G3 Komponent AS
Org.nr 926056379
Om G3 Komponent AS
G3 Komponent AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Saging og høvling av tre. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jan Erik Hagen er daglig leder, og Jørn Nørstelien er styreleder. I 2025 hadde G3 Komponent AS en omsetning på 36,18 mill kr, en økning på 58 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 908 000 kr. Egenkapitalen var 815 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er G3 Gausdal Treindustrier SA med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen saging og høvling av tre i Ringsaker, og ett av 624 i Norge. Det ble etablert samme år som 17 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av trelast som fingerskjøting og bearbeiding precut.
Formål
Kjøp og salg av trelast, videreforedling av trelast herunder fingerskjøting mv samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36,18 mill kr | 1,72 mill kr | 908 000 kr | 12,13 mill kr | 815 000 kr | 11,31 mill kr |
| 2024 | 22,85 mill kr | 442 880 kr | 38 296 kr | 9,20 mill kr | −93 482 kr | 9,30 mill kr |
| 2023 | 26,57 mill kr | −2,51 mill kr | −2,11 mill kr | 7,52 mill kr | −131 775 kr | 7,65 mill kr |
| 2022 | 33,93 mill kr | −771 886 kr | −630 631 kr | 7,74 mill kr | 1,98 mill kr | 5,76 mill kr |
| 2021 | 28,16 mill kr | 2,25 mill kr | 1,75 mill kr | 7,09 mill kr | 2,61 mill kr | 4,48 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 07.02.2023Styre
5Sist endret 07.02.2026Revisor
1Sist endret 17.12.2025Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nes Alm Eiendom AShadde 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| G3 Gausdal Treindustrier SA | Selskap | Ordinære aksjer | 80.0 % | 800 |
| Brumund Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20.0 % | 200 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av G3 Gausdal Treindustrier SA
2 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| G3 Komponent AS | BEDR | Saging og høvling av tre | Ringsaker | 5 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2025 | Revisor ↗ |
| 6.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.10.2024 | Styre ↗ |
| 7.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.1.2024 | Signatur ↗ |
| 5.1.2024 | Styre ↗ |
| 5.1.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 70,1 % av driftsinntektene — 12,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 6,7 % | 58,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 2,17 |
| Gjeldsgrad | 13,88 | 0,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 111,4 % | 3,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +58,4 % | +8,7 % |
| Omsetning per ansatt | 7,24 mill kr | 3,52 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 70,1 % | 57,2 % |
| Lønnskostnad | 10,1 % | 17,7 % |
| Annen driftskostnad | 14,6 % | 15,9 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
G3 Komponent AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (500 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 22.2.2021 | Innovasjonstilskudd | Bioøkonomiordningen | 500 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om G3 Komponent AS
Hvor stor er bransjen G3 Komponent AS tilhører?
G3 Komponent AS er ett av 10 selskaper innen saging og høvling av tre i Ringsaker, og ett av 624 på landsbasis.
Hvor lenge har G3 Komponent AS eksistert sammenlignet med bransjen?
G3 Komponent AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har G3 Komponent AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for G3 Komponent AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver G3 Komponent AS med?
G3 Komponent AS er registrert i bransjen Saging og høvling av tre (næringskode 16.110). Registrert aktivitet: Produksjon av trelast som fingerskjøting og bearbeiding precut.
Hvem leder G3 Komponent AS?
Jan Erik Hagen er registrert som daglig leder i G3 Komponent AS.
Hvem er største aksjonær i G3 Komponent AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er G3 Gausdal Treindustrier SA største eier i G3 Komponent AS med 80 % av aksjene. Nest størst er Brumund Eiendom AS med 20 %.
Hvem er morselskapet til G3 Komponent AS?
Selskapet er datterselskap av G3 Gausdal Treindustrier SA (80 % eierandel).
Hva omsatte G3 Komponent AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 36,18 mill kr, opp 58 % fra 2024. Egenkapitalen var 815 000 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i G3 Komponent AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,72 mill kr (driftsmargin 4,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.