Malerbua Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 1,6 mill
- +115,2 %
Om Malerbua Holding AS
Malerbua Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Farsund, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Olav Egeland er styrets leder. I 2025 hadde Malerbua Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,61 mill kr. Egenkapitalen var 11,35 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Olav Egeland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Farsund, og ett av 1 655 i Norge. Det ble etablert samme år som 74 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Handel med og investering i verdipapirer, i fast eiendom og i andre formuesobjekter, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/926159917
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"name": "MALERBUA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FARSUND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Malerbua Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Malerbua Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malerbua Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −116 604 kr | 1,61 mill kr | 11,41 mill kr | 11,35 mill kr | 63 477 kr |
| 2024 | 0 kr | −17 484 kr | 748 885 kr | 10,61 mill kr | 10,55 mill kr | 54 065 kr |
| 2023 | 0 kr | −4 857 kr | 163 294 kr | 14,18 mill kr | 14,11 mill kr | 78 415 kr |
| 2022 | 0 kr | −20 157 kr | −2 183 kr | 13,96 mill kr | 13,94 mill kr | 20 150 kr |
| 2021 | 0 kr | −7 500 kr | 4,49 mill kr | 14,20 mill kr | 13,74 mill kr | 457 500 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 57 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (14 % av balansen)
API og MCPGET /company/926159917/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -116604, "net_profit": 1611884, "equity": 11348175, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -17484, "net_profit": 748885, "equity": 10554246, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malerbua Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malerbua Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Malerbua Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 14.02.2026Revisor
1Sist endret 12.12.2020API og MCPGET /company/926159917/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Malerbua Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malerbua Holding AS?
List alle roller i Malerbua Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Trond Kjørrefjordhadde 10 %
- Olav Egeland90 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Olav Egeland | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 92 340 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926159917/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malerbua Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Malerbua Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Malerbua Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/926159917/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"chain": [
{ "org_no": "926159917", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Malerbua Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Styre ↗ |
| 4.11.2025 | Kapital ↗ |
| 4.11.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.11.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 11.8.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 31.7.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926159917/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-14", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Når leverte Malerbua Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Malerbua Holding AS sist endret?
Har Malerbua Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 157,54 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,2 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926159917/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926159917/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926159917",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0016 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926159917" })Spør AI-assistenten
Er Malerbua Holding AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Hvor solid er Malerbua Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Malerbua Holding AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MALERBUA HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Malerbua AS | Farsund | 90,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Malerbua Holding AS
Hvor stor er bransjen Malerbua Holding AS tilhører?
Malerbua Holding AS er ett av 5 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Farsund, og ett av 1 655 på landsbasis.
Hvor lenge har Malerbua Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malerbua Holding AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Er Malerbua Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malerbua Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Malerbua Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Malerbua Holding AS?
Største aksjonær i Malerbua Holding AS er Olav Egeland med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Malerbua Holding AS for i 2025?
Malerbua Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 1,61 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Malerbua Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −116 604 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Malerbua Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Malerbua Holding AS en egenkapital på 11,35 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,4 %.
Hvor solid er økonomien i Malerbua Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Malerbua Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.