Performance Industries AS
- Omsetning
- 3,3 mill
- 2025
- Resultat
- 1,7 mill
- 5 års regnskap
Om Performance Industries AS
Performance Industries AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med andre husholdningsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Carl Fredrik Lehland er styrets leder. I 2025 hadde Performance Industries AS en omsetning på 3,29 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,74 mill kr. Egenkapitalen var 23,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Cajeiko AS med 53,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 434 innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Oslo, og ett av 2 161 i Norge. Det ble etablert samme år som 105 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk.
Formål
Utvikling og salg av innovative produkter.
API og MCPGET /company/925762687
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"name": "PERFORMANCE INDUSTRIES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.490",
"nace_desc": "Engroshandel med andre husholdningsvarer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Performance Industries AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Performance Industries AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Performance Industries AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6 279 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,29 mill kr | 1,12 mill kr | 1,74 mill kr | 29,20 mill kr | 23,16 mill kr | 6,04 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −2,08 mill kr | −2,10 mill kr | 6,57 mill kr | 4,84 mill kr | 1,74 mill kr |
| 2023 | 69 480 kr | −1,32 mill kr | −1,35 mill kr | 1,91 mill kr | 942 868 kr | 971 727 kr |
| 2022 | 0 kr | −631 903 kr | −661 474 kr | 901 206 kr | −402 066 kr | 1,30 mill kr |
| 2021 | 51 600 kr | −858 774 kr | −868 815 kr | 412 538 kr | −322 992 kr | 735 530 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,6 mill kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 600 000 kr (2 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 76 000 kr
API og MCPGET /company/925762687/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3291568,
"operating_profit": 1115400,
"net_profit": 1743645,
"equity": 23160349,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -2076581, "net_profit": -2103333, "equity": 4837039, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Performance Industries AS per år.
Hvordan har omsetningen til Performance Industries AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Performance Industries AS i 2025?
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 28.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2026Revisor
1Sist endret 11.08.2025API og MCPGET /company/925762687/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Performance Industries AS?
List alle roller i Performance Industries AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Performance Industries AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
33 nye · 4 ute · 3 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 4 flere
- Cajeiko AS62,4 % → 53,1 %
- Tempestas AS0,6 % → 1,7 %
- Lumiero AS0,6 % → 1,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Cajeiko AS | Selskap | Ordinære aksjer | 53,1 % | 7 958 000 |
| Belcem Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 299 000 |
| Halvard Johannessen | Person | Ordinære aksjer | 1,9 % | 286 000 |
| Greenworks AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,7 % | 255 000 |
| Bård Konrad Frydenlund | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 251 010 |
| Lumiero AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,7 % | 251 010 |
| Tempestas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,7 % | 251 010 |
| Bangarang! AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 220 000 |
| Erm Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,3 % | 188 680 |
| Ny Energi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,2 % | 184 227 |
140 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925762687/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAJEIKO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 53.05, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "BELCEM INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 1.99, "year": 2025, … },
…
],
"total": 140
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Performance Industries AS?
Er Performance Industries AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Performance Industries AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 144 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Performance Industries AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/925762687/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"chain": [
{ "org_no": "926417290", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925762687", "owner_pct": 53.05, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Performance Industries AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Performance Industries AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Performance Industries AS | BEDR | Engroshandel med andre husholdningsvarer | Oslo | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 28.10.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 28.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.10.2026 | Styre ↗ |
| 23.10.2026 | Kapital ↗ |
| 23.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.12.2025 | Styre ↗ |
| 30.12.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925762687/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-28", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-10-28", "type": "Fullmakt kapitalforhøyelse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Når ble Performance Industries AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Performance Industries AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Performance Industries AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Merete Rosting Sarris(Styremedlem)+Sidsel Rygh Trodal(Styremedlem)−REVISJON SØR AS(Regnskapsfører)−Henning Herdal(Daglig leder)−Ola Marius Bergseng(Styremedlem)
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Pareliusveien 41A→Stortorvet 7Postnummer:1177→0155
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,5 % av driftsinntektene — 62,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 33,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 53,0 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 79,3 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,06 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,5 % | 62,7 % |
| Lønnskostnad | 36,2 % | 16,4 % |
| Annen driftskostnad | 26,5 % | 16,7 % |
| Avskrivninger | 2,9 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925762687/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"nace_code": "46.490",
"industry_count": 1366,
"revenue": { "value": 3291568, "percentile": 0.6669 },
"operating_margin": { "value": 0.3389, "percentile": 0.911 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Performance Industries AS blant de 1366 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Performance Industries AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Performance Industries AS blant de største selskapene innen engroshandel med andre husholdningsvarer?
Offentlig støtte
Performance Industries AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2025 | Dynamisk trykkstimulator for å gjenopprette arteriell blodsirkulasjon | 2025–2027 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/925762687/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925762687/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925762687",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Dynamisk trykkstimulator for å gjenopprette arteriell blodsirkulasjon",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2025-09-01",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "925762687" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Performance Industries AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Performance Industries AS søkt om, og ble de godkjent?
Immaterielle rettigheter
Performance Industries AS har 4 varemerker, 2 patenter og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| ORGAAASM ↗ | 202503494 | − | Henlagt | − |
| PERFORMANCE INDUSTRIES ↗ | 202411647 | 334704 | Registrert | 22.10.2034 |
| XSOME ↗ | 202411595 | 334663 | Registrert | 21.10.2034 |
| XTENSITY ↗ | 202411599 | 333947 | Registrert | 21.10.2034 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
PERFORMANCE INDUSTRIES AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Xsome AS | Oslo | 95,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Inity Medical AS | Oslo | 88,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+91 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Performance Industries AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Performance Industries AS?
Det er registrert 2 161 selskaper i Norge innen engroshandel med andre husholdningsvarer, hvorav 434 i Oslo.
Er Performance Industries AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 105 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Performance Industries AS bedre enn andre i bransjen?
Performance Industries AS hadde en driftsmargin på 33,9 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,5 % for engroshandel med andre husholdningsvarer.
Hvilken status har Performance Industries AS i Enhetsregisteret?
Performance Industries AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Performance Industries AS med?
Performance Industries AS driver innen engroshandel med andre husholdningsvarer, med NACE-kode 46.490 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk.
Hvem er største aksjonær i Performance Industries AS?
Største aksjonær i Performance Industries AS er Cajeiko AS med 53,1 % av aksjene, fulgt av Belcem Invest AS (2 %) og Halvard Johannessen (1,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Performance Industries AS en del av et konsern?
Performance Industries AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Cajeiko AS, som eier 53,1 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Performance Industries AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,29 mill kr. Egenkapitalen var 23,16 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Performance Industries AS?
Performance Industries AS har en registrert aksjekapital på 45 127,04 kr, fordelt på 15 042 347 aksjer.
Får Performance Industries AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Performance Industries AS oppført med 1 godkjent SkatteFUNN-søknad. Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.