- Omsetning
- 63,5 mill
- +10,6 %
- Resultat
- 3,4 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 21
- +1 siden mars
Om Nores SA
Nores SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 1968 og har vært i drift i 58 år. Marianne Lund er daglig leder, og Frode Hofstad er styreleder. Selskapet er ett av 35 innen agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler i Oslo, og ett av 156 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Å fremforhandle innkjøpsavtaler til fremme av andelseiernes økonomiske interesser.
AI-sammendrag
Rask omsetningsvekst på 11% til 63 mill. kr og en driftsmargin over bransjesnittet viser at innkjøpsfellesskapet lykkes med sitt formål om å forhandle frem gunstige avtaler for andelseierne. Egenkapitalandelen på kun 20% ligger under bransjesnittet og skiller seg fra det typiske SA-selskapet, men den brede eierstrukturen med ni styremedlemmer og felles signaturkrav for daglig leder og styreleder gir god kontroll over beslutninger.
API og MCPGET /company/850656452
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850656452" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850656452",
"name": "NORES SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "46.170",
"nace_desc": "Agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler",
"employees": 21,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "850656452" })Spør AI-assistenten
Er Nores SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Nores SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nores SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,6 % fra 2024 · +103,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 63,46 mill kr | 5,58 mill kr | 3,37 mill kr | 145,15 mill kr | 29,47 mill kr | 115,68 mill kr |
| 2024 | 57,39 mill kr | −738 905 kr | −802 036 kr | 147,31 mill kr | 25,84 mill kr | 121,47 mill kr |
| 2023 | 47,35 mill kr | −1,76 mill kr | −1,85 mill kr | 125,20 mill kr | 26,24 mill kr | 98,96 mill kr |
| 2022 | 42,72 mill kr | 2,01 mill kr | 10,55 mill kr | 112,21 mill kr | 27,62 mill kr | 84,59 mill kr |
| 2021 | 31,16 mill kr | 627 425 kr | 200 554 kr | 89,07 mill kr | 16,90 mill kr | 72,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 870 000 kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/850656452/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850656452/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850656452",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 63464398,
"operating_profit": 5583867,
"net_profit": 3370719,
"equity": 29467492,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 57390834,
"operating_profit": -738905,
"net_profit": -802036,
"equity": 25836773,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "850656452" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nores SA per år.
Hvordan har omsetningen til Nores SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nores SA i 2025?
Roller og styre12
Daglig leder
1Sist endret 18.04.2024Styre
9Sist endret 06.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 15.12.2015Revisor
1Sist endret 24.10.2019API og MCPGET /company/850656452/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850656452/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850656452",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "850656452" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nores SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nores SA?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nores SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nores A/l | BEDR | Agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler | Oslo | 21 |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2025 | Styre ↗ |
| 7.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Daglig leder ↗ |
| 19.3.2024 | Styre ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2023 | Styre ↗ |
| 18.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/850656452/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850656452/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850656452",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-06", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "850656452" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nores SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nores SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nores SA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+VAAK REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−GRANT THORNTON ØKONOMISERVICE AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→21
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,9 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 20,3 % | 43,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 3,93 | 0,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | 13,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,6 % | +3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,02 mill kr | 2,65 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 45,9 % | 38,5 % |
| Annen driftskostnad | 20,2 % | 19,1 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/850656452/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/850656452/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "850656452",
"nace_code": "46.170",
"industry_count": 80,
"revenue": { "value": 63464398, "percentile": 0.9359 },
"operating_margin": { "value": 0.088, "percentile": 0.5625 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "850656452" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nores SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nores SA blant de største selskapene innen agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler?
Hvor solid er Nores SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
NORES SA eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ml25 Invest AS | Bærum | 2,5 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+48 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nores SA
Hvor stor er bransjen Nores SA tilhører?
Nores SA er ett av 35 selskaper innen agenturhandel med nærings- og nytelsesmidler i Oslo, og ett av 156 på landsbasis.
Hvor lenge har Nores SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Nores SA ble etablert i 1968 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 97 % av selskapene.
Er Nores SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nores SA i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Nores SA?
Organisasjonsformen til Nores SA er Samvirkeforetak, forkortet SA. Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem leder Nores SA?
Marianne Lund er registrert som daglig leder i Nores SA.
Går Nores SA med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 63,46 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 29,47 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Nores SA?
Driftsresultatet for 2025 var 5,58 mill kr (driftsmargin 8,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Nores SA til?
Nores SA holder til i Drammensveien 127, 0277, OSLO, i Oslo kommune.
Er Nores SA MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Nores SA?
I Enhetsregisteret er Nores SA registrert med regnskapsfører Vaak Regnskap AS og revisor Crowe Partner Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.