Dhealth AS
Org.nr 925579769
Om Dhealth AS
Dhealth AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Thomas Jimenez De Mora er daglig leder, og Kristin Sandereid er styreleder. I 2025 hadde Dhealth AS en omsetning på 1,78 mill kr, en økning på 112 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 639 643 kr. Egenkapitalen var 395 228 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Inven2 AS med 40,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 833 innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 421 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikling og salg av digitale løsninger innen helse
Formål
Utvikling av helserelaterte digitale tjenester
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,78 mill kr | −643 032 kr | −639 643 kr | 815 489 kr | 395 228 kr | 420 262 kr |
| 2024 | 840 957 kr | −4,00 mill kr | −3,97 mill kr | 1,17 mill kr | 350 679 kr | 816 573 kr |
| 2023 | 934 648 kr | −2,22 mill kr | −2,21 mill kr | 5,42 mill kr | 4,32 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 201 561 kr | −810 952 kr | −806 437 kr | 4,35 mill kr | 3,48 mill kr | 872 296 kr |
| 2021 | 199 069 kr | −3,11 mill kr | −3,12 mill kr | 3,44 mill kr | 2,23 mill kr | 1,21 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 98 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 40 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.09.2020Styre
3Sist endret 25.09.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.09.2020Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
3 nye · 2 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 3 flere
- Thomas Jimenez De Mora21,1 % → 14,9 %
- Ørjan Langøy Olsen0,2 % → 5,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Inven2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40.5 % | 126 675 |
| De Mora AS | Selskap | Ordinære aksjer | 21.4 % | 66 894 |
| Thomas Jimenez De Mora | Person | Ordinære aksjer | 14.6 % | 45 600 |
| Ørjan Langøy Olsen | Person | Ordinære aksjer | 5.0 % | 15 600 |
| Keba Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4.2 % | 13 000 |
| Riverbull AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.9 % | 6 000 |
| Turnkey Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.5 % | 4 750 |
| Haakon Alexander Thorsen | Person | Ordinære aksjer | 1.1 % | 3 442 |
| Gjert Erik Melsom | Person | Ordinære aksjer | 1.1 % | 3 300 |
| Avant AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.0 % | 3 050 |
69 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 46 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dhealth AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 15.1.2026 | Revisor ↗ |
| 25.9.2025 | Kapital ↗ |
| 25.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.9.2025 | Styre ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2024 | Styre ↗ |
| 10.1.2024 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Godkjenning trukketStatusendring · Bemanningsforetaksregisteret · Godkjent → Ikke Godkjent
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 48,5 % | 52,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -161,8 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Dhealth AS er registrert med 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2021–2021 | Digital health apps | Kommersialisering fra forskning | − | Avslag |
| 2021–2022 | Digital health apps | Kommersialisering fra forskning | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
Godkjenninger og registre
Dhealth AS har status «Ikke Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Godt å vite om Dhealth AS
Hvor stor er bransjen Dhealth AS tilhører?
Dhealth AS er ett av 4 833 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Oslo, og ett av 17 421 på landsbasis.
Hvor lenge har Dhealth AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Dhealth AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Er Dhealth AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Dhealth AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Dhealth AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Dhealth AS?
Thomas Jimenez De Mora er registrert som daglig leder i Dhealth AS.
Hvem eier Dhealth AS?
Dhealth AS eies i hovedsak av Inven2 AS (40,5 %). Totalt er det registrert 69 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Dhealth AS for i 2025?
Dhealth AS hadde i 2025 en omsetning på 1,78 mill kr og et underskudd på 639 643 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Har Dhealth AS mottatt offentlig støtte?
Dhealth AS er registrert med 2 prosjekter hos Forskningsrådet og 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.