Gulbrandsen Media AS
- Omsetning
- 97
- −97 %
- Resultat
- −2 366
- −100,6 %
Om Gulbrandsen Media AS
Gulbrandsen Media AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre informasjonstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Stian Ihle Gulbrandsen er styrets leder. I 2025 hadde Gulbrandsen Media AS en omsetning på 97 kr, en nedgang på 97 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2 366 kr. Egenkapitalen var 852 644 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stian Ihle Gulbrandsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen andre informasjonstjenester i Nordre Follo, og ett av 189 i Norge. Det ble etablert samme år som 8 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (50 %).
Aktivitet
Holdingselskap, eie aksjer og investere i virksomheter av enhver art.
Formål
Eie aksjer og investere i virksomheter av enhver art, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/925750549
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"name": "GULBRANDSEN MEDIA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.920",
"nace_desc": "Andre informasjonstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Hvor i Nordre Follo holder Gulbrandsen Media AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gulbrandsen Media AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gulbrandsen Media AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −97 % fra 2024 · −100 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 97 kr | −40 039 kr | −2 366 kr | 862 269 kr | 852 644 kr | 9 626 kr |
| 2024 | 3 200 kr | −24 373 kr | 405 230 kr | 862 146 kr | 855 010 kr | 7 136 kr |
| 2023 | 0 kr | −33 333 kr | 81 088 kr | 456 937 kr | 449 780 kr | 7 157 kr |
| 2022 | 356 483 kr | 269 177 kr | 210 090 kr | 482 583 kr | 413 692 kr | 68 890 kr |
| 2021 | 484 268 kr | 311 990 kr | 244 173 kr | 569 250 kr | 441 787 kr | 127 462 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 33 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2 000 kr
API og MCPGET /company/925750549/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 97, "operating_profit": -40039, "net_profit": -2366, "equity": 852644, … },
{ "year": 2024, "revenue": 3200, "operating_profit": -24373, "net_profit": 405230, "equity": 855010, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Gulbrandsen Media AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Gulbrandsen Media AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Gulbrandsen Media AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 06.10.2020Regnskapsfører
1Sist endret 06.10.2020API og MCPGET /company/925750549/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gulbrandsen Media AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gulbrandsen Media AS?
Hvem er regnskapsfører for Gulbrandsen Media AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stian Ihle Gulbrandsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925750549/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gulbrandsen Media AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gulbrandsen Media AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Gulbrandsen Media AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/925750549/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"chain": [
{ "org_no": "925750549", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gulbrandsen Media AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gulbrandsen Media AS | BEDR | Andre informasjonstjenester | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 24.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925750549/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-28", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Når ble Gulbrandsen Media AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gulbrandsen Media AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gulbrandsen Media AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,9 % | 41,7 % |
| Likviditetsgrad | 84,61 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925750549/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925750549/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925750549",
"nace_code": "63.920",
"industry_count": 85,
"revenue": { "value": 97, "percentile": 0.369 },
"operating_margin": { "value": -412.7732, "percentile": 0 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925750549" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gulbrandsen Media AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gulbrandsen Media AS på i bransjen?
Hvor ligger Gulbrandsen Media AS blant de 85 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
GULBRANDSEN MEDIA AS eier aksjer i 14 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Anbefaler.com AS | Nordre Follo | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bravo Marine AS | Haugesund | 0,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Pinsj AS | Hamar | 0,0 % | 2022 | 2025 | Slettet |
| Bagid AS | Ålesund | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Insulife AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Immuvera Therapeutics AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Hudd AS | Oslo | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sparebanken Norge | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Cemasys.com AS | Oslo | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Way AS | Trondheim | 0,0 % | 2022 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gulbrandsen Media AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gulbrandsen Media AS?
Det er registrert 189 selskaper i Norge innen andre informasjonstjenester, hvorav 4 i Nordre Follo.
Er Gulbrandsen Media AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 8 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Gulbrandsen Media AS i Enhetsregisteret?
Gulbrandsen Media AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Gulbrandsen Media AS med?
Gulbrandsen Media AS driver innen andre informasjonstjenester, med NACE-kode 63.920 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Holdingselskap, eie aksjer og investere i virksomheter av enhver art.
Hvem eier Gulbrandsen Media AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Stian Ihle Gulbrandsen største eier i Gulbrandsen Media AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Gulbrandsen Media AS?
Gulbrandsen Media AS hadde i 2025 en omsetning på 97 kr og et underskudd på 2 366 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Gulbrandsen Media AS?
I 2025 hadde Gulbrandsen Media AS et driftsresultat på −40 039 kr.
Hvor ligger Gulbrandsen Media AS?
Forretningsadressen til Gulbrandsen Media AS er c/o Stian Ihle Gulbrandsen Trelastveien 38A, 1415, OPPEGÅRD i Nordre Follo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.