Nes-Bil Furnesvegen AS
Org.nr 925610461
Om Nes-Bil Furnesvegen AS
Nes-Bil Furnesvegen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Leif Arne Eriksen er daglig leder, og Jens Petter Markestad er styreleder. I 2025 hadde Nes-Bil Furnesvegen AS en omsetning på 20,05 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 908 883 kr. Egenkapitalen var 377 718 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nes-Bil AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Hamar, og ett av 7 136 i Norge. Det ble etablert samme år som 380 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet og formål
Reparasjon av lette og tunge kjøretøy opp til 7.500 kg, kjøp og salg av bilrekvisita og deler, import og salg av biler og deler, og alt som faller naturlig sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,05 mill kr | 993 717 kr | 908 883 kr | 2,98 mill kr | 377 718 kr | 2,60 mill kr |
| 2024 | 19,56 mill kr | −762 989 kr | −866 282 kr | 2,95 mill kr | −531 166 kr | 3,48 mill kr |
| 2023 | 19,06 mill kr | 294 892 kr | 131 807 kr | 4,00 mill kr | 335 116 kr | 3,67 mill kr |
| 2022 | 16,91 mill kr | −399 416 kr | −395 691 kr | 3,27 mill kr | 203 309 kr | 3,07 mill kr |
| 2021 | 12,14 mill kr | −524 230 kr | −452 002 kr | 3,65 mill kr | 290 733 kr | 3,36 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 37 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 25.08.2026Styre
2Sist endret 25.08.2026Regnskapsfører
2Sist endret 28.09.2026Revisor
1Sist endret 07.09.2022Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nes-Bil AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nes-Bil Furnesvegen AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Hamar | 11 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.8.2026 | Signatur ↗ |
| 25.8.2026 | Styre ↗ |
| 25.8.2026 | Daglig leder ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Daglig leder ↗ |
| 7.9.2022 | Revisor ↗ |
| 5.9.2022 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→11
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Aage Strandbakken(Styremedlem)+Jens Petter Markestad(Styrets leder)+Leif Arne Eriksen(Daglig leder)−Jim Tony Sanding Spangen(Styremedlem)−Tor Bjørnar Berg(Daglig leder)−Tor Bjørnar Berg(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 36,9 % av driftsinntektene — 3,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,74 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 6,88 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 240,6 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,5 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,82 mill kr | 1,60 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 40,1 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 36,9 % | 33,9 % |
| Annen driftskostnad | 16,4 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Hamar
1 000+ til i Hamar →Folk spør om Nes-Bil Furnesvegen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nes-Bil Furnesvegen AS?
Det er registrert 7 136 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 54 i Hamar.
Er Nes-Bil Furnesvegen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 41 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 380 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Nes-Bil Furnesvegen AS i Enhetsregisteret?
Nes-Bil Furnesvegen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Nes-Bil Furnesvegen AS?
Daglig leder i Nes-Bil Furnesvegen AS er Leif Arne Eriksen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Nes-Bil Furnesvegen AS?
Største aksjonær i Nes-Bil Furnesvegen AS er Nes-Bil AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Nes-Bil Furnesvegen AS?
I 2025 omsatte Nes-Bil Furnesvegen AS for 20,05 mill kr, opp 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 908 883 kr.
Hva er aksjekapitalen i Nes-Bil Furnesvegen AS?
Nes-Bil Furnesvegen AS har en registrert aksjekapital på 430 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvor mange ansatte har Nes-Bil Furnesvegen AS?
Nes-Bil Furnesvegen AS har 11 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Nes-Bil Furnesvegen AS?
Forretningsadressen til Nes-Bil Furnesvegen AS er Furnesvegen 42, 2318, HAMAR i Hamar kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.