Ersa Ma 11 AS
- Omsetning
- 215 089
- +0 %
- Resultat
- −10,8 mill
- 7 års regnskap
Om Ersa Ma 11 AS
Ersa Ma 11 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Kenneth Petter Ericson er styrets leder. I 2025 hadde Ersa Ma 11 AS en omsetning på 215 089 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 10,80 mill kr. Egenkapitalen var 43,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erla Eiendom AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 581 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 603 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/926008447
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"name": "ERSA MA 11 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Ersa Ma 11 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ersa Ma 11 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ersa Ma 11 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 215 089 kr | −10,48 mill kr | −10,80 mill kr | 50,10 mill kr | 43,09 mill kr | 7,01 mill kr |
| 2024 | 215 089 kr | −22,49 mill kr | −22,88 mill kr | 60,61 mill kr | 53,89 mill kr | 6,72 mill kr |
| 2023 | 122 476 kr | −363 989 kr | −256 204 kr | 157,02 mill kr | 76,77 mill kr | 80,26 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −1 200 kr | −727 kr | 23 995 kr | 23 995 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | −1 200 kr | −933 kr | 24 722 kr | 24 722 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 350 000 kr
API og MCPGET /company/926008447/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 215089,
"operating_profit": -10476051,
"net_profit": -10799895,
"equity": 43086838,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 215089,
"operating_profit": -22494599,
"net_profit": -22881058,
"equity": 53886733,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ersa Ma 11 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ersa Ma 11 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ersa Ma 11 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 21.12.2023Regnskapsfører
1Sist endret 26.05.2026Revisor
1Sist endret 30.01.2023API og MCPGET /company/926008447/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ersa Ma 11 AS?
List alle roller i Ersa Ma 11 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ersa Ma 11 AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Erla Eiendom AS50 %
- Sandvoldgruppen AS100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erla Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 |
| Sandvoldgruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926008447/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ERLA EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SANDVOLDGRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ersa Ma 11 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ersa Ma 11 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ersa Ma 11 AS eier Erla Eiendom AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ersa Ma 11 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.12.2023 | Styre ↗ |
| 30.1.2023 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 30.1.2023 | Kapital ↗ |
| 30.1.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 30.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.1.2023 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926008447/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-20", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ersa Ma 11 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ersa Ma 11 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ersa Ma 11 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+VIEW GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 86,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -25,1 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926008447/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926008447/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926008447",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64543,
"revenue": { "value": 215089, "percentile": 0.3694 },
"operating_margin": { "value": -48.7057, "percentile": 0.0046 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926008447" })Spør AI-assistenten
Er Ersa Ma 11 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Ersa Ma 11 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ersa Ma 11 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+48 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ersa Ma 11 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ersa Ma 11 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 581 i Oslo.
Er Ersa Ma 11 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 24 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 603 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Ersa Ma 11 AS?
Ersa Ma 11 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Ersa Ma 11 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Erla Eiendom AS største eier i Ersa Ma 11 AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Sandvoldgruppen AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Ersa Ma 11 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 215 089 kr. Egenkapitalen var 43,09 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Ersa Ma 11 AS?
I 2025 hadde Ersa Ma 11 AS et driftsresultat på −10,48 mill kr.
Hvor solid er balansen til Ersa Ma 11 AS?
Egenkapitalen i Ersa Ma 11 AS var 43,09 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 86 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ersa Ma 11 AS?
Ersa Ma 11 AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.