Tastebuds AS
Org.nr 925856037
Om Tastebuds AS
Tastebuds AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen virksomhet for distribuering av innhold. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Morten Hønsi Følling er daglig leder, og Morten Hønsi Følling er styreleder. I 2024 hadde Tastebuds AS en omsetning på 858 112 kr, en økning på 91 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 9 449 kr. Egenkapitalen var −472 207 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Hot Sauce AS med 98 % av aksjene. Selskapet er ett av 76 innen annen virksomhet for distribuering av innhold i Bergen, og ett av 1 286 i Norge. Det ble etablert samme år som 76 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Nettbasert markedplass for kjøp og salg av matvarer.
Formål
Platform for kjøp og salg av matvarer.
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 858 112 kr | −9 026 kr | −9 449 kr | 100 323 kr | −472 207 kr | 572 529 kr |
| 2023 | 450 445 kr | −150 103 kr | −150 306 kr | 37 917 kr | −462 757 kr | 500 674 kr |
| 2022 | 615 306 kr | −365 134 kr | −365 134 kr | 35 354 kr | −312 451 kr | 347 805 kr |
| 2021 | 587 537 kr | −1 735 kr | −1 748 kr | −2 366 kr | 52 683 kr | 232 718 kr |
| 2020 | 0 kr | −5 570 kr | −4 345 kr | 55 655 kr | 55 655 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 27.10.2020Styre
1Sist endret 27.10.2020Fullmakt
(ikke i roller)Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Hot Sauce AS67 % → 98 %
- Bad Investments AS33 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hot Sauce AS | Selskap | Ordinære aksjer | 98.0 % | 9 800 |
| Bad Investments AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.0 % | 200 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tastebuds AS | BEDR | Annen virksomhet for distribuering av innhold | Bergen | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.10.2021 | Signatur ↗ |
| 28.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.10.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -470,7 % | 42,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,14 | 1,29 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Tastebuds AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet (1,00 mill kr).
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2021–2022 | STUD: Tastebuds - Local food: A Social and Sustainable Shopping Experience | FORNY2020 | 1,00 mill kr | Avsluttet |
Kilde: Forskningsrådet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+43 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Tastebuds AS
Hvor stor er bransjen Tastebuds AS tilhører?
Tastebuds AS er ett av 76 selskaper innen annen virksomhet for distribuering av innhold i Bergen, og ett av 1 286 på landsbasis.
Hvor lenge har Tastebuds AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tastebuds AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 45 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Tastebuds AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tastebuds AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Tastebuds AS?
Tastebuds AS er registrert i bransjen Annen virksomhet for distribuering av innhold (næringskode 60.390). Registrert aktivitet: Nettbasert markedplass for kjøp og salg av matvarer.
Hva slags selskap er Tastebuds AS?
Organisasjonsformen til Tastebuds AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Tastebuds AS?
Morten Hønsi Følling er registrert som daglig leder i Tastebuds AS.
Hvem er største aksjonær i Tastebuds AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hot Sauce AS største eier i Tastebuds AS med 98 % av aksjene. Nest størst er Bad Investments AS med 2 %.
Går Tastebuds AS med overskudd?
I 2024 omsatte Tastebuds AS for 858 112 kr, opp 91 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 9 449 kr.
Hvor mye egenkapital har Tastebuds AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Tastebuds AS en egenkapital på −472 207 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −470,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.