smerteklinikken AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Vin-Med AS største eier i Smerteklinikken AS med 60 % av aksjene. Nest størst er Abdullah Mohammud med 40 %.
Går Smerteklinikken AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,29 mill kr, ned 31 % fra 2024. Egenkapitalen var 511 264 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Smerteklinikken AS?
Driftsresultatet for 2025 var 2 623 kr (driftsmargin 0,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Smerteklinikken AS?
I Enhetsregisteret er Smerteklinikken AS registrert med regnskapsfører Pera Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.