Spåtind Fjellstue AS
Org.nr 925850837
Om Spåtind Fjellstue AS
Spåtind Fjellstue AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Land, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Øystein Topp er styrets leder. I 2025 hadde Spåtind Fjellstue AS en omsetning på 909 621 kr, en nedgang på 30 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 748 903 kr. Egenkapitalen var 1,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Spåtind AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Nordre Land, og ett av 14 191 i Norge. Det ble etablert samme år som 634 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet og formål
Kjøp, salg, samt utvikling og drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/925850837
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"name": "SPÅTIND FJELLSTUE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE LAND", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Er Spåtind Fjellstue AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Spåtind Fjellstue AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Spåtind Fjellstue AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 909 621 kr | −747 295 kr | −748 903 kr | 10,85 mill kr | 1,68 mill kr | 9,17 mill kr |
| 2024 | 1,30 mill kr | 604 750 kr | 605 309 kr | 8,18 mill kr | 2,43 mill kr | 5,75 mill kr |
| 2023 | 151 882 kr | −1,70 mill kr | −1,70 mill kr | 5,23 mill kr | −1,68 mill kr | 6,90 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −5 570 kr | −5 506 kr | 30 064 kr | 24 494 kr | 5 570 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/925850837/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 909621,
"operating_profit": -747295,
"net_profit": -748903,
"equity": 1681142,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1302595,
"operating_profit": 604750,
"net_profit": 605309,
"equity": 2430044,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Spåtind Fjellstue AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Spåtind Fjellstue AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Spåtind Fjellstue AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 27.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2024API og MCPGET /company/925850837/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Spåtind Fjellstue AS?
Hvem er regnskapsfører for Spåtind Fjellstue AS?
List alle roller i Spåtind Fjellstue AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Spåtind AS100 %
- Spåtind Drift AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Spåtind AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 80 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925850837/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SPÅTIND AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Spåtind Fjellstue AS eier Spåtind AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Spåtind Fjellstue AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Spåtind Fjellstue AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Spåtind AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/925850837/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"chain": [
{ "org_no": "984384254", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "987631627", "owner_pct": 67, … },
{ "org_no": "912800016", "owner_pct": 90, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Spåtind Fjellstue AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Spåtind Fjellstue AS?
Hvem eier Spåtind Fjellstue AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Spåtind Fjellstue AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Nordre Land | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Kapital ↗ |
| 1.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.9.2023 | Daglig leder ↗ |
| 11.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925850837/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Når leverte Spåtind Fjellstue AS sist godkjent årsregnskap?
Har Spåtind Fjellstue AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Spåtind Fjellstue AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Distriktsutviklingstilskudd(1 560 000 kr)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 15,5 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,32 | 2,49 |
| Gjeldsgrad | 5,45 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -44,5 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925850837/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12550,
"revenue": { "value": 909621, "percentile": 0.8369 },
"operating_margin": { "value": -0.8215, "percentile": 0.1819 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Spåtind Fjellstue AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Spåtind Fjellstue AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Spåtind Fjellstue AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Spåtind Fjellstue AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (1,56 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 12.7.2024 | Distriktsutviklingstilskudd | Næringsutviklingstilskudd | 1,56 mill kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/925850837/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925850837/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925850837",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 1560000,
"innvilget_dato": "2024-07-12",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "925850837" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Spåtind Fjellstue AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Spåtind Fjellstue AS fått?
Investeringer
SPÅTIND FJELLSTUE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Spåtind Fritid AS | Nordre Land | 17.6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Spåtind Fjellstue AS
Hvor stor er bransjen Spåtind Fjellstue AS tilhører?
Spåtind Fjellstue AS er ett av 9 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Nordre Land, og ett av 14 191 på landsbasis.
Hvor lenge har Spåtind Fjellstue AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Spåtind Fjellstue AS ble etablert i 2020 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 39 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Spåtind Fjellstue AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Spåtind Fjellstue AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Spåtind Fjellstue AS?
Organisasjonsformen til Spåtind Fjellstue AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Spåtind Fjellstue AS?
Spåtind Fjellstue AS eies i hovedsak av Spåtind AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Spåtind Fjellstue AS for i 2025?
Spåtind Fjellstue AS hadde i 2025 en omsetning på 909 621 kr og et underskudd på 748 903 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Spåtind Fjellstue AS mottatt offentlig støtte?
Spåtind Fjellstue AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (til sammen 1,56 mill kr).
Hvor holder Spåtind Fjellstue AS til?
Spåtind Fjellstue AS holder til i Synnfjellvegen 1879, 2880, NORD-TORPA, i Nordre Land kommune i Innlandet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.